Tablet v autě na čelním skle

Od: Datum: 14.11.13 16:16 odpovědí: 12 změna: 15.11.13 00:00

Zdravím, mohou mít na čelním skle tablet? Slyšel jsem, že tam nic kromě navigace nemůže být. Ptám se proto, že známý měl problémy s policií, že měl v kamionu na palubní desce notebook.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.13 16:25

Cpat na čelní sklo tablet? to snad neee :-/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.11.13 16:26

ona tam nemůže být ani ta navigace! Ta se většinou toleruje, ale zakrývat si výhled tabletem nebo dokonce notebookem, to už je solidní prasárna.

Od: aa
Datum: 14.11.13 16:34

Já myslel do prostřed, né přímo před sebe. U rádia může být, nebo taky ne?

Datum: 14.11.13 16:37

Správně si můžeš dat něco na sklo jen mimo aktivní plochu skla,nebo jak tomu říkají. tj. tam kde nestíraj stěrače :)

doplněno 14.11.13 16:41:

Nevím jestli to existuje i na tablet,ale na mobily jsou držáky do větráku ;)

Od: abc*
Datum: 14.11.13 17:13

Nikde na předním skle, když nikde, tak nikde, dejte si to na sedačku, do kufru, nebo třeba na střechu, ale za čelnim sklem ne !

Od: nu*
Datum: 14.11.13 16:41

navigace nebo tablet nesmí zakrývat výhled, když to napíšu polopatě, někdo si dá na spodní část skla navigaci a protože měří 2 metry, sklem vedle, vpravo , vlevo a částečně i kousek nad navigací vidí sklem akorát na přední kapotu...tedy navigace nebránií ve výhledu...když sui tma sedne někdo jako pan Krytinář bude mu bránit ve výhledu i palubní deska

včera jsem viděl taxikáře který měl tablet na volantu

Od: olaf71*
Datum: 14.11.13 16:50

stačí si přečíst vyhlášku. proto i umístění dálniční známky je přesně specifikováno, ani hlupák by si jí nedal doprostřed skla,ale korálky, nebo stromeček si tam pověsí kde kdo

Od: buss®
Datum: 14.11.13 17:54

Máte ŘP, za něco jste ho dostal (předpokládám za znalost zákona), tudíž byste měl vědět, co na to zákon o výhledu+ vyhláška. Takže byste se ptát na povinnost neměl. Usnadním, může tam být pouze to, co je schválené.

Datum: 14.11.13 23:01

Tablet, s navigací a nahráváním mi vychází mimo výhled, tj stíranou plochu. Nevím, proč ho cpát až ke sklu.

Datum: 14.11.13 23:13

KDYZ nic tak nic, a přesto tam mám druhé zrcátko a neporušuji zákon. Jde totiž o to kam si ho dáte. Ale navigaci tam mít opravdu nesmíte , ale sranda je, že když dáte navigaci na palubovku, a budete tam mít držák, který bude 15 cm vysoký a bude Vám zavazet ve výhledu, tak již neporušujete žádný zákon. Takže, ano můžete mít před sebou tablet, ale nesmí být přichycený na čelní sklo. Vy jste ten zákon nikdo nečetl?

Ale jen mezi námi, zákon není pro policajty, aby Vás pokutovali, ale aby BLBCI nedělali to co ohrožuje účastníky provozu. Takže se vzpamatujte a nedávejte si nic do výhledu. Stačí pak na křižovatce malé dítě, co Vám poleze pod auto, a vy byste zahlédli sotva jeho hlavu, ale neuvidíte ho, protože tam máte navigaci. To je stejně jako s blbci, co začnou odbočovat, a u toho 2x bliknou směrovkou. To už si ji můžou strčit někam, to už každý ví, že odbočuje.

mě by zajímalo kde jste slyšel, že tam krpmě navigace nic nesmí být? Třeba naopat dalniční známka tam být MUSI, pokud jedete po placenem useku.

Datum: 14.11.13 23:57

trošku tu zapadlo to podstatne-a sice tablet na palubce kamionu...kdo kdy seděl uvnitř kamionu ví,že uvnitř kamionu je vše násobně větší,širší,delší-je palubka má od řidiče ke sklu přes metr-takže tam klidně dám ledničku a pčesto si nezakrývám "činnou plochu" čelního skla...Spíš to bylo o tom že kámoš měl vše vs kamionem v cajku a to nemají "pomocníci" rádi,takže už vymýšleli kraviny jen aby když už ztratili ten čas zastavením,lustrací a kontrolou kamionu tak aby z toho vypadly nějaký kačky...obdoba kontroly osobáku a když už nemají co začnou řešit úhel zahnutí nerez nůžek...

Datum: 15.11.13 00:00

hehe uhel zahnutí, s tím je pošlu víte kam, ale na otazku kde mám povtrzenou expiraci nůžek, na tu Vás dostanou policajti vždy :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.