Autokamera - doporučení?

Od: Datum: 26.11.13 11:35 odpovědí: 3 změna: 26.11.13 13:42

Dobrý den, chtěla bych pořídit kameru do auta a nemůžu se v tom množství zorientovat. Cenově si ji představuji do 3000 Kč. Myslela jsem, že se zaměřím na FullHD, ale z různých článků vyplývá, že u některých výrobců je tato kvalita srovnatelná s kvalitou HD jiných. Mohl by mi někdo poradit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: gocars*
Datum: 26.11.13 12:12

Doporučuji si vždy vyhlídlou kameru zkontrolovat na Youtube, její název tam prostě zadáte a vyskočí Vám videa a ukázaky této kamery podle těchto videí si pak můžete udělat obrázek, která je nejlepší

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.13 12:58

Otestoval jsem jich už několik, ale žádnou doporučit nemohu. Tak aspoň na co si dát pozor a co na netu hledat:

- Kvalita záznamu. Málokdy jde rozpoznat SPZ na víc jak pár metrů. Souvisí to i s úhlem záběru. Čím širokoúhlejší, tím více se do záběru vleze, ale znamená to zpravidla horší optickou kvalitu i míně pixelů na SPZ, takže ji nepřečtete.

- Kvalita záznamu v noci. Většina má díky malému čipu mizernou citlivost, takže v šumu nic nevidíte, či dokonce ani citlivost neumí přepnout a pak je tam jen tma a náznak vlastních světlometů. Nevýkonné přisvětlovací led nemají význam, z principu nemohou fungovat.

-Spolehlivost. Toto je asi největší problém, protože pořád lepší nekvalitní záznam, než žádný. Bohužel se běžně stává, že se některé kamery občas kousnou a nenahrávají, ničí kartu neoptimalizovaným zápisem a pod.

-Napájení. Ideální je inteligentní adaptér, který sepne sám, když identifikuje běžící motor. Častější je, že kameru musíte připojit někam, kde je napájení jen při zapnutém zapalování. Pokud se vám automaticky neodpojuje zásuvka, znamená to zásah do elektroinstalace. vozu

-Skryté umístění. Toto většina autokamer nesplňuje. Jsou zbytečně velké, hlavně kvůli dipleji, který vůbec není nutný, nebo může být externí. Mně kvůli kameře za sklem (přestože byla malá a částečně kryta tmavým pruhem skla) vykradli auto, takže jsem koupil takovou, kterou se mi podařilo po úpravách narvat do zp. zrcátka a není vůbec patrná. Rozhodně bych nedal za sklo kamerku běžné velikosti na dodaném přísavném držáku a vždy ji sundávat by mě taky nebavilo.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: anon
Datum: 26.11.13 13:42

Díky :) ... Asi nejvíc uvažuji nad Prestigio Roadrunner 500, měl by někdo osobní zkušenost? :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.