Záměna oleje 5W-40 za 5W-30?

Od: Datum: 08.12.13 09:55 odpovědí: 3 změna: 08.12.13 19:15

Dobrý den.

Včera tu byla otázka na přechod z oleje 10W-40 na 5w-30...

Mám tedy podobný dotaz, jako předchozí pisatel mám také Fabii 1 1,9 TDI PD 74 kw, akorád tam dávám 5W40 s normou 505.01 a měním po 15cti tis. km. Chtěl jsem se zeptat, zda-li můžu přejít na olej 5W-30 longlife a měnit ne po 30ti tis. km, ale již po 15cti tis. km?

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 08.12.13 10:14

samozřejmě, přejděte na longlife, nikdo vám v tom nebrání

Když se vrhnete na studium pojmů viskozita, tření, opotřebení, specifikace oleje atd zjistíte že vlastnosti oleje budou trochu jiné

V podsatě jde o to že při tom tření se podle specifikace oleje olejový "film" který zůstává resp. má zůstávat na třecích plochách chová, resp. má chovat jinak, z "filmu" se třením odděluje nebo neooděluje více nebo méně mikročástic, výsledkem ja pak vyšší nebo horščí mazací účinek, Vlastnsti oleje se podkle složení či přísad mění mění v čase , s teplotou atd

Pokud výrobce vyvinul motor který důkladně otestoval v nějaké laboratoři a jako výsledek tetů doporučil nějaký olej s nějakou specifikací, držel bych se uvedeného doporučení.

Proto nechápu neustále se opakující otázky zda lze používat jiný olej než ten který je doporučovánm výrobcem. Samozřejmě lze.

Ohodnoceno: 0x

Od: 777
Datum: 08.12.13 11:04

Podívejte,motor při vývoji prošel testováním,důkladným testováním na požadavky mazání atd...výrobce potom stanovil nejvhodnější olej a ten se tam taky má dávat,nechápu proč to měnit...prostě tam dávejte co je předepsaný a měňte to jak je předepsaný a bude pokoj

Nějaké experimenty s olejem se dle mě mohou hodně vymstit,při tom jak jsou kompenty v dnešních motorech citlivé na mazání(vačky,zdvihátka atd...) bych fakt nějakou změnu nepoporučoval

Datum: 08.12.13 19:15

Nepíšete nornuVW toho "longlife" oleje,pkd je stejná můžete jej asi dát.Ale já osobně bych zůstal u 5W40-je na větší teplotní rozsah.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.