Jak zvednout podvozek Felicie

Od: Datum: 26.11.13 19:38 odpovědí: 9 změna: 02.12.13 23:13

Zdravím,rád bych si nechal zvednout podvozek na feldě.Právě nevím jak,už tam jsou tvrdčí pružiny.Nějaké podložky existují?Či nějaká futra pod podložky?Zima prý bude dlouhá tak si ji chci zkrátit :D Děkuji za rady a nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.11.13 19:50

Dozadu se dávají pružiny s Pick-upa nebo Van -pluse

Dopředu sežeň s 1.9D nafty

Podvozek bude vysoko.

Jinak bude tak tvrdý, že ti odejdou siletbloky, kola nebudou tak dobře kopírovat vozovku, pokud nebude auto naloženo nebo v 5ti lidech plné a v zatáčkách bude nestabilní. Zvláště, pokud před zatáčkou budeš prudce brzdit.

Známej takto s Felinou vyletěl ze zatáčky do pole. Také to měl zvednuté a chtěl předjet cyklistu.

Při prudkém brždění tvrdé pérování kolo odskakuje a bzdí, nebrzdí (letí) a brzdí,atd opakovaně. Měkké pérování vozovku kopíruje, ale zase to není na závody a skoky (rally,autokross)

doplněno 26.11.13 19:58:

Fakt bych to více nepokoušel ;)

Ohodnoceno: 4x

Od: kendy*
Datum: 26.11.13 19:53

vzadu jsou pružiny z formana,předek original 1.6tkové,nové tlumiče a siletbloky.asi u toho zustanu :D :D :D

doplněno 26.11.13 19:58:

http://auto.bazos.cz/inzerat/…-pruziny-pro-spatne-cesty.php

tohle m jen zaujalo...

Datum: 26.11.13 20:16

a co místo podložek použít něco takového známej to má na oktávce a je spokojen

http://www.a1racing.cz/podvozek/doraz-pruzin-u-podvozku/

Ohodnoceno: 1x

Datum: 26.11.13 20:22

To bych docela bral. Zachovává to tuhost i výšku podvozku, jen to omezuje propérování kol. *palec*

doplněno 29.11.13 19:22:

dík za odkaz ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: martin12345
Datum: 29.11.13 18:15

Od: meat®
Datum: 02.12.13 17:15

u felicie kombi jsme to se známím dělali podložkama, které se dávali na pružinu. Podložky jsme vyráběli sami, není to těžká práce

Od: 777
Datum: 02.12.13 18:54

Já bych spíš přemýšlel jak to dát dolu,ne jak nahoru...už na sérii je to pěkná koza a ještě to zvedat no to potěš...tlumiče HP,o 3 cm níž a auto se ze silnice nehne...nemám problém pokud bych nechtěl jezdit přes protitankové zábrany

Pokud chceš auto do lesa tak to není felicie,na to jsou auta do terénu

Datum: 02.12.13 22:29

3cm? Koukni někdy zespodu na Feldy, jak mají poškrábaný příruby vík převodovek od spodu.

S vadnými tlumiči je koza každé auto... S tvrdými dost trpí na namáhání kastle (pokud se dodatečně neprovaří sváry (dle příručky sportovní úpravy).

Od: 777
Datum: 02.12.13 23:13

Z 1,3 MPi feldy jsem sundal 2cm v předu a 4 v zadu...nemůžu si stěžovat,nikde nechytám,a to jezdím na vysočině,normální okresky a silnice,ne že bych s tím jezdil jenom na srazy...felicia je celkem koza i s dobrými tlumiči,nedokážu si představit ještě zvýšenou a se špatnými tlumiči...tlumiče nemusí být tvrdé,HP jsou nepatrně tvrdší než série ale je to pořád v normě(znám auta s daleko tvrdším podvozkem než felda na HPčkách)...

Feldu trošku snížit,stabilizačku do předu a dvojtou do zadu,HP a ze silnice to nejde urvat...když jsem zase jel sériovou tak jsem to málem nandal do pole jaký to byl rozdíl oproti té mojí upravené

Poškrtaný převodovky mají jen ty co jezdí po poli a plní funkci traktoru...pokud se jezdí s autem po silnici,nic nehrozí,škrtl jsem párkrát při jízdě po hodně rozbité silnici,ale jen předním spoilerem,na převodovku nebo motor to nešlo nikdy

Nikomu to nechci nutit,tlumiče HP jsou poměrně drahá sranda a člověk musí být spíš nadšenec aby se vylepšoval s feldou,ale jako zvyšovat to mi přijde jako šílenost,stejně teréňák z toho nikdy nebude,třeba už jen kvůli náhonu na přední a zvyšováním se docílí možná tak toho že to nandáte do pangejtu

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.