Brzdové Obložení Octávia 2

Od: Datum: 24.11.13 12:58 odpovědí: 3 změna: 24.11.13 13:21

Dobrý den dnes se mi při jízde rozvistila kontrolka v maxidotu Brzdové obložení a píše to Zkontrolujte brzdové Obložení... Chci se zeptat jestli je pravda když mi známí říkal že to nemusim hnedka dávat do servisu akutne, protože auta který nemaji senzor v destičkách tak taky jdou dele, moc sem ho nepochopil ale asi to myslel tak jako že u mě ty destičky ukazuji že jsou seslabeny ale že to je ješte dostatečne pro brždení protože auta bez senzoru že jezdi ješt na slabší.. Nejraději by sems tim do servisu v pondeli zajel ale kdyby to nebylo tak akutní nechal by jsem to až bude více času.. proto se ptám je to nutné hned v pondelí menit? a kolik stoji 4 destičky se senzorem opotřebení a který neco vydrží? děkuji z informace

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 24.11.13 13:15

Neni nutne hned menit. Pokud se rozsviti kontrolka, tak jeste stale mate na desticce dost "brzdneho materialu", nez to zacne brzdit plech na plech.

Pokud tedy nehodlate v pondeli jet skrz horske prusmyky, tak to nehori.

Otazka je, zda je oblozeni KO, kolikrat to muze byt jen preruseny (utrzeny ci jinak poskozeny) drat k (od) senzoru...

Ohodnoceno: 0x

Od: tr
Datum: 24.11.13 13:17

Zdravím, nechte si to zkontrolovat v servise, ale možná jsou destičky ještě ok, záleží kolik najedete. Pokud nemáte na autě plechové disky (jde to hůře), ale máte ještě ALU, tak koukněte na třmeny předních a zadních brzd a zjistíte, zda jsou destičky sjeté až na základ, či tam třeba ještě 3-4 mm jsou. Pokud vypadají destičky ok, tak stejně zajeďte do servisu.

Nevím, jak přesně Octavia, ale máte dost brzdové kapaliny? Ono při brždění se destičky opotřebí a pro vymezení vůle poklesne hladina brzdové kapaliny, protože se vysune více brzdový pístek.

Každou závadu brzd je nutno řešit- pokud svítí něco červeného, tak ihned, pokud žlutě co nejdříve.

Datum: 24.11.13 13:21

Může to dělak klidně i špatný konektor, nebo kabel.

Ale i tak se s těmito destičkami pár tisíc km najet dá. . .

doplněno 24.11.13 13:23:

http://forum.octaviaclub.cz/index.php?showtopic=4460

http://forum.skodahome.cz/top…08858-cidlo-opotrebeni-desek/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.