Evidenční kontrola nevyhovuje

Od: Datum: 16.11.13 07:02 odpovědí: 5 změna: 16.11.13 21:21

Dobrý den,

mám dotaz ohledně přepisu a evidenční kontroly. Koupil jsem auto, dovoz z DE. Jel jsem na EK a tam mi řekli, že mam na voze tažné zařízení, které není v TP. Volal jsem tedy prodávajícímu, dal vše do pořádku, pochybili na úřadě, kde vše doplnili. Momentálně mám tedy ve velkém TP dopsané tažné zařízení. V pondělí chci jít na úřad přihlásit vozidlo, jde mi o to, zda musím znova na evidenční kontrolu nebo bude stačit protokol z první evidenčky, kde je moje jméno, ale ve vážných závadách je psáno - Namontováno tažné zařízení AX50 - funkční - typový list nepředložen, v. č. a typ nezjištěn.

Stačí tento, nevyhovující nebo musím na evidenčku znova, aby byl protokol vyhovující?

Děkuji, hezký den.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ajsmen
Datum: 16.11.13 07:09

Jde také o to, že mám auto na převozkách a jejich platnost je pouze do neděle, tudíž nezvládám v pondělí zařídit :))

Takže není takový problém v tom, zajet na evidenčku, ale jde o ty převozky. Díky za každou informaci.

Od: bgmaniac*
Datum: 16.11.13 07:41

Obávám se, že bude nutné evidenčku zopakovat :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.11.13 07:54

Podobnou situaci jsem řešil asi před 5 měsíci. Zakoupeno auto v bazaru (dovoz DE), při evidenčce zjištěno, že ve velkém TP není zapsáno ABS, které vozidlo mělo. Bylo to napsáno do vážných závad v protokolu z evidenčky. Při přihlašování na úřadě zjištěna chyba úředníků, kde dělali dovozovou STK, opraveno při přihlašování, kdy jsem byl na DI a žádnou evidenčku už nebylo třeba dělat. (u tý evidenčky jde podle mě hlavně o zjištění VIN).

Od: buss®
Datum: 16.11.13 09:20

Při EK se porovnávají údaje uvedené v TP a ORV se skutečnými údaji a stavem vozidla. Vydá se protokol. Nezapisuje se do TP, to je třeba vyřídit na úřadě. Co se kontroluje je ve vyhlášce.

Od: ajsmen
Datum: 16.11.13 21:21
Takze by mel tento protokol stacit. Uvidime v pondeli vlitnu na urad a budu chytrejsi.. Diky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.