Výměna prahů micra K11

Od: Datum: 19.11.13 10:40 odpovědí: 13 změna: 19.11.13 19:41
Ahoj moje micra k11, má úplně v pr... Prahy už to nejde ani zvednout na hever.
Teď když jsme prezouvali na zimu to projelo úpln. Skrz jako kdyby to bylo máslo :|
Musím je nechat vyměnit za nové...bohužel na to nejsou finance...:(
Potřebovala bych napsat nějaký podrobný popis vymeny tak aby to zvládnul opravit přítel...snad to nějak půjde...děkuji předem za všechny vaše rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 19.11.13 10:50

podrobný popis je prohnilou micru dát sešrotovat a koupit si jinou, v německu jsou pěkné za cca 2 tis eur a z itálie nereznou protože tam se nesolí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.11.13 10:53
Když nejsou finance jde to těžko...
A u téhle micry jsou komplet nové brzdy, filtry,.olej, přední ložiska...tak ze ví. Že zbytek až.na ty prahy zase pár let vydrží
Od: k2
Datum: 19.11.13 11:01

Kdyz nejsou finance, jezdete na kole.

Ma pritel moznost svaret nekde COckem? Umi to vubec? Je schopny tam ty prahy napasovat? Vite, ze prah je nosnou casti auta a vicemene i bezpecnostnim prvkem? Myslite, ze budou shnile jen ty "vnejsi potahy" prahu a nosniky pod nimi budou OK?

Vy si to predstavujete jak Hurvinek valku...

Od: radil*
Datum: 19.11.13 11:04

K2 má pravdu, jestli s tím nemá zkušenosti a bude to dělat podle rad z internetu, tak se může taky stát, že se ti to na přejezdu zlomí. A to nemluvím o vercajku.

Datum: 19.11.13 11:07
Nepotřebuju tu poslouchat urážky a výsměch...myslela jsem ze najdu někoho slušného kdo se o info rád podělí...ale co sem v téhle době čekala...
Nicméně na kole jezdit nemohu bydlím na horách kde auto potřebuji máme to 20 km do města...cocko by se sehnalo a zkušenosti stim nemá...ale proto se ptám na Nějaké info aby jsme mohli posoudit zda to zvládne či nikoli
Od: k2
Datum: 19.11.13 11:17

cocko by se sehnalo a zkušenosti stim nemá

Nezvladne.

Od: radil*
Datum: 19.11.13 11:19

Nikdo tě tady neuráží, jen upozorňujeme, že prahy držej celý auto pohromadě, protože má samonosnou karoserii a když to udělá neznalec, tak se může zlomit - viděl jsem to na vlastní oči a je to fakt zážitek. Taky šlo o amatéra, co si přečetl jednu knížku a měl dojem, že je schopen zkonstruovat raketoplán.

Od: nu*
Datum: 19.11.13 11:06

origo práhy budou drahé, když nejsou finance dá se impovizovat a použít něco jiného, práhy an feldu za 500,- Kč/ú ks nebo na IV. golfíka...amatét to nebude schopen upravit

Datum: 19.11.13 11:09
Prahy mě vyjdou na 1000 za oba
Datum: 19.11.13 12:58

Dělal mi kdysi dávno známý prahy na Š120. Svářet i mechaniku uměl velmi dobře, vybavení měl všechno.( ale nebyl to automechanik). Je to tak pracné, že už bych to nikdy nikdy nikdy po nikom u auta za pár tisíc nechtěl.

Od: demijan*
Datum: 19.11.13 19:06

Když je šikovný tak by to mohl zvládnout s cočkem,ať si zkusí sváry nejdřív na nějakým plechu. Každý tu píše nesmysly. Já se učil svařovat sám nikoho jsem na to nepotřeboval a svařuju si doma sám auta.Záleží jak je to hnilé no jak tu někdo psal že to může být hnilé i pod prahama by byl problém.Každý se učí všechno sám ,nikdo ho to nenaučí a musí zkoušet.Záleží pak na šikovnosti,ja to uměl za den svařovat .Pak musí správně nastavit ceočko aby to moc nepropaloval ten plech to se musí taky vychytat.Jak řikám ať zkouší na plechu nějakém.

Od: demijan*
Datum: 19.11.13 19:09

Zapomněl napsat že příprava je docela pracná bruskou rozřezat obrousit to aby tam nebyla rez.Tak na dva dny práce či více ,kdyby to dělal po prvé.

Od: frank
Datum: 19.11.13 19:41

No chce to mít vercajk pořádnej ,jak tu píšou může se to zlomit. No musel by to dobře svařit to je pro začátečníka těžkej ukol,jak psal i demijan záleží jak je šikovnej a tvořivej.znám co jsou tvořiví a šikovní tak si udělaj doma vše,ale je tu otázka ale . Jestli mu věříte ať to zkusí ,jestli ne tak najít ve vesnici nebo někoho ve městě co by to svařil za hubičku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.