Pokuta ze zahraničí, Itálie

Od: Datum: 07.12.13 13:16 odpovědí: 11 změna: 05.01.14 22:14

Letos v létě jsem jezdil v Itálii autem z půjčovny, bez jakýchkoli problémů, nehod nebo kontrol policie. V listopadu mi přišel úřední dopis od italské policie v italštině, kde po mě chtějí asi zaplatit pokutu 100 EUR za jakýsi přestupek. Máte někdo nějakou zkušenost s placením nebo podobným vymáháním pokut ze zahraničí?

Libor Sasoň

Havířov

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 07.12.13 13:43

Vím o pokutách v Německu které pachatel musel při další návštěvě Německa a kontrole zaplatit.

Asi bych to nebral na lehkou váhu, orgány v EU jsou důsledné a je otázkou jak jsou jednotlivé státy propojené. Na druhé straně to může být klidně podvod, někdo si sežene data z nějaké půjčovny a může psát falešné výzvy k pokutám. Pokud bych chtěl ještě do Itálie jezdit, napsal bych alespoň jejich policii odvolání a žádal ev. i důkazy, třeba foto z kamery, zvláště když si nejste jist o jaký přestupek jde.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.12.13 13:47
Pokutu z Německa jsem zaplatil hned, gratis jsem dostal fotku Neplatí už nějaký zákon, že to má přijít v jazyce toho kdo přestupek spáchal? Měl jsem pocit, že už ano.
doplněno 07.12.13 15:27:

určitě tam bude nějaká adresa, kde k tomu mělo dojít - tak ověříte, že je to skutečné. Mě ta pokuta stála cca 2,5tis a to jsem měl kliku - omezení na dálnici na 80km/hod a profrčel jsem to kolem 100 - nebrzdím, nechávám dojet na volnoběh *hi*

Ohodnoceno: 2x

Od: kartac
Datum: 07.12.13 15:22

Díky za názor

Datum: 07.12.13 15:24

A nemáte možnost si to nechat přeložit?

Aby jste ve finále neplatil za něco, co jste třeba ani neprovedl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.12.13 15:25

Taky si myslím, že mi jen tak nemůženěkdo poslat ljistro, kterému nerozumím. Zkusím ještě kotaktovat naše četníky,

Datum: 07.12.13 15:28

Taky koukám, že už píšu jako talián!

Datum: 07.12.13 15:30

Prozatím není (jestli vůbec bude) důvod se na ně obracet.

Nejdůležitějším te´d je zjistit, co Vám vůbec píšou.

Datum: 07.12.13 15:34

ten nutný překlad je na místě, ale jinak zaplatit musíte :) Článek, kde se psalo o pokutách v rodném jazyce jsem bohužel nenašel.

http://www.novinky.cz/zahrani…ka-stihatelni-po-cele-eu.html

Od: nu*
Datum: 07.12.13 18:42

zatím nelze účinně vymáhat pokuty napříč Evropou, takže bych se vzrušoval až při další cestě do Itálie

Od: osramc
Datum: 05.01.14 21:50

ahoj. máme podobný dopis též z itálie. také jsme jzydili autem z půjčovny.

máš nějaké novinky? díky. kdyžtak budu rád za mail: osramc@seznam.cz

zdravím ondřej

Od: nu*
Datum: 05.01.14 22:14

čti legislativu na stránách eurolex, zatím není definitivně dořešeno kdo a jak bude předávat italské straně údaje o provozovateli, ale vím o případu kdy se německá strana tázala kdo je provozovatelem českého kamionu a úřad tuto informaci sdělil, tato čeká firma je v pr**li poté co vyšle do SRN další kamion

Pokud jsi v autopůjčovně ukázal občanku a pas a mají tam adresu trvalého pobytu, domnívám se že na tebe mlže podat italský orgán žalobu ke kterémukoliv EU soudu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.