Nenadálý zápach v autě

Od: Datum: 11.12.13 09:10 odpovědí: 22 změna: 15.12.13 15:48

Potřeboval bych poradit se zápachem v autě (typu zkaženého jídla), který mne trápí už asi 5 dní nijak nepolevuje. Den předtím, než se zápach objevil jsem pujčil auto příbuzné a všiml jsem si, když mně ho vrátila, že měla pravděpodobně po celou dobu své 300km jízdy zaplou manuální klimatizaci a topení na plno zároveň. Mohlo to odrovnat nějak klimatizaci a způsobit zápach? Kompletní klimaservis včetně čištění a výměny kapaliny jsem nechal dělat naposledy před půl rokem a klimatizace nikdy nezapáchala. Pátral jsem po nějakém zdroji zápachu (mrtvolkách zvířat ...) a nic jsem nikde neobjevil, pokud ale zapnu klimatizaci, tak se zápach nijak nezintezivňuje. Díky za radu, čím to může být způsobené, asi mně stejně nezbude, než nechat najít zdroj zápachu autoservis ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.12.13 09:48

topení a klimatizace má přece jeden ovladač.. pokud tedy je manuální klimatizace zapnutá a zároveň ovladač v červeném poli pak klimatizace nechladí nebo jen minimálně (nemám přesnou zkušnost). Pokud zápach nevede do auta z průduchů na ventilaci, pak se nemusíte zabývat motorovou částí. Jinak zkontrolovat cestu vzduchu - nasavání, trubku, filtr.

Každopádně bych oslovil příbuznou zda netuší oč jde. Nic na tom není a může to pomoci. Jejda, já si myslela, že jsem koupila 2 másla a mám jen jedno. A víte co hledáte.

Pokud je ten zápach intenzivní mělo by jít vyčichat, kde je to nejhorší a tam to prohledat. V našem autě třeba občas dokázalo něco propadnout mezi zadními sedadly až k rezervě pod "podlahou" *sok*

Ohodnoceno: 1x

Od: molok*
Datum: 11.12.13 10:26

Díky za odpověďi. Upřesnění: Samozřejmě jsem se jí ptal jako první, vezla vzdu dva malé prcky, ale prý nic nejedli ani nepili a že měla zaplou klimatizaci si ani není vůbec vědoma. Auto v den co jsem jí ho pujčil prý nijak nezapáchalo. Zápach je tak rozlezlý po celém autě, že jsem se to snažl vyčichávat, ale smrdí to tak trochu všude (přesto mám lehčí pocit, že nejintenzivnější je to u průduchů na ventilaci). "Zkontrolovat cestu vzduchu - nasavání, trubku, filtr." to znamená se opravdu obrátit na servis v mém případě, umím tak max. dolét kapalinu do ostřikování . :)

Od: radil*
Datum: 11.12.13 10:44

V tom případě to asi bude nejjednodušší. Nebude to na dlouho a stačí aby v průduchu něco hnilo a smrad je na světě. Ať už nějaké zvířátko nebo cokoli jiného. I mokré listí umí z některých stromů dost zavánět a nemusí to mít vůbec spojitost s tím, že auto měl někdo půjčené.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.12.13 11:12

To taky doufám, že to nebude spojené s tím, že to bylo pujčené. Ale alespoň jsem pochopil, proč se říká, že "ženské a auta se nepujčují". :) Řešičky s tím spojené jsou pak trochu na dvě věci ...

Od: radil*
Datum: 11.12.13 10:17

Jak píše Clayman, najít zdroj je prvořadý a typoval bych, že klimou to nebude. Nevylila něco na zadní sedačku? Takové mléko nebo pivo udělá z auta do týdne plechovku sirovodíku, ke které se nepřiblíží ani tchoř. A většinou kdo neví, kam to cáklo se ten flek taky jen tak neodhalí a musí se pulírovat celá sedačka.

Od: zepe®
Datum: 11.12.13 11:00

jen teorie mě to dost smrdelo když jsem nemel v baterii elektrolyt

Datum: 11.12.13 11:07

Už jsem se domluvil se svým servisem, že mi to pomůžou najít zítra a nechám je omrknout i toto. Smrad je to teda echtovní. Zatím jsem rád, že všichni spíše vylučujete tu klimatizaci, protože za to se mi nechtěly vyhazovat prachy.

Datum: 11.12.13 18:09

To nebylo nedostatkem elektrolytu, to bylo přebíjením. Úbytek elektrolytu byl následek.

Od: 777
Datum: 11.12.13 18:19

Je možné že do ventilace vlezl nějaký hlodavec a pošel tam...za pár dní se začal rozkládat a do interiéru to smrdí

Od: zabu
Datum: 12.12.13 00:57

Můj tip je, že se někde hřeje nějaký konektor a začíná se pálit plast. ještě nehoří, ale už smrdí. Ty hnědé a bílé plasty na konektorech, dokážou smrdět nasládle jak mrtvolka zvířete. Stalo se mi to u jednoho staršího auta. Byl to konektor od spínací skříňky pod volantem, do svazku v autě.

Od: nu*
Datum: 12.12.13 12:17

ve staré Ladě malá dcera usnula a přitom vysypala krabici plnou džungrarských klřečků ,jeden skončil pod palubní deskou

našel jsem ho až poté co prokousal kabel k rádiu a to přestalo hrát

Takže původ smradu je jasný, mrtvý džungarský křeček pod čalouněním

Datum: 14.12.13 20:54

PODLE MĚ něco rozlitého, co mohlo sloužit jako potravina: mléko, kefír, jogurt, neb. něco z nákupu - třeba voda ze syrového masa nebo ryby. Mj. v zimě klimatizace nemůže fungovat protože venkoví teplota je nižší než vniřní. Ťežko Vám klima bude dlat z vnitřních 5st nulu . Já mám nejnižší klim.teplotu na cca 18 st, takže když ji zapnu samozřejmě že systém topí (v autě je nula) a tedy nechladí.

Datum: 14.12.13 20:59

tady záleží co je to za auto, pokud má klimu manuální, tak klidně fungovat může, a taky se někdy používá zároveň s topením, protože klimatizace vysouší vzduch.

doplněno 14.12.13 21:00:

ve výsledku samozřejmě topí - studený vzduch z klimy je ohříván radiátorem topení, a navíc je sušší než vlhký okolní vzduch :)

doplněno 14.12.13 21:34:

jelikož ale tazatel nepíše, co má za auto a výbavu, můžeme jen polemizovat nad tím, jestli má klímu automatickou nebo manuální. Ale pokud říká, že byla celou dobu zapnutá, asi to bude ta manuální. A ta tedy klidně zapnutá být mohla a fungovat.

Datum: 14.12.13 21:09

to co píšete je podle mě nesmyslné, ale nejsem odborník, abych Ví´ám mohl oponovat. Možná tomu tak je, každop já mluvil o digitální klimě, u které tato prapodivná kombinace fukcí myslím že možná není. Je to hodně schyzofrenní chladit vůz uvnitř klimatizační jednotku když je venku sotva nad nulou a vlhkost vzduchu bežně 70%. Stačí otevřít okénko :-D :-D

doplněno 14.12.13 21:32:

manuál píše:" chlazení může pracovat jen tehdy, je-li vnější teplota nad 2stC a není li vypnuté tlčitko řídící vypínání chlazení (econ)"

Datum: 14.12.13 21:17

Otevrit okynko muzes, ale klimatizace funguje i pri takovych teplotach, to mi ver.

Datum: 15.12.13 10:42

...zaplou manuální klimatizaci...

Datum: 14.12.13 22:10

Mj. v zimě klimatizace nemůže fungovat protože venkoví teplota je nižší než vniřní

Ano, toto je poměrně populární ,,urban legend´´ *smich* srovnatelná třeba s motorem zadřeným po dolití neoriginálního motorového oleje, sklem prasklým působením teplé vody a pod.

Ale pravda je poněkud prostší:

http://www.autembezpecne.cz/c…-zime-klimatizace-rucni-brzda

ostatně i škodovky mají i u manuální klimy funkci, která klimu zapne v případě, že otočíte knoflík na ofukuvání předního okna, což se činí převážně v chladných měsících roku.

Od: demijan*
Datum: 15.12.13 09:34

Jestli příbuzná tam něco nejedla a neupadlo ji to tam :D

Od: demijan*
Datum: 15.12.13 09:36

a proto ja nikomu auto nepučuji ,proto vim že to vráti v dezolatnim stavu .. jednou stalo ...

Datum: 15.12.13 11:48

kdysi jsem nechtěně přejel starou Ladou statného zajíce, vyskočil z příkopu rovnou pod auto , zastavil jsem , podržel zajíce za uši...vážil asi 6 kg, ale crčela z něj krev, já měl kufr vystlán krásným bežovým kovralem, žádnou igelitku ani tašku kam bych zajíce uložil...při představě že krví zajíce nasákne krásný běžový kovral nebo se krev dostane někam dál a pak to bude měsíce smrdět jsem zajice nechal ležet na krajnici na druhý den tam už nebyl...

Takže je to jasné, známá vezla v autě přejetého zajíce

Datum: 15.12.13 14:09

Tak díky všem za tipy a diskuzi, klimatizace to naštěstí nebyla, byla to bílá skvrna na boku zadní sedačky. Pravdu měli ti, co tipovali jídlo či pití. Tak jsem si vzpomněl při pátrání, že jsme tam vezli tašku s polootevřeným mlékem a to muselo asi cáknout na bok sedačky. Příbuzná (které jsem to auto pujčil a která je tedy z obliga) tomu za pár dní po vylití toho mléka pomohla už jenom tak, že při své jízdě 3 hodiny v autě topila a tak začalo mléko poprvé pracovat a zamořilo velmi rychle celé auto tak intenzivně, že to bylo těžké vyčichat, protože to smrdělo všude. Takže sedačka prošla hloubkovým čištením a já už si dám pozor vozit jakékoliv jídlo v autě nezabezpečené. :)

Datum: 15.12.13 15:48

nepůjčovat auto zenským a bude klid

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.