Pneu-servis - co se starými pneu?

Od: Datum: 20.11.13 12:52 odpovědí: 8 změna: 20.11.13 18:25

Ahoj, na jaře budu kupovat nové letní pneu. Co dělají pneu-servisy po výměně s těmi starými? Dávají je zpátky nebo si je nechávají?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.13 12:55

U nás dávají zpět nebo za drobný peníz zlikvidují. Také je možné je odvéz do sběrného dvora, tam je to zdarma...

Ohodnoceno: 0x

Od: wenzel
Datum: 20.11.13 13:03

Znám jenom jediný sběrný dvůr, kde je berou zdarma. Všude jinde za drobný poplatek.

Datum: 20.11.13 13:02

Při koupi nových pneu ti s největší pravděpodobností zaúčtují cca 50 kč ke každé pneu- je to nějaký reciklační poplatek a pneu si nechají. Tak to chodí ve většině pneuservisů. Pokud je budeš chtít zpět, tak ti je asi dají. S těmi vyřazenými se pak rozhodne, co dál. Některé se likvidují (pak se třeba přidávají do asfaltu jako povrch vozovky), některé zase odkupují firmy, které se zabývají protektorováním, nebo se odvezou do sběru (skládku pneu).

Datum: 20.11.13 13:09

A ještě jsem zapomněl dodat, že si je můžeš vzít a nechat protektorovat sám.

Od: buss®
Datum: 20.11.13 13:29

Jak kde, v mém se ptají, zda si je vezmu, nebo je tam nechám a nic nedají, ani nechtějí.

Datum: 20.11.13 14:37
Nechavaji si je za 25-50kc/ks . Zadarmo by to asi bylo kdybych vzal nové od nich. Sběrný dvůr mě nenapadnul, dobre 200vky.

Datum: 20.11.13 17:09

Ahoj. U nás ve Sběrném dvoře radí ty gumy dát naproti do sběrny kovů, kde to pak stojí míň. Asi 20 Kč. Jinak, jsem ze starých pneu viděl zhotovený dost pozvolný taras s vysázenými rostlinami. Tohle se mi, ale moc nelíbí. Ale podle gusta...

Datum: 20.11.13 18:25

Nevím jak kde,ale u nás ve sběráku je to zadara (jen pro místní!) a v pneu Máca (respektive na jaře teda nic za likvidaci nechtěli) jezdím jen tam.ceny mají na rozdíl od býv barum servisu o polovinu menší!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.