Najdu práci řidiče kamionu?

Od: Datum: 15.11.13 02:41 odpovědí: 20 změna: 31.05.16 08:43

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat jak hodně obtížné je najít si práci řidiče kamionu, je mi 23, na jaře jsem odmaturoval a mám řidičský průkaz B,C od té doby hledám práci řidiče na osobák , nebo dodávku, ale jediný co jsem za tu celou dobu našel byl ranní tříhodinový rozvoz novin pro českou poštu. Teď váhám jestli mám dát peníze na řp.: E a na profesní průkaz za oboje to je asi 35 000 Kč, myslím si že s komplet řidičákem a profesákem na kamion, bych práci na dodávku asi dostal, ale vezme mě někdo potom na náklaďák a potom na kamion? Príjde mi, že není moc velká šance, aby se nademnou někdo slitoval a vzal mě z menšího auta na větší, když na to nebudu mít praxi, případně za jak dlouho myslíte, že bych se s komplet řidičákem a profesákem na kamion mohl dopracovat k tomu řízení kamionu. Mockrát děkuju za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: celp®
Datum: 15.11.13 05:54

Zdarec.Začněte u některého dopraního podniku na autobusové lince.Je to docela dobrá škola.Profesák je u toho.Pak uvidíte jestli Vás to šoférování bude bavit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.13 07:59

Jak to myslíte, že profesák je u toho?

Datum: 15.11.13 06:30

Nevím odkud jsi,ale kolem Prahy je o řidiče zájem.Bude ale asi nutné jít za prací,tedy na ubytovnu.Musíš počítat s tím,že začneš na něčem menším a jen po republice a až za čas a získání praxe a důvěry,půjdeš za hranice.Ale pak počítej s tím,že nebudeš vědět,co je to "doma". Můj vnuk má štěstí,když se za jednou tři týdny dostane na několi dnů domů.A dlouholetá přítelkyně mu kvůli tomu dala padáka.Plat taky nic moc.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.11.13 11:09

A ten rozvoz pro poštu jsi vzal nebo ne? Protože by ti to minimálně ukázalo jaká je to dřina a někdy "opruz" a mohl by ses líp rozhodnout jestli se tím fakt chceš živit.

A že by ti někdo ve 23 letech svěřil kamion v ceně pár milionů celkem pochybuji, i když si asi připadáš jako zkušený řidič tak by to ještě pár tisíc kilometrů asi chtělo...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.11.13 16:09

Tu práci u Pošty mám ale je to jen na 3 hodiny ráno a za najetých 50km tak 50krát zastavuju a házím noviny do schránky, nebýt těch 50ti zastávek tak by to bylo u něčem jiném.

Od: buss
Datum: 15.11.13 11:28

Jak je obtížné najít práci řidiče ti řekne jen ten řidič, jak ji hledal. Dotazovat se společností, jít na autobus, MHD (možná i rozšíření řp uhradí), taxi, PPL a pod., pak si něco najít, jenže zatím žádná praxe. Otázku zda tě někdo vezme tady nikdo nezodpoví pokud by tě nechtěl..

doplněno 16.11.13 21:40:

Ještě můžeš řídit u vojáků.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.11.13 15:45

Neustále vidím inzeráty na rozvoz Pizzy (často však nutné vlastní auto). Kromě řízení je to taky kontakt se zákazníky a taky s potravinami (nutný potravinářský průkaz - tj. jedna návštěva lékaře, cena do 200,-). Chce to ale už nějaký vzhled a komunikaci na úrovni.

Jinak řidiči jsou třeba, jen si uvědomte, že teď asi nemáte žádné závazky, ale pak třeba někoho potkáte a vy budete pořád pryč, ne každý to snese. Navíc "řidič tvrdej chleba má" - práce furt, neustále pryč a plat nic moc. Odolnost proti stresu nutná - kolony, termíny, požadavky od zákazníky (chci to včas a zácpa mě nezajímá), od vedení firmy (prostě mu to musíte dodat včas kolona nekolona).

doplněno 15.11.13 15:58:

A jinak - pokud to chcete dělat berte všechno, i když to není ted ideál co chcete (pořád lepší něco než nic). Praxe se hodí. Navíc 3h ráno vám dávají možnost jít na pohovor jinam/dělat u toho i něco jiného. V původním dáte výpověď/odejdete ve zkušebce.

Do profesáku bych bez žádné praxe neinvestovala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 15.11.13 22:05

V dnešní době, kdy u českých dopravců s kamionama jezdí ukrajinci, srbové, bulhaři, rumuni apod. rozhodně není problém sehnat práci řidiče C+E. Ale podle toho budete i jako začátečník - čech zaplacen a pozor na sociální předpisy. Většina "dopravců" po vás bude chtít, jako podmínku přijmutí, dvě karty, magnet, popř. se třeba 5 týdnů nejuknete domů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.13 01:48

A nevíte, kde a jak by se dali sehnat dvě karty řidiče? v těch povinných přestávkách nevidím nic dobrého, přijdou mi moc dlouhé. Můj mail: vwdiesel@seznam.cz díky

Od: hanher*
Datum: 16.11.13 01:57

První Vám vystaví na odboru dopravy za 700,- a druhou Vám dá třeba zaměstnavatel :)

Pokud Vám příjdou moc dlouhé, po pár týdnech ježdění zjistíte opak.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.11.13 02:40
avatar

Víme. Například tam a tak jako falešné peníze.

Od: danecekdan*
Datum: 16.11.13 21:24

Tak v tomhle Vám radit nebudu. Pokud máte zbytečných 100 tis,-- a majitel společnosti 500tis,--, jezděte si na dvě karty. Je to ale otázka doby, kdy vás poprvé zastaví policajti, celníci, centrum služeb nebo první nehody.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.11.13 03:02

Lepe bych to neřekl :) no konkretné já měl taky problem dodneška sehant práci na kamion na nákladák sem nechtěl, chtel sem na velý Tahač+náves a to se me taky splnilo musiš si najit firmu která ti dá třeba přesuny pouze po okrese a nebo jen kolem jednoho mesta sou taký firmy dostaneš teda nejakejch 17000 tisic čistého a budeš delat na smeny neni to pravej život kamionáka ale deláš 12 hodin nebo 8 podle jak kde, vejkendy volný, říkam neni to život kamionáka je to dřína 12 hodin a jezdit s edomu vspat na pár hodinek a zase spátky (když jseš pryč tejden naspíš více než když seš denne doma to mi veř) ale duležité je že už si delám praxi na velkem voze a halvne na návesu protože jízda z návesem neni stejná jako s tandemovou soupravou! ;) sem tam 3 mesíce a vyržím tam ještě půl roku a začnu se poohližet po něčem jiném tak aby jsem po roce praxe si neco našel a nebo i déle pač každej mesíc praxe v dnešní době je jediné plus :) pak přejdu na ježdení po čr na další nejmene rok možná dva a pak bych skusil ven až naberu zkušenosti na snehu atd, protože ono si človek myslí že umí jezdit to ano ale po suchu to umi každej blb ale na náledí v osobáku umi každej druhej blb pořádne jet ale kamionem umí pouze určitý jedinci co to maji v krvi a maji odhaduji nejmene 800 tisic po náledí.. Me se minulý tyden objevil provní mrazík na suprave a podotýkam mam jen 24 tun takže polovinu max váhy a když se sjiždel z dálnice měl sem vočii jak žárovky a hlavu naprasknutí pač sem se bál to pak nejde zastavit když se to utrhne, a až na to prvne najedeš dáš mi zapravdu.. ale je jansé že určitejma kilomtrama a zkušenostma todle napětí bude ustávat ale do tej doby si pořádne rozmysli co chceš protože já mel práci a stejne placenou práci byl jsem denen doma vejkendy taky voný ale táhnul me kamion ale do začátku jinak než takle si tu praxi uděláš to nezískáš :) a já šel penezeme dolu a sem víc v práci než doma už ted, a kdybych chtěl zpátky? už me minulej zamestnavatell neveme to je prostě realita :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tr
Datum: 17.11.13 10:20

Zdravím, moc dlouhé přestávky? Tak to si potom povíme, snad ještě s Tebou. Ne, fakt, nastoupit do firmy, kde se nedodržují předpisy, tj. dvě karty, auto nemají omezovač, takže klidně plnej kamion jede i přes 100 km/h a další špeky, je sebevražda a zvláště pro někoho, kdo dopředu nenajel ani to co ostatní odcouvali.

Někdo zmiňoval PPL, k tomu asi toto: nutno mít ve většině případů svůj vůz, pokud se něco vysype a nemůže rozvážet pokuta, nedoručená zásilka, která se vrací na depo pokuta, přesčasy samožrejmost, nutno si oddělat finance z platu na pokuty pro PČR za rychlost a špatné parkování a další, opravdu chcete k PPL? Toto možná neplatí všude, ale na jednom místě ano.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 17.11.13 18:22

Inzerátů na internetu je spousta. Ale zaměstnavatelům se nechce platit. Většinou to jsou smlouvy na dobu určitou, nebo jak už tu zaznělo, na dvě karty. Sice nechápu, jak se to dá dělat, ale to je jedno.
Ale dá se sehnat práce i za velice slušné peníze. Čím je to zaplacené? pondělí až pátek 12-16 hodin denně. Domů se chodíte jen vyspat, často se spí přímo v autě. Zase si Vás zaměstnavatel ale považuje. Jak dlouho to jde vydržet? Dokud je člověk mladej, tak vydrží leccos. Pro nás "starce" to už není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danecekdan*
Datum: 18.11.13 21:55

Moje řeč. Teď jste třeba nadšenec, ale přijde první pořádná láska, první děcko a tuhle práci budete proklínat. Možná domů přinesete nějaké peníze, ale čím to bude vykoupené? S manželkou a dítětem strávíte týdně i se spánekem 20 hodin a zbytek budete v kabině kamionu - a jako začátečník počítejte s tím, že to bude týden v posádce z nějakým nechutným chlapem nebo třeba ukrajincem ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: demijan*
Datum: 19.11.13 19:16

Na dodávku či osobák se hledá těžko práce,taky jsem jednou hledal a psal ,to je hned zabrané . Nejlíp mít známé to pak práce je.Nejlíp mít profesák a na kamion se dá sehnat v poho.Záleží v jakem městě žijete.V praze se dá sehnat na dodávku i osobák tam je práce dost ,jedině tam za prací.V této době je těžké sehnat práci ,hlavně ji nám berou cizinci!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: demijan*
Datum: 19.11.13 19:19

Ale je to práce naprd. Jak už tu psali předemnou ,neužijete si ničeho ,jste pořád na cestách. Pak rodina přijde a manželka bude chtít abyste byl i doma.Některá to snese ale málo která.Jestli máte maturitu tak hledat něco pozitivnějšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepik*
Datum: 30.05.16 16:52

Pokud ještě hledáš práci řidiče MKD napiš. Věk nerozhoduje,ba naopak čím mladší tím lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 31.05.16 08:43

@tesnost vzdal hledání práce na kamionu asi před 2 rokama. Nemohl nic najít, změnily se mu podmínky a zájmy (?) a potřeboval začít vydělávat alespoň nějaké peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.