Křižovatka na konci jednosměrky

Od: Datum: 15.11.13 19:39 odpovědí: 11 změna: 16.11.13 14:05

Ahoj, máme u nás jednosměrku, na jejím konci je hodně frekventovaná křižovatka.

Je jasné, že pokud odbočuji vlevo, najedu si až k levé krajnici, aby řidiči odbočující vpravo mohli odbočovat a nemuseli čekat za mnou.

Přijde mi logické, že pokud jedu rovně, najedu si taky více vlevo, protože opět musím dát přednost obou směrům (kdežto odbočující doprava jen těm zleva).

Jenže, i když si takhle najedu a logicky NEBLIKÁM, už dvakrát se mi stalo, že přijel někdo další, který chtěl jet taky rovně, což jsem já nemohl vědět, a zastavil vedle mě zprava. Já v domění že odbočuje vpravo vyjedu, on zároveň se mnou a následuje troubení, nadávání a vyhýbání, ke kolizi moc nechybělo. Na kom by byla v tuto chvíli vina? Zdůrazňuji, že jsem tam byl vždy jako první a v žádném případě jsem nedal blinkr, takže muselo být hned jasné, že jedu rovně.

A dělám špatně, že i při jízdě rovně si zajedu k levému okraji? (tři auta vedle sebe se tam už nevejdou, navíc logicky, když je volný směr "vlevo", je vždy volný i rovně, proto prakticky nemám takhle komu zavazet.

Přikládám nákres křižovatky, červené auto jsem já, čekající na možnost pokračovat rovně.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.13 19:45

v dnešní době se moc nevyplácí cokoliv někomu usnadnovat a pomáhat protože při první příležitosti to proti vám otočí . Váš úmysl je dle mého naprosto v pořádku ale jak sám píšete za dobrotu na žebrotu. Budte rád že se nic nestalo a příště najedte doprostřed. Vůbec netušim jak by to vyřešili pomahači

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 15.11.13 19:46

Kdz jedete rovne, tak zustante vpravo. Ten za vami kdyz prijizdi si muze myslet, ze chcete odbocit vlevo a nezapnul jste blinkr. Nebo ja bych tam zustal a doleva najizdel jen u odbocovani vlevo.

Datum: 15.11.13 19:47

Dobře, asi to tak dělat začnu. Jen mi šlo o to, že tam někdy musíte stát i dvě minuty než je volno, a přitom doprava by se za tu dobu dalo odbočit desetkrát. Takže zase budu za toho, kdo všechny zdržuje.

Datum: 15.11.13 19:49

Ahoj. Já bych to viděl asi tak. Kdo jede v levo, řadí se v levo. Kdo jede rovně a v pravo, řadí se na pravou stranu. Nebo to má někdo jinak?

Ohodnoceno: 0x

Od: hm®
Datum: 15.11.13 19:50

Nechce se mi to hledat, ale mám dojem, že obecně se jezdí u pravého okraje vozovky, pouze při odbočování vlevo se najíždí k levému kraji mého směru. Takže kdo jede rovně a vpravo, je vpravo, kdo jede doleva, je vlevo. Vaše vysvětlení sice zní pro ten konrétní případ logicky, ale pro většinu řidičů bude toto chování matoucí.

Jo a není pravda, že ti, co jedou rovně a vlevo, budou mít volno stejně. Nebudou, pokud někdo odnaproti bude odbočovat vpravo (tedy z našeho pohledu pojede do leva).

Datum: 15.11.13 19:53

Jo a není pravda, že ti, co jedou rovně a vlevo, budou mít volno stejně. Nebudou, pokud někdo odnaproti bude odbočovat vpravo (tedy z našeho pohledu pojede do leva).

Ano, v každém případě ale bude mít dříve "volno" ten, kdo jede rovně, tedy já. Tedy je jasné, že není možnost, že bych zdržoval toho, co chce jet doleva, tak jsem to myslel. Tedy jako jedoucí rovně a zároveň zařazený vlevo není možnost, abych zdržel někoho jiného, ať už odbočuje doleva nebo doprava. Za to na pravé straně budu vždy zdržovat ty, kteří chtějí jet doprava.

Datum: 16.11.13 13:57

To je běžné na mnoha křižovatkách, že svítí zelená šipka doprava, kam chcete právě jet a před Vámi stojí auto, které jede rovně. Nikoho nezajímá, že Vás zdržuje do té doby, než přijde zelená v hlavním směru :))

Od: buss®
Datum: 15.11.13 19:50

§ 21, marně přemýšlím, jestli jsou pruhy vlevo a rovně společné.

Datum: 16.11.13 13:53

Není to paragraf 21, nýbrž par. 11, kde se píše, že na pozemních komunikacích se jezdí vpravo ! Pokud tedy neodbočuji a chci přejet křižovatku rovně, tak se musím držet vpravo. Najet k levému okraji silnice a jet rovně, je přestupek !

Od: abc*
Datum: 16.11.13 00:23

Obávám se, že by to "vyhrál" ten, kdo by měl víc svědků. Jak se psalo, neusnadňovat a prostě si stoupnout doprostřed, aby ten za tebou nemohl přijet vedle tebe. Dělám to tak taky, protože ten inteligent si většinou stoupne tak, že pak do toho směru nevidíš a stejně musíš počkat, až ten inteligent odjede. Takže prdět na to, slušně řečeno.

Datum: 16.11.13 14:05
tak jo, díky za odpovědi :) chtěl jsem dělat hodného a nezavazet, ale když vím, ze by se to ještě mohlo obrátit proti mě, kašlu na to.
dneska za mnou pro změnu troubil dědek, protože jsem si na parkovišti u kauflandu dovolil dát přednost autu jedoucimu zprava, a on chudák přijel do obchodu o 10 sekund později *zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.