Odhlášení vozidla v polopřevodu vs ekodaň

Od: Datum: 28.11.13 14:47 odpovědí: 6 změna: 29.11.13 11:06

Dobrý den,
čerstvě jsem zakoupil vozidlo, které chci provozovat jenom na soukromém pozemku.

Za tím účelem jsem ho přímo kupoval. Vozidlo je odedneška v polopřevodu na mě.

Nikdy jsem vozidlo nepřeváděl ani nekupoval, takže se chci zeptat, jak se tato komplikovanější situace řeší. Vozidlo spadá do kategorie ekodaňe za 10tis. Takovouto pálku jen tak, abych obratem vozidlo trvale odhlásil, platit nehodlám.

Jaké obstrukce mě čekají při trvalém odhlášení vozidla? Kam se píše ten průvodní dopis, proč to chci vyřadit a ne sešrotovat?

Díky moc za rady,
Honza D.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 28.11.13 16:09

- evidentně nevíte o čem píšete, Vaše auto dnem 1.7.2015 ze zákona zanikne, pokud se k němu nepřihlásíte do 30.6.2013

- žádné průvodní dopisy se nepíší, pokud se chcete k autu přihlásit vyplníte přihlášku k registraci poud ne nic neřešte

- vzhledem k tomu že oplati nehiodláte nic neřešte

- pokud budete chtí oí cokoliov ve vztahu k autu požádatm, prvnáím krokrm bude vaše registatrce k autu, a to znamená ekodaň

- oprávněným žadatelem ve vztahu k aute je pouze TEN, kdo se nechá k autu zaregistrovat jako provozovatel shodný s vlasntíkem

- to Vy nehodláte proto se smiřte s tím že auto budete mít jen do 30.6.2015

- ještě připomínám, že ten, kdo se nikdy nenechal zapsat do registru nemá nárok ani na žádná data z registru protože data se vydávají jen po prokázání právního zájmu a ten je v případě fyzické osoyb JASNÝ, jde o data k dané fyzické osobě, která žádá

doplněno 28.11.13 16:10:

opravuji pokud se k němu nepřihlásite do 30.06.2015 - překlep !

Ohodnoceno: 3x

Od: macteine*
Datum: 28.11.13 16:25

Dobrý den,
přiznávám, že dannou problematiku jsem se snažil nastudovat důkladně, ale pouze svépomocí přes internet, kde je kolem administrativy provozu auta spousta fámů a blbostí.

Říkáte tedy, že auto zanikne, když se o něj do 30.6.2015 nepřihlásím pokud je v polopřevodu?

Dočetl jsem se, že aut v polopřevodu po republice jezdí hodně a že polopřevod znamená, že předchozímu vlastníkovi chodí poštou upozornění atd. A že z toho mohou být celkem problémy a pokuta (tedy povinnost platit povinné ručení atd.)

Přijde mi to trochu padlé nahlavu.

Datum: 28.11.13 16:59

¨macteine, opět si přečtete dobroé vysvětlení panu nu.

Nesmíte si plést evidenci vozidel a pojištění vozidel. To jsou rozdílné věci a rozdílné instituce.

Ohodnoceno: 0x

Od: nu*
Datum: 28.11.13 17:25

Polopřevod je přežitkem stávající legislativy, registrace vlastníka-provozovatele vozidla je zubytečěn složitý proces, kdy podekl zákona ten kdo je k auto regsirtován přijde na úřad a nmahkásí zde, že se mění vlatník-provozovatel a uveden údaje nového vlastníka, to lze samozřejmě provést i betz vědomí a nezávisle na vůliá nového vlasntíka

Úřad zapíse do mezikolonky TP osobní údaje nového vlastníka, a je pak na něm,, aby se k autu přihlásil na úřadu, kde má trvalý pobyt

Pokud se nový vlastník dostaví na svůj úřad k registraci, předloží doklady a "jeho" úřad z výše popsaného záznamu pozná, že žadatel na sebe přihlašuje auto s předchpzím souhlasem předchozího vlastníka

úřady evidující auta nemají kompetence posuzovat vlastnictví, zkoumat či posuzovat kupní či prodejní smlouvy, proto s evše řeší jen administrativně, jednotlivými zápisy do systému a do dokladů

novela zákona je schválena a účiná je od 1.1.2015, pak už nebdue žádný polopřevod, ale na úřad kde je auto přihlášeno přidjou oba aktéři, původní / registrovaný/ vlastník a nový vlastník, a auto se bez odhlašování a přihlašování rovnou přihlásí na nového majitele, bez ohledu na to zda bydlí na jiném konci republiky

Touto novelou je prolomena záklonem stankivena tzv. místní příslušnost úřadů v příadě registarce

Nový zákon umožňuje aby přihlášení na nového majitele provedl jen jeden z aktérů, tefy bud nový nebo starý majitel, ale v tomto příadě musí ten druhý toho prvního vybavit písemnou plnou mocí-souhlasem s úředně ověřeným pdopisem, to proto že neověřené plné moci se dnes zneužívají k daňovým únikům a podvodům při převpdech aut

Nebál bych se toho, vytisknete si formulář, ten si vyplníte a na nejbližší poště kde je czechpoint si necháte za 30 Kč ověvřit svůj vlastní podpis, formulář pak předáte "tomu druhému"

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.11.13 17:41

co dodat,

OK, výborně. 1* a *palec*

Od: olaŽ
Datum: 29.11.13 11:06

Takže, když mám na sebe auto odhlášeno (jsem zapsaný v odhlášce, ale nebyl jsem ho přihlásit do evidence na DI, nemá platnou STK), ale platím si povinné ručení, tak mi auto po 01.01. 2015 jaksi zanikne? To jako po tomto datu, mohu zrušit povinné ručení a nemusím nic hlásit na dopravce? Co uvedu pojišovně, jako důvod zrušení pov. ruč.?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.