Auto v depozitu

Od: Datum: 16.12.13 21:43 odpovědí: 6 změna: 18.12.13 20:30

Dobrý den, měla bych dotaz. V roce 2009 jsem dala registrační značky do depozitu. Nyní jsem s hrůzou přišla na to, že s tím ještě musím něco dělat - myslela jsem, že se registrační značky bez vyzvednutí do roka zruší.

Jde mi o to, že auto, které jsem do depozitu již dala, nemám. Nejspíše ho někdo ukradl nebo jsem ho někomu dala na náhradní díly a už nevím komu.

Prosím, co mám dělat? Potřebuji auto trvale vyřadit, ale nemám ani auto, ani doklad o likvidaci.

Pokud to už teď dobře chápu, tak ty auta můžu klidně nechat v depozitu a rok co rok platit 100 Kč poplatek za to, že tam jsou - třeba i do konce života- a nic se nemůže stát?

Teď je tam 4 roky, na úřad co nejdříve půjdu a doplatím to, ale co kdybych čekala třeba 7 až 10 let, hrozí mi něco? Jsou tam nějaké lhůty do kdy to musí být uhrazené?

No a poslední dotaz. Jedno z těch 2 aut ani není psané na mě. Kupní smlouva zhotovena sice je, ale nepřepsala jsem to, takže je to stále na původního majitele. Kdyby se něco stalo a šli tedy za ním jako za majitelem, může "hodit" vinu na mě, pokud předloží kupní smlouvu kde bude figurovat mé jméno?

A pokud bych nějakým způsobem sehnala doklad o likvidaci, půjde to odhlásit ikdyž to není psané na mě?

Díky moc.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 16.12.13 22:10

nedělejte nic auto se ze zákona vymázne z registru po 31.12.2015, 1.1.2016 už prostě nebude

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 16.12.13 22:15

Zapomenout na auto? Nevím jak dámy vůči sobě, ale já bych šel na OdbDSA a popovídal si tam s nimi, mají poradit. Aha, z jednoho auta dvě. Nepřepsala, to jako vlastník neuvedl, kdo ho kupuje (Vozidlo převedeno na ...) nebo ano? Ale jinak má pomoci zatím z .č. 56/2001.

Od: ada*
Datum: 16.12.13 22:24

Mám jen kupní smlouvu, tam jsem jako kupující, ale na ten převod mi ten člověk nedal ani plnou moc.

Datum: 17.12.13 20:21

poslechněte kolegu nu, ten radí dobře. Hlavně nechoďte nic na úřad platit!

Od: ada*
Datum: 18.12.13 20:26

Pane Milane, je pravda, že se po 31.12.2015 auto z registru vymaže?

Kde jste na to přišeli?

Datum: 18.12.13 20:30

Tuším že Vaše datum není přesné. Tuším, že to bude v polovině roku 2015. Je to v novele zákona 56/2001 v jeho poslední změně, která platí tuším od poloviny roku 2014.

Přesně Vám to může vysvětlit odborník z odborníků, pan nu.

Páč ten zákon je dlouhý, změny jsem nestačil nastudovat a jsou věci, kdy věřím odborníkům. Takový ODBORNÍK je pan NU.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.