Neukazuje se teplota chladící kapaliny

Od: Datum: 20.11.13 05:49 odpovědí: 4 změna: 20.11.13 13:07

Mam takovy problem. Mam opel corsa B 1,2 33 kw a přestala mi fungovat na budíku aktuální teplota chladící kapaliny, při nastartování se ani nepohne a po cca 10-ti minutách se ručička zvýšila k první čárce na stupnici ( 70°C ) a tam už zůstala a když přidám víc plynu, tak slyším v motoru téct vodu v trubicích, je to takové bublání. Když jsem se díval do nádoby, kam se chladící kapalina leje, tak žádné bublinky se v ní netvoří. Nevím co s tím. Díky za každou radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.11.13 05:51
Že se nepohne při nastartování mi nepřijde divný, je na minimu. Ze nevystoupa výš než na 70C by mohlo byt termostatem, který je porad otevřený a nezavira. Topí auto jako dřív nebo hůř (po více km a ještě min)?
Ohodnoceno: 0x

Od: patulicek73
Datum: 20.11.13 10:23

Ja bych snad řekl, že snad topí i víc. Ujedu cca 4-5 kilometrů a topí jak divé. A to bublání v chladícím systému může souviset s tím nefungujícím budíkem, nebo je to zas jiná závada?

Od: olaf71*
Datum: 20.11.13 07:33

čidlo nebo termostat. provozní teplota je 90-95 °C.

Od: 0000567
Datum: 20.11.13 13:07

Pokud topí dobře tak čidlo nebo budíček,pokud topí hůře nebo ve městě líp a když vyjedete mimo město a topící účinek se snižuje tak termostat(zůstává pootevřený nebo otevřený a kapalina se neohřeje na provozní teplotu)

K tomu bublání,dělalo to tak už i dříve nebo je to nový jev?...pokud je kapaliny dost tak nevím proč by to mělo bublat

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.