Výmena tlumiču na Sedan Octavia 2 za Scout

Od: Datum: 01.12.13 14:34 odpovědí: 4 změna: 01.12.13 16:37

dorý den, dá se vymenit na octávii 2 Liftback tlumiče a perování za tlumiče s Octávia 2 Scout? aby to bylo vyšší o kousek ten liftback? štve me že na silnici chytám spodkem o Hroudy s kamionových zasterek a podobne..

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.13 14:47

Nechápu, proč chcete měnit tlumiče, ale to je Vaše věc. Pokud se týče zvednutí zadku auta, tak to chápu, mám OII liftback, jenže jelikož v kufru stále vozím plný nářadí a dílů pro servis, měl jsem i já problém byť jen sjet z chodníku a nepraštit přitom spodkem. Pomůže výměna pružin - konkrétně je třeba použít pružiny pro kombík a špatné cesty. Tím se auto zvedlo o více jak pět cm a tím je problém vyřešen. Na této úpravě jsem najel už 100tkm a nepozoroval jsem žádná negativa.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.12.13 14:57

Sem neznalý a myslel jsem že aby se auto celkově zvedlo musí se vymenit Pružia a tlumič zároven, taže myslíte že se dá použit ty pružiny But pro Scuta a nebo jak říkáte vy v combiku proš patné cesty na předek i zadek? Chtel by jsem zvednout cele auto alespon o 2,5 cm pokud by to šlo, musí být homologace nebozapsno v TP?

Datum: 01.12.13 16:05

Datum: 01.12.13 16:37

Pružiny, které jsme použili jsou originál Škoda, tudíž jsou homologované a proto není třeba dalšího schvalování. Měnil jsem jen zadní pružiny, předek je dost vysoký, protože mám 1.6 benzín, ten má motor lehký.

U podložek bych naopak očekávsal problém s homologací - dost pochybuji, že jsou homologovány.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.