Pojistná událost - jak ji nahlásit?

Od: Datum: 27.11.13 10:03 odpovědí: 5 změna: 28.11.13 08:13

Dobrý den, na parkovišti do mě jeden člověk nacouval. Vyřídili jsme tedy papírování - formulář o nehodě kde se k vině přiznal. Půjde na svou pojišťovnu a tam vše nahlásí, načež tam pak půjdu já a přihlásím se o náhradu škody, je to tak? Nikdy jsem to nedělal. Může mi být odepřeno pojistné, pokud na sebe auto stále ještě nemám dohlášené? Vozidlo je tedy v polopřevodu (ne kvůli ekodani), ale kvůli tomu, že jsem ho ještě na sebe nestihl dohlásit. Povinné ručení mám uzavřené ode dne koupě. I když tady jde spíš o povinné ručení toho, kdo do mě nacouval, že? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jiris
Datum: 27.11.13 12:04

Pokud jste na základě kupní či jiné smlouvy majitelem vozu, neměli by vám náhradu škody upřít. Pojistku uzavíráte vždy ihned po koupi - ještě před přepisem na sebe, z čehož vyplývá, že s touto situací, ve které jste se ocitl, se počítá.
Kdysi jsem byl také účastníkem dopravní nehody a jestli si dobře vzpomínám, tehdy stačilo zajít na svojí pojišťovnu a nahlásit událost a oni si to pojišťovny mezi sebou vyřídily.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 13:02

Souhlasím a silně doporučuji informovat svou pojišťovnu a nespoléhat na viníka. Viník od pojišťovny nic nedostane, naopak se mu zvýší pojistné, takže nebýva motivován škodu nahlásit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 19:28
avatar

stalo se mi to 2x a vždy jsem hned (během hodiny) volal na pojišťovnu toho, co mě naboural. Oni mi vždy řekli, že si to ověří a rozeběhnou stroje. Nespoléhal bych na viníka, že to udělá... to taky může trvat a pak na to může "zapomenout".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 27.11.13 22:39

Majitelem vozidla se stáváte sepsáním kupní smlovy, nikoliv přepsáním vozidla;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 28.11.13 08:13
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.