Levné auto na zimu ale

Od: Datum: 11.12.13 13:12 odpovědí: 7 změna: 11.12.13 23:41

Dobrý den , potřebuji radu chci si koupit starého Peugeota 205 od známého na zimu prolém je v tom že nemá placenou eko daň je to auto spíše na dojetí takže bych ho potom asi sešrotoval , chci se jen zeptat :

můžu jezdit v polopřevodu neboli v odhlášce na mě abych nemusel platit eko daň?

můžu poté auto sešrotovat bez placení této daně a když budu v odhlášce?

díky za reakce..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jm*
Datum: 11.12.13 13:58

Nevím, jestlui můžete jezdit na odhlášku, ale kolega takto jezdil rok a půl. Udělal bych to tak, že bych se domluvil se sousedem, aby na Vás auto nepřepisoval. Pokud by to vyžadoval, sepsal bych smlouvu. Poté bych nechal auto sešrotovat.

Ohodnoceno: 0x

Od: kami95
Datum: 11.12.13 14:17

Já bych to nechala napsané na něj a jen bych jezdila na smlouvu utvořenou s ním..

Od: jyri®
Datum: 11.12.13 15:26

na šrotování se vykašli prodej zvlášt papíry a zvlášt auto na bazaru hele na jaře se chystá rallyecross show a já též ted kupoval auto bez papírů :)

Datum: 11.12.13 17:08
Zcela legálně se všemi pravý a povinnostmi sepis se sousedem smlouvu o dlouhodobém pronájmu movité věci např.za kacku na deset let...takovahle smlouva,stejně jako smlouva kupní,je nad celým rrgistrem a nejede pres ni vlak...Navíc nemůže ani stát narknout souseda ze neuvedl změny v registru v desetidenní lhůtě protože dlouhodobý pronájem není změnou ve smyslu Zak.povinnosti o ohlášení registru...To je legální způsob jak státu na...kakat do krku s celým jeho jakoze "ekologickým" poplatkem...
doplněno 11.12.13 18:51: Jde jen o tu první případnou obesilku-poslu fotokopii oné smlouvy o pronájmu a nashle...při případně další sdelim jen elektronicky číslo jednací a pa pa...

Od: k2
Datum: 11.12.13 17:52

Problem tohoto postupu je, ze s veskerymi pokutami od PCR ci CKP a tomu podobnych intituci bude otravovan soused. Ja osobne bych se do tohoto postupu nehrnul ani v pripade dobrych kamaradu, natoz souseda.

Od: k2
Datum: 11.12.13 17:47

Papiry bez zaplacene ekodane jsou na takoveto auto neprodejnym artiklem (pokud se nejedna o nejakou "sberatelsky zajimavou" verzi). Dokonce si troufnu tvrdit, ze ani zadarmo je nikdo chtit nebude.

Datum: 11.12.13 23:41

Ahoj. Při prodeji zdravotně postiženému se neplatí ani ekodaň, a ani za přepis. Potvrdil mi to vedoucí dopravního úřadu. Bohužel mi ale uteklo auto, které jsem chtěl takhle na kámošku nabýt. Často ji vozím po doktorech a nákupech. Ale, s cizím bych do toho taky nešel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.