ČKP-Výzva k zaplacení!

Od: Datum: 16.12.13 12:07 odpovědí: 3 změna: 16.12.13 12:27

Dobrý den,dnes mi došla od ČKP výzva k zaplacení pojištění za auto za období jeden týden cca 700kč.Byla to doba,kdy jsem doplatil leasing a čekal,až mi leasingovka odešle veškeré podklady k autu,především TP abych ho mohl přihlásit a pojistit,což jsem tak i okamžitě po obdržení dokumentů učinil.Auto ještě navíc v tuto dobu bylo nepojízdné a neprovozoval jsem ho!

Na ČKP jsem volal a o této skutečnosti informoval,ale paní na druhém konci drátu mě jednoduše odpálkovala s tím,že jsem měl sjednat povinné ručení na kopie TP apod. ale jak mám vědět,že si musím nadělat i nějaké kopie,když k tomu možnosti ani čas nemám a není to ani mou povinností?!?

Platit rozhodně nechci,není proč.

Otázka tedy zní,jak to mám udělat abych tento nesmysl platit neplatil když nemusím,děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: asdd
Datum: 16.12.13 12:19

Máte dvě možnosti: buď doložíte že nebylo provozováno, nebo máte povinnost zaplatit.

Nebylo provozováno = bylo mimo veřejně přístupné prostory (např. na soukromém oploceném pozemku). To doložíte např. čestným prohlášením + svědectvím sousedů, potvrzením autoservisu atd. Pokud stálo na silnici, parkovišti, plácku před vratama, tak provozováno bylo.

Pojistit jde i bez dokladů, stačí znát SPZ nebo VIN, sjednat jde i na dálku = to že jste nepojistil je jen váš problém.

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 16.12.13 12:24

O pojištění jste se měl zajímat, domluvit se s lízingovkou, kdy bude ukočeno pojištění a na to reagovat (a co je v podmínkách smlouvy? tam jsou ty vaše povinnosti). To je tak, když lidi nečtou. Nepojizdné a neprovozované v tomto případě je irelevantní! Registrované se považuje za provozované a pojištění je nutné. Pokud lízigovka na vás provedla změnu a oznámila pojišťovně, je to na vás.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.12.13 12:27

1) již nevoal na čkp, to nic neřeší.

2) pozorně si přečíst poučení v dopise.

3) on line do případu doložit, že jste neprovozoval vozidlo

4) doložit dva svědky s padresou a podpisem

5) sledovat 1x za týden reakci čkp a když se nebude po 10 dnech nic dít, tak se ozvat zde

6) máte vzory obrany proti čkp?

7) máte další dotaz?

Přeji krásný předvánoční čas ..a za 4!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.