Lze odhlásit auto bez malého TP?

Od: Datum: 13.11.13 21:44 odpovědí: 21 změna: 20.11.13 18:09

Dobrý den! Prodali jsme v sobotu starší auto. Kupec velmi solidní, bohužel bydlí skoro 100 km od nás. S autem byl spokojen, koupil, hotově zaplatil a odjel domů. Vše v pořádku.

Manžel mu dal s sebou malý techničák, velký si ponechal kvůli odhlášení vozidla. Potom že jej kupci zašle poštou, aby si ten mohl auto přihlásit.

Dnes na registru vozidel: úřednice odmítla auto odhlásit, prý k tomu potřebuje nutně oba techničáky, malý i velký. Malý prý musí proštípnout /znehodnotit/. Když jsme jí řekli, že malý jsme dali kupci, ječela, že na přejetí do kupcova bydliště stačí v případě silniční kontroly kupní smlouva, techničák prý nepotřebuje.

Manžel běsnil a jel na policii. Tam mu řekli pravý opak. Pokud by při kontrole řidič nepředložil malý techničák, čeká ho pokuta. Na nějakou kupní smlouvu nejsou zvědavi a neakceptují ji, těch si prý může každý vyrobit třeba 5. Malý techničák je prý směrodatný a udělali jsme dobře, že jsme jej kupci dali.

Tak jsme v čudu. My nyní auto odhlásit nemůžem bez malého techničáku, pán si ho nemůže přihlásit /nemá velký/. K prodeji a předání vozidla došlo v sobotu, kdy jsou úřady zavřené a tudíž ten den se převod nemohl uskutečnit.

Co teď dělat? Musí se kupec hrncovat zpátky k nám s malým techničákem? Nebo jej má poslat poštou? Ale nějaký den to potrvá, do toho víkend a dotyčný nebude zřejmě moci jezdit.

Jak to nejlépe udělat, abychom byli spokojeni my, kupec i ta uřvaná úřednice? Děkuji za vaše zkušenosti. Jaga.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.13 22:00

Ahoj Jago. Já to vidím tak, že prostě ten pán se bude muset "hrncovat" k vám. Přece se kvůli několika dním zase tak až nepo...Vy jste udělali vše tak, jak to má být a policie vám to potvrdila. Na uřvanou ženskou bych se vybodla. Prostě se celá transakce trošku zkomplikuje, ale určitě dobře dopadne. Snad už víš, že nemá smysl přesvědčovat pitomé lidi, kteří ze svého postavení trvají na své blbosti. leda že bys jí tam dovedla nějakého příslušníka, který tvrdí opak, aby jí to vysvětlil. Ať se pak dohadují mezi sebou, kdo má tu pravdu.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.11.13 22:00
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php?f=815&t=807391
Trochu zaleželé, ale stále stejný problém. Nejsnadnější je nahlásit ztrátu OTP. Zaplatíte 100 Kč ,ale mělo by to být na počkání, takže vše vyřešitelné během jediné návštěvy.

Datum: 13.11.13 22:02

jj tak tak , nahlasit ztratu zaplatit duplikat a je to

Od: sirtnt
Datum: 13.11.13 22:02

Bězte si stěžovat na úřad. Paní vůbec neví co mluví. Vždy se dává kupci malý techničák a velký se posílá třeba tou poštou. Já si auto dokonce přihlásil až po několika měsících a paní na úřadě neřekla ani půl slova, že to má být do deseti dnů.

Od: rnk*
Datum: 13.11.13 22:18

Jste baba jaga a nedokážete si poradit s jednou úřednicí? Ona je tu pro vás a ne naopak. Seřvěte ju na dvě doby a pokud to nepomůže, tak nahlašte tu ztrátu. Třeba, že to ztratil kupec...

doplněno 16.11.13 18:45:

Tak s tím zajeďte do Pardubic. Divil bych se, kdyby to v okresním městě nešlo zařídit.

Ohodnoceno: 2x

Od: we
Datum: 13.11.13 22:36

prodávající odhlásí vozidlo na nového vlastníka na svém registru vozidel po předložení obou dokladů ORV a TP...vozidlo i s doklady předá novému majteli...ten si ho na svém registru přihlásí...k provozu vozidla je třeba ORV, nikoliv kupní smlouva... PČR má pravdu, úřednice nikoliv ...nevýhodou postupu, že byl ORV ztracen je ten, že v okamžiku vydání nového je starý automaticky veden jako neplatný doklad, což je pro silniční kontrolu voda na mlýn...a pro řidiče problém...

Od: buss®
Datum: 13.11.13 22:50

Jak to popisujete se to běžně dělá, ORV dostane kupec. Uřednice napíše ORV nepředložen. Jako řidiči máte vědět, že na kupní smlouvu se nejezdí a co máte při kontrole předkládat, KS tam neníí. Tudíž dotaz na policii byl zbytečný a ona už ani nerozhoduje, je to pod MD. Nechápu, proč jste si nedali zavolat vedoucího. A já se vždy, když se mi něco nezdá ptám: A podle čeho?
A co na to zák. č. 56/2001?

Datum: 14.11.13 00:59

Pokud úředník přeruší jakékoliv úřední jednání, máte právo požadovat o tomto přerušení písemný doklad. Do tohoto dokladu musí úředník uvést z jakého zákonného důvodu řízení přerušuje a Vy máte právo tam uvést i svoje stanovisko. Nechat se jen tak vyhodit z úřadu bez jakéhokoliv písemného zdůvodnění, to je prostě neznalost.

V praxi to chodí tak, že úřednice se žadatele pokusí kvůli nějakému detailu vyhodit, ten požaduje sepsání protokolu za přítomnosti nadřízeného a protože se s tím sepisováním nechce nikomu dělat, najednou všechno jde a nějaký postup se najde...

Od: radil*
Datum: 14.11.13 05:49

Nevidím v tom problém, buď nahlaste ztrátu a za 100 vám vydaj duplikát, nebo kontaktujte kupce, ať vám OTP zašle poštou. Paní sice měla pravdu v tom, že bez OTP vám to nepřepíše, ale že by stačila smlouva na silnici byl jen výmysl jejího chorého mozku, stačí si přečíst vyhlášku nebo udělat autoškolu. Jinak třeba mě malý ani neprocvakli, prostě mi ho vrátili s tím, že platí už jen 10 dní.

Od: nu*
Datum: 14.11.13 07:19

1.) paní na úřadu má pravdu v tom že se ze zákona musí předkládat oba díly osvědčení o registraci

2.) nemá pravdu v tom že se jezdí na kupní smlouvu, top je v rozporu se zákonem a kkdyž bude pollicie důsledná vyměří pokutu nebo to pošle so správného řízení

3.) problém je v zákonu, a garantem zákona je ministertvoi dopravy, twebntoi zákon platí od mroku 2001 a úředníci MDCR se celá léíta dívajéí z oken na Vltavu a nemají zájem udlat cokoliv pro opbčany

4.) vše se změní novelou zákona účinnou od 1.1.2015

5.) máte 2 možnosti

a) splnit co zákon vyžaduje

b) lhát a nahlásit ztrátu ORV zapatit 100,-Kč a auto odhlásit

Závěr - doporučuji Vám poslat na úřad strížnost z důvodui, že vám byla poskytnuta nepravdivá informace o možnosti ježdění na kupní smlouvu, někdo možná tu paní konečně proškolí a poučí

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.11.13 07:32

Vážená paní kolegyně,

mnoho rad jste již dostala, já jen doplním, že nejsnadnější postup je, nechat si nadhled nad úřednicí a za 100Kč udělat duplikát. Je pravda, že na mnohých úřadech toto nechtějí. V Pardubicích URČITĚ chtějí oba techničáky. Taky jsem musel vypláznout 100Kč, které jsem předtím inkasoval od kupce, aby mohl odjet..

Ohodnoceno: 3x

Od: asdd
Datum: 14.11.13 08:58

jj, úřednice k odhlášení potřebuje oba techničáky. Zneplatnění malého nemá oporu v zákoně (pozměňování veřejné listiny). Na kupní smlouvu nelze legálně jezdit (pravdu má policie). Na úřefnici bych si můžete písemně stěžovat, ale pokud to zapře tak jí nedokážete to co řekla, pokud jí tam potkáte příště tak vám může škodit - asi bych to řekl jen jí do očí (slušnou formou).

Nejlevnější řešení: kupující vám pošle malý TP, odhlásíte na něj a oba TP mu pošlete. Pár dní nemůže jezdit.

Nejrychlejší ale nejdražší řešení: Kupující přijede s malým TP, odhlásíte a zase odjede.

Něco mezi: nahlásíte ztrátu malého TP, necháte vystavit duplikát (ten starý bude od té doby neplatný = nemůže jezdit), odhlásíte a oba TP mu pošlete, tj. 1-2 dny nebude moct jezdit (záleží na rychlosti pošty)

Datum: 14.11.13 16:05

Jago, podávání nepravdivých informací osobou za přepážkou je dosti časté,Obyčejně pomůže přivolání vedoucího a trvání na vyřešení sporu na místě.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 14.11.13 18:09

Děkuji všem za to, že jste se zabývali mým problémem. S tím přivoláním nadřízeného máte pravdu. Jenže si myslím, že od své podřízené stejně nebude, i kdyby věděl, že ona káže bludy. Prostě proto, aby ji před lidmi nezesměšnil. Ale za zkoušku by to bylo stálo. Ta žádost o sepsání by mohla pomoci. Škoda.

Dost jsme pospíchali,nechali jsme chvíli v posteli dementní babičku, ona vydrží, ale ne dlouho. Tak jsme odešli. Ale příště už budu chytřejší a jen tak se odbýt nenechám. Oni úřednici toho někdy napovídají, kdyby toho byla jen polovina pravda...*:)*

Přeji všem příjemný večer. Jaga.

Datum: 15.11.13 14:33

Já bych šel k jinému okénku, tedy za někým jiným. Párkrát mi to vyšlo a udělali co jsem potřeboval.

Honza

Datum: 16.11.13 09:24

Milý Honzo, máte svatou pravdu, ale to lze udělat někde ve velkoměstě, kde je těch okének opravdu plno na výběr. My máme registr v provinčním městečku, které se v historii proslavilo tím, že tam radní tahali vola na věž, aby vypásl trávu, která na věži narostla. Vůl se uškrtil. Jak jinak. A zůstalo to až do současnosti. Je jen jedna kancelář a v ní sedí dvě. Ty si hrají do noty, přece jsou spolupracovnice a kamarádky. Jedna tvrdí prákovinu, druhá jí přitakává. Takže nelze jít nikam jinam. Zatím to nemáme dořešeno, kupec ví, jaká je situace, ale zatím se nevyjádřil, zda přijede až z Moravy, či techničák pošle. Já se picnu. *ee* Jaga.

Od: buss®
Datum: 16.11.13 09:26

Položte dotaz na Min. dopravy.

Datum: 18.11.13 09:09

Babo, jago, vy jste neinvestovala 100Kč a bylo by hotovo za 10 minut?

Datum: 19.11.13 08:08

Milane, neinvestovala. Nebylo to z hladovosti, ale proto, že jsme předtím řekli po pravdě, že malý techničák dostal kupec. A bylo by mi trapné najednou otočit o 180 stupňů a začít lhát, že jsme ho ztratili, když jsem předtím tvrdila něco jiného. A jiné okénko tam není, jen ty 2 zmije v jedné kanceláři. Vím, že by to bylo jednodušší, ale jako malá jsem jednou za lhaní dostala děsný výprask a od té doby lžu jen pokud je to skutečně nezbytné *smich* a vím, že se lež neprovalí. V tomhle případě by se provalila zcela určitě. Ale už je to vyřízené, přepsané a v pořádku. Pán auto testuje, tak mu nevadilo si k nám přijet a společně jsme to včera na registru vyřídili. Dík. Jaga.

doplněno 19.11.13 11:37:

Pro asdd: věřte, taky mám ten pocit. Z Moravy si jen tak přijet s malým techničákem, přitom na mě nepůsobí jako nějaký boháč, takový normální starší pán. To by si nekoupil 20 let staré auto. Ale je to holt jeho věc. Aspoň jsem si Fordíčka naposledy pohladila po zadku, jezdil opravdu dobře a už ho asi nikdy neuvidím. My na Moravu nejezdíme. Ale při té spotřebě Mondea 1,8 je pán frajer. Jaga.

Od: asdd
Datum: 19.11.13 09:15

Pán je asi naftový šejk ;). Stačilo aby ho opravdu ztratil a pak by jste nelhala ;)

Datum: 20.11.13 18:09

Ahoj. Na Dopravním úřadu na Magistrátu je největší problém se vůbec dostat někdy na řadu. Syn se už před dvěma týdny zapikoval na přehlášku auta, a má to po internetu až na 7.12.13. Na náš dopr. úřad se dá přijít 5 dní v týdnu a čeká se tak 20 min. Šéf úřadu je schopný a solidní a děvčata za přepážkami příjemné a znalé věcí. Co se týče těch vašich bab, těm se nesmí nijak ustupovat. Ony tam slouží pro vás a ne obráceně. Stavěl bych do haptáku každýho jejich nadřízeného, než by začali pracovat jak mají. Držím palce.

.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.