Koupě auta

Od: Datum: 15.12.13 20:38 odpovědí: 19 změna: 16.12.13 18:42

Dobrý den, pokud zakoupím auto, za jak dlouho jej musím na sebe přepsat a pojistit?

Koupila jsem si dvě ojetá auta (od dvou různých prodejců), jedno je pro mě moc velké, takže bych jej ráda nabídla dále, původní majitel mě nechal zapsat do velkého TP (musím v tomto případě platit ekodaň?)

a druhé je naopak moc malé, takže i toto nabídnu dále (zde je v malém TP uvedena majitelka, která měla auto před prodejcem, od kterého jsem zakoupila a ve velkém TP je už prodejce uveden).

Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 15.12.13 20:50

Už zde řešeno mnohokrááte. Co se zapisuje do registru se zmiňuje § 4, dále § 6, o změně § 17 zák. č. 56/2001. Bez pojištění nelze provozovat. Fajn večer ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isabell
Datum: 15.12.13 20:55

Děkuju za odpověď, s auty nejezdím, stojí před domem a chci je dále prodat, tak mne zajímalo, zda je musím pojistit i v tomto případě... nebo to bude povinnost až nového majitele?

Od: buss®
Datum: 15.12.13 21:45

Píšete, že od obou jsou TP, jsou zaregistrované , tudíž je to nad slunce jasné, ano, musí být pojištěné (to říká zákon, co lidi...).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 15.12.13 21:01

Pokud jsi u některého auta v techničáku, musí být pojištěné, pokud je přihlášené, má značku.. jinak budeš platit za každý den nepojištění jak mourovatá..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isabell
Datum: 15.12.13 21:03

Aha, takže u toho, u kterého jsem uvedená ve velkém TP musím platit a u toho druhé, ve kterém je zatím minulý majitel by měl platit on nebo platí stávající pojistka? Omlouvám se za tyto hloupé dotazy, ale je to pro mne španělská vesnice...

Od: kami95
Datum: 15.12.13 21:07

Pokud má to, které je přepsané na vás značky, musíte pojištění platit vy.. to další platí dosavadní majtel a pokud ne, a máte nějakou kupní smlouvu, zkusila bych se domluvit s tím, kdo je v techničáku napsaný zdali platí pojistku a pokud ne, což spíš platit on nebude, musíte auto přepsat taky na sebe a platit ji vy, a pokud nechcete přepisovat tak pak nevím jak se to řeší, ale je možnost že ji budete platit taky vy, nebo značky do depositu a pak nemusíte platit nic..jinak až se auto bude přepisovat na dalšího majtele a vy v techničáku nebudete uvedená, bude neplacení pojistky asi na bývalého majtele..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demijan*
Datum: 15.12.13 21:08

minulý majitel pojistku zruší a vy to musíte pojistit co nejdříve ,jináč vám budou naskakovat penále.. Při koupi vozů na co jste myslela? Když kupuju auto tak pořádně koukám a musím mít rozhodnuto ... To jste si pěkně zavařila..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kami95
Datum: 15.12.13 21:08

Doufám, že je to napsané aspoň trochu srozumitelně :)) jinak prostě to napsané na vás budete platit vy, to které na vás není bych neřešila :)) pokud je napsané na někoho jiného bude z toho mít průser asi on, vy problémy asi mít nebudete, ale divím se, že majtel nechce aby jste jej přepsala na sebe..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 15.12.13 21:18

To je hodne blba rada, ktera muze tazatelku vyjit dost draho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 18:39
avatar

kami95, buď o problému nic nevíte, nebo se pletete.

Doporučím, neposlouchejte jeho radu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 15.12.13 21:32

- když obchodujete s auty bylo by dobré přečíst si zákon 56/2001 Sb. a zákon 168/1999 Sb. o povinném ručení

- povinnost REGISTROVAT auto ukládá zákon tomu, kdo auto hodlá provozovat

- povinnost sjednat povinné ručení ukládá zákon tomu kdo auto provozuje, bohužel podle pojišťovací lobby je provozovaným autem každé auto které je zapsáno v registru

- pokud auta nepjistíte ale prodáte je dál, bude ČKP po někom vymáhat sankční poplatky , asi obešla původního majitele, vás i nového majitele

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.13 21:37
avatar

Pkd máte na obě kupní smlouvu,tak musíte platit na obě,registr není doklad o vlastnictví! až do doby kdy prodáte ,samozřejmě s opět s řádnou KS!Nemusela byste platit v případě uložení do depozitu (jednoduché doložení CKP o neprovozování!) nebo (složité dokazování) dokázat poté CKP (až si vzpomene) že jste neprovozovala!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 00:51
avatar

Za pojištění je odpovědný majitel vozidla. Musíte si nejprve ujasnit, zda majitelem jste nebo ne a pokud ano, tak jak máte pojištění vyřešeno. Zda máte sama sjednáno pojištění a nebo je na příslušné vozidlo uzavřena platná pojistka někým jiným, ale bez pojištění auto nesmí ani stát na veřejně přístupném místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: isabell
Datum: 16.12.13 01:26

Na obě auta je pojistka, jedna je do března 2014, druhá do 2014 - původně jsem si myslela, že pojištění běží dál do termínu uvedeném na té zelené kartičce...

Datum: 16.12.13 03:19
avatar

To ano, ale jen za předpokladu, že pojistník toto pojištění neukončí dříve.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: demijan*
Datum: 16.12.13 05:15

to mohou být pojistky ,ale každý normální prodejce vše zruší a odhlásí ... jak ty auta máte dlouho? bych se zeptal prodejců kdy zrušili pojistku ,nebo nevim jak jste s nima v kontaktu ..jestli to zrušili a vy ještě nepřihlásila tak si připravte naducanou peněženku...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 06:03
S tim bych vubec nepocital protoze byvaly majitel s kupni smlouvou v ruce muze zrusit pojistku ihned. Pokud jste se nedomluvili tak bych to bral jako uzavrenou vec. A vy cekejte pozdrav od ckp, az je byvaly majitel na vas odkaze
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 17:07

ANO musíte vozidla pojistit i když s nima nejezdíte a nemáte je přihlášené na svojí osobu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.13 18:42
avatar

isabel,

pokud zakoupím auto, za jak dlouho jej musím na sebe přepsat a pojistit?****pojistit ihned, změny do 10 dnů.

původní majitel mě nechal zapsat do velkého TP (musím v tomto případě platit ekodaň? ****ten kdo bude vozidlo na sebe dohlašovat, ten bude platil eko daň.

druhý případ.. kterého jsem zakoupila *** jste majitelkou, musíte pojistit vy.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.