Kolísání otáček volnoběhu 1.9 tdi

Od: Datum: 22.11.13 20:36 odpovědí: 12 změna: 07.12.13 19:46

Audi 80 1.9 tdi /66kw motor 1Z.

Prosím o jakoukoliv radu.Kolísají otáčky volnoběhu takovým způsobem že to hází s celým autem.Za tepla i studena.Po lehkém sešlápnutí plynu se otáčky ustálí.Výkon motoru je pouze do určitých otáček asi 3500- 4000 potom jako by tam nešla nafta a jako by to zdechne,po ubrání plynu zase jede normálně.Studené starty po výměně žhaviček jsou špatné,teplý motor asi na druhé otočení,Vlažný motor chytá špatně protože žhavení sepne pouze na chvilku.

Vyměněn pouze palivový filtr ,WAG bez závad.

Auto jsem takhle koupil,takže podrobnosti nevím.Děkuji za každou radu na co bych se měl zaměřit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.13 22:01

Dobrý večer. Měl jsem podobný problém u fiat stilo 1.9 jtd . Pri vyšších otáčkách se auto zǎcalo dusit až později i chcíplo. Po nastartování zase jelo do určitých otáček normálně potom stejný konec auto se začalo dusit. Ve dvou servisech jsem byl na diagnostice a na nic nepřišly. Potom jsem přijel do dalšího servisu , servisní technik si vedle mě sedl, napíchl auto na notebook a jeli jsme do té doby, než to udělalo znovu. Potom to byla sranda - nejaké čidlo tlaku odešlo. Diagnostika na to přišla jen za jízdy když aktuálně problém nastal. Jinak v servisu diagnostika vše bez závad.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.11.13 12:05

skusil bych projít veškerý podtlaky jestli někde nebude zpuchřelá hadice pak bych očistil a prostříkl veškerý elektrický konektory co bych našel v motoru -váha vzduchu,ventili ovládání turba atd

k těm startům odpoj čidlo teploty pro ŘJ mělo by to začít max. žhavit skus start když bude start v pohodě skus jiný čidlo teploty nebo udělej toto http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=1932 sám to mám na svým tdi 2 roky a studený i teplý starty na brnk

Od: patricius*
Datum: 23.11.13 14:07

Odpojil jsem snímač teploty pro ŘJ,za běhu motoru a motor se malinko sklidnil.Spíše se zvedly otáčky.Žhaví to víc,ale problém s kolísání otáček se nevyřešil.

Všechny hadice a hadičky ok.Rozvody jsou nastaveny dobře,konektory prostříkaný.Napadá mě už jen čerpadlo nebo předvstřik.

Ještě jsem zjistil že je v motoru minimum oleje,spíš žádný...na měrku olej nesahá..Olej vyřeším zítra,ale na otáčky by to vliv nemělo mít.

doplněno 23.11.13 14:29:

ještě video pro zkouknutí..

http://www.youtube.com/watch?…=KoEialTLh8Y&feature=youtu.be

Datum: 23.11.13 14:45

předvstřik máš kolik?

Datum: 23.11.13 16:03

Předvstřik nejsem schopen změřit,ale je to asi poslední věc na kterou se zaměřit.Kdyby někdo mohl nastavit předvstřik v okolí Náchoda budu rád.Servisáci to mají našlapaný.

Datum: 23.11.13 16:51

a kdo ti to napíchl na vag? nemáš nebo nějaký kámoš?

doplněno 23.11.13 17:27:

tak pokud má vag tak tomusi jit ... přes diag. se to nešteluje ale jen kontroluje v zakladním nastavení v kanále 000.. jinak včera jsem seřizoval předvstřik na 81 kh a hrká to podobně jak tobě, když je předvstřik moc nízký... to se pak cele auto rozklepe a zvuk jak traktor... takže tohle musí být v cajku a pak můžeš řešit dál..

Datum: 23.11.13 17:09

Na Wag mi to napíchl kámoš,ale bud to neumí nebo jeho software nepodporoval možnost seřízení předvstřiku.

Datum: 23.11.13 18:09

Jaký by měli být hodnoty předvstřiku?Dá se to nastavit podle sluchu mírným pootočením čerpadla?Neznám nikoho kdo by měl hodiny.Odkud jsi?

Datum: 23.11.13 17:01

U mého starého BMW kolísání otáček způsobovala ŘJ. Po výměně ŘJ bylo všechno O.K.

Datum: 23.11.13 17:11

U BMW to kolísalo stejně jako mě?Napřed bych se zaměřil na to seštelování čerpadla.Ale děkuji za zkušenost.

Datum: 23.11.13 20:08

U toho bavoráku byly rozdíly v otáčkách větší,ale byl to benzin.

Datum: 07.12.13 19:46

Po delší době vyřešeno... Dělalo to čerpadlo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.