Vyplatí se kamera do auta? A jaká?

Od: Datum: 26.11.13 12:27 odpovědí: 8 změna: 27.11.13 22:09

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, má někdo z vás kameru do auta? Hodila se vám někdy nebo to jsou vyhozené peníze? Poslední dobou se nestačím divit, co to na silnici jezdí a tak o ní přemýšlím , ale kdybych náhodou nějakou autonehodu zavinila já, musím ukázat záznam z kamery, když je to můj majetek?

Popř. jakou byste mi doporučili, vyplatí se připlatit? Děkuji za vaše názory


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: asdd
Datum: 26.11.13 13:15

Sitace: proti vám se vyřítí rychle jedoucí předjíždějící auto = musíte uhnout, pokud se nevejdete na krajnici tak až do škarpy jinak to je čelní tutovka. Nabouráte, viník ujede a vy víte max. typ a barvu auta = viník neznámý = mimo škody na zdraví se náhrady škody nedomůžete. Záznam z kamery = viníka zjistíte.

Nebo do vás někdo nabourá (nedá přednost atd.) a pak účelově lže aby vina nepadla na něj. Záznamem prokážete jak to opravdu bylo.

Pokud by nehodu zavinil ten druhý s kamerou, tak bych jako poškozený po policii požadoval záznam z kamery zajistit jako důkaz. Viníkovi bych do příjezdu policie zabránil aby záznam smazal. Tj. vaše kamera vám může zabránit účelově lhát a hodit vinu na druhého, jako nevýhodu kamery bych to neviděl...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 26.11.13 13:25

Viníkovi bych do příjezdu policie zabránil aby záznam smazal.
Muzete to detailneji rozebrat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asdd
Datum: 26.11.13 13:28

Stejně jako můžete pachatele zadržet do příjezdu policie, tak máte právo i zajistit důkazy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 26.11.13 13:40

A prakticky si to predstavujete jak? Fyzicky mi zabranite jit do meho auta?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 14:12

Máte za jistých okolností právo zajistit důkazy trestného činu. Který zákon vám toto umožňuje v případě (dopravního) přestupku?

doplněno 26.11.13 14:28:

Vemte případ, že naopak se domnívám že záznam z mojí kamery může dokazovat moji nevinu. Budu tedy logicky po nehodě chtít vytáhnout vlastní kartu a dát si ji do peněženky, abych zajistil, že se nepřepíše, nebo neztratí (nebo se ji nepokusí někdo odcizit). Ovšem vy uvidíte, že z kamery beru svoji kartu a budete se mi ji tedy pokoušet ve spravedlivém rozhořčení násilím vzít? To opravdu myslíte vážně?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.13 00:27
Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 27.11.13 19:44

Zdravím, pokud není kamera registrována u DAS, tak je tak na pořizování obrázku za jízdy a navíc neopravněně natáčíte druhé a dobrý právník protistrany to rozseká.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.13 22:09
avatar
Jelikož by ma kamera v autě(tudíž potažmo ma osoba) byla přímo účast na nějaké te situace kvůli které si kameru porizuju(nehoda úmysl.poškození mého vozu apod.) tak si takový záznam mohu pořizovat i bez souhlasu druhé strany(jsem primy účastník) a později takto pořízeny záznam predklad jako důkazní prostředek...to jen tak na okraj...ale chápu fabulace probíhající médií např.policistům se jisté nelíbí různá videjka jak jezdí jako dobytek,parku ji na přechodech atd.aniž by byli na zásahu jak se s oblibou vymlouvaji a vzápětí obcana buzerujou ze v zákazu stání zastaví na tři minuty...Proto ten humbuk o "nelegalnosti"
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.