Zadřený motor?

Od: Datum: 15.11.13 15:57 odpovědí: 12 změna: 15.11.13 19:57

Ahoj,

asi banalní otázka.Jak poznám zadřený motor? Je to golf IV.Normálně šel nastartovat, když se otevřelo víčko pro doplnění při nastartovaném motoru foukalo s toho.Tatka mi řekl,že na odpis (tak nevím jestli si dělá srandu) Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.11.13 16:09
Az se to nedejboze stane tak to poznas...je typicke takové cvaknuti,bouchnuti-podle toho v jaké jsou ventily,písty atd.vzájemně pozici...To ze motor tlakuje je v pořádku opak by byl hodně špatně.,.takže si Tatik asi dělal prcu...
Ohodnoceno: 2x

Od: jaktopoznat
Datum: 15.11.13 16:13

Děkuji moc, tak snad to bude ok

Datum: 15.11.13 16:30
Pri zadreni motoru se prerve rozvod? Jinak to fuka normalne. Pokud to nevyhodi merku tak to neni nejhorsí. A pri zadreni urcite nenastartujes
Ohodnoceno: 1x

Od: 0000567
Datum: 15.11.13 16:59

Zadření se pozná jinak,každopádně startér s motorem neotočí a za jízdy se to projeví hroznými zvuky...každopádně by před tím měla svítit kontrolka oleje

Foukat z víčka oleje musí,motor za chodu lidově řečeno dýchá...ale pozor,nesmí to být nějaký extra fukec,to by nasvědčovalo tomu že pístní kroužky jsou netěsné a motor tlakuje do prostoru klikové hřídele

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.11.13 17:03

Ok díky za odpovědi, snad to nebude nejhorší.Olej jsem kontrolovaluju bylo ho tam dost,tak kdoví co se stalo.Kontrolka mi svitila tak jsem honem zastavila.Pod motorem byla louže...

Datum: 15.11.13 17:15

Máš to napsaný dost zmatečně...prosím popiš mi to ještě jednou celé od začátku co se stalo...

Co jsem vyrozuměl tak začala svítit kontrolka oleje,zastavila jsi a pod motorem byla louže,olej jsi doplnila a z motoru to fouká?

Datum: 15.11.13 18:01

Stalo se to jak jsi to popsal,akorát s tím,že jsem olej nedolívala.

Od: k2
Datum: 15.11.13 18:15

Takze motor startujete a s autem jezdite i pres svitici kontrolku mazani?

Datum: 15.11.13 19:17

asi těžko s tím budu jezdit když sviti kontrolka :-D ,jen jsme to zkusila nastartovat

Datum: 15.11.13 19:57

Pokud v motoru není olej tak NESTARTOVAT,ani nachvilku nebo ten motor zabijete na fleku...pokud olej vytekl tak najít díru a opravit(nejspíš prorezlá nebo proražená vana)...a dále doufat že to motor přežil,na mazání totiž v motoru závisí maximálně,motor bez oleje vydrží běžet maximálně v řádu desítek sekund než se úplně zničí

Datum: 15.11.13 17:04

A ani kapka oleje v motoru...

Datum: 15.11.13 19:20

tak máte někde díru, kudy vám vytekl olej. NESTARTOVAT! nebo motor zadřete. Může to být proražená vana - nechat zavařit či rovnou vyměnit, ale rozhodně už motor nechat být.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.