Proč nebyl zabaven řidičák Janouškovi?

Od: Datum: 07.12.13 10:15 odpovědí: 6 změna: 08.12.13 21:12

Je zde diskuse na problémem Jirky - alkohol, řidičák atd. Proč ale nebyl zabaven řidičák Janouškovi? Prý proto, že jej neměl zrovna sebe. Takže takto se lze tomu vyhnout?!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 07.12.13 11:35

Ján to vidím jadnoznačně, buď český stát chce mít pořádek a nemá zájem na tom aby nebyli slušní občané mrzačeni bohatými opilci, nabo na tom zájem nemá.

Pokaždé když se někde rozpoutá vážná debata o tom, jak rychle, s co nejmenšími náklady a co nejefektivněji řešit nějakou situaci, například odejmutí řidičáku či oprávnění zvedne se také vlna kritiky a pseudoodborníci zřejmě placeni nějakou opileckou lobby smrtelně vážně argumentují proč to nejde a jak se to musí udělat n naší složité a drahé demokracii.

Je to věcí zákonodárce, aby navedl pořádek, neefektivnější je auto, značky, doklady k autu HNED na místě odebrat s tím že pokud do 5 dnů nevrátí kartičku ( ŘP) auto propadá státu, prodá se a bude přijěmm rozpočtu, nejlépe policie.To by byla motivace pro policii kontrolovat bezohledná prasata s drahými auty.

Bez ohledu na to kdo bude rozhodovat o odejmutí ŘO,a bez ohledu na to jak dlouho to potrvá, mělo by být zákonem právo řídit pozastaveno až do doby než bude soudem rozhodnuto, a to bez ohledu na to zda kartičku odevzdal nebo neodevzdal, v případ že jí neodevzdal měla by být katička zadána do elektronického systému spolu s poznánkou o pozastavení práva řídit jkako úředně zablokovaná a nepoužitelná.

Pak se nebude stávat že Janoušek se napije, rozffláká porše, dá auto do servisu a do baru a z baru bude jezdit maserati.

Chce to jen osobní statečnost poslanců, demokracie je soce drahá ale je nutné účinně chránit většinu před hrstkou bezohlodných prasat.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: buss
Datum: 07.12.13 12:16

Ty naše nejlepčí si volí lid, takže jaká je pak úroveň poslanců? Proč volí ty, co nic pořádného v ps neudělali? Lid je zdrojem veškeré státní moci; vykonává ji prostřednictvím orgánů moci zákonodárné, výkonné a soudní. Ale ten lid to neumííí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kjanik112*
Datum: 07.12.13 17:03

Každý policista, prokurátor a soudce v této zemi ví: Čím slušnější člověk, tím snadněji lze s ním "zatočit", zničit ho. Ale pustit se do velkých zvířat není jen tak. Někteří policisté Vám rovnou přiznají: Já když vidím na autě mafiánskou protekční značku, tak ho ani nezastavuju, a dělám, že jsem žádný přestupek neviděl. Já se budu namáhat s udělením pokuty, a on si to snadno vyžehlí...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zabu
Datum: 08.12.13 10:37

Ano je to tak.
Vždycky jsem tvrdil, že poslanci nejsou žádní bozi. Jsou to obyčejní lidi, jako každý z nás. Je to jen statistický vzorek společnosti. Pokud je to opravdu tak, pak možná platí i tvrzení, že existující stav lidem vyhovuje. Ne že by to lidi neuměli, jen je opravdu víc lidí, kterým se stávající stav líbí. A všichni ti kritici jsou v menšině. Pokud je to opravdu tak, pak je to jen výsledek demokracie v praxi. Nehodnotím, jestli je to správně. To už totiž je věc názoru každého z nás zvlášť.
A všechny ty řeči o bezpečnosti provozu? Jsou k smíchu. Vždycky jde nejdřív o peníze, pak dlouho o nic, a pak až to ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.13 19:55
avatar
Jo chlapi,kdybychom tenkrát ve čtvrté třídě zabrali,mohli jsme dělat primatory,poslance,ministry atd...a nemuset řešit podobně "nesmysly" jako ostatní kdybychom pokaždé když pojedeme zlamani jak holinka z baru a náhodou nabourame a někoho "omylem" prizabijeme..,.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: moto®
Datum: 08.12.13 21:12
avatar

Protože banánová republika, no

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.