ČKP poplatky za vymáhání

Od: Datum: 18.12.13 13:13 odpovědí: 6 změna: 20.12.13 11:02

Dobrý den ČKP mne obeslala výzvou o zaplacení částky za období které auto nebylo mé, na tuto výzvu jsem reagoval odesláním dokumentů . Asi po půl roce jsem měl telefonát z vymahačské firmy která za mě chtěla zaplatit to samé. Hned jsem volal do ČKD kde jsem se zozvěděl že smlouva nebyla čitelná. Přes vymahače jsem poslal znovu smlouvu. Dnes mi volala paní že ode mně chce zaplatit z 90 dní pouze 8 dní ale částkou povýšenou za řízení spojené s vymáháním a to 1000kč. Není to velká částka klidně ji zaplatím, ale mysím si že platit o 600 kč není v souladu s právem aby si někdo stanovil kolik mu dám navíc to není ani soudně dáno že mám platit náklady spojené s vymáháním. 8dní zaplatím mi nevadí je to má vina že jsem spoléhal na předchozího majitele že to zaplatí. Za případné solventní reakce děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 18.12.13 13:35

Nevím, co je solventní reakce. Uhradit něco za vás? Pokud jste udělal chybu, pojistné nehradil, tak se můžete zkusti bránit a prokázat neprovozování. Jinak pochopitelně náklady spojené s věcí jsou vymahatelné. Po odeslání dokladů kdysi jste se měl zajímat o stav věci.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.12.13 13:49

Davide, stovky případů řeším s čkp, ale z Vašeho textu nepoznám nač se ptáte. Snad na to, že si účtují 600Kč?

doplněno 18.12.13 17:03:

Bez podrobných informací nelze radit.

Obecně, pokud čkp vystavila doklad na XY peněz, pak se to změnilo, vůbec bych se nebavil (zatím) a agenturou, ale začal bych on line debatu s čkp do případu.

Upozorňuji opět, že neznám podrobnosti Vašeho případu.

doplněno 20.12.13 08:31:

Když otevřete na Webu Váš případ, v kolonce průběh komunikace se píše co? (603902651)

S pozdravem "Řízků není nikdy dost"

Od: davidh*
Datum: 18.12.13 13:55

špatně jsem to napsal jde mi o těch 600 zda je nutné je platit navíc . CKP pomě chtěla zaplatit 90 dní místo 8. ČKP to předala vymáhání a a poté to stáhly po mích dalších urgencí na 8 dní těch osum dní zaplatím ( ty si myslím že chtějí v právu ) ale ne těch 600 já snimi korespondoval a tože se mi delší dobu neozívali jsem bral za automatické že to smetli. Podotýkám ještě že nejsem v úbec v dokladech uveden a pouze jsem platil pojistku.

Od: zabu
Datum: 18.12.13 17:37

Máte doklad, že jste reagoval na jejich dopis? Pokud ano, hádejte se. Ten náklad navíc je neoprávněný. Nemáte? Máte smůlu a zpalťte, protože budete obtížně dokazovat to, že jste reagoval.

Od: davidh*
Datum: 20.12.13 00:34

Bohužel žádný doklad o tom že jsem jim zaslal informace k prokázání že nejsem vlastníkem vozu nemám. S současné době jsem zjistil že bývalý majitel platil pojištění i za dobu 8 dnů kdy jsem měl vůz já. V případě že se prokážu že vůz byl pojištěný musím platit poplatky za prodlení a náklady na vymáhání? věc je už u vymahačské agentury eos

Od: nu*
Datum: 20.12.13 11:02

V případě že se prokáže že vůz byl celu dobu pojištěný Vy podle zákona nikomu nic nedlužíte, budete muset poslat nějaké peníze na můj účet.

Nejsem sice exekutor ale jsem právnická osoba, stejně jako vymahačská firma. Ale to vy nevíte a žijte v tom že jsem exekutor s mám neomezenou moc a proto si chci si vydělat nějaký peníz. Je to sice v rozporu s platnou legislativou ale těžím z lidské blbosti.

Tak kolik mi pošlete? Jsou vánoce budu skomný...chtěl bych 6800,- Kč, do týdne na úřet.

Pokud platba nedorazí budu nucen použít další prostředky abych z vás ty prachy dostal.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.