Vadí prošlá autolékárnička?

Od: Datum: 13.11.13 17:00 odpovědí: 14 změna: 23.11.13 13:40

Zdravim

Slyšel jsem něco o tom že nevadí když je lekarnička prošlá že stačí aby bylo v neporušeném obalu

Co je na tom pravdy?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.13 17:13

Pokud je lékárnička zabalena v plastovém obalu, je tam mnohdy lísteček s dvouletou spotřebou. Když však lékárničku otevřete, zjistíte, že výrobky v ní jsou označeny spotřebou mnohem delší, než je uveden na obalu. Zkontrolujte dobu spotřeby přímo na jednotlivých položkách lékárničky a ty prošlé vyměňte a bude to OK.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.11.13 17:15

Uz z logiky otazky. Myslis ze vydrzi desinfekce ve spreji, nebo v prasku 40let? Myslis ze vydrzi naplasti bez toho, aby nedoslo k poskozeni lepive casti? Nektere veci vydrzi dlouho, nektere urcite ne.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.11.13 17:26

jako z logiky věci je mi tak jasný že jodizol po 40 letech nebude ok... ale v tomdle státě bych se ničemu nedivil :D

Datum: 13.11.13 17:59
Kvůli projetí min.datu třeba obinadla bych nekupoval celou lekarnicku ale pouze to či ono projete...mimoto ruku na srdce kdo z nás by ji v případě potřeby opravdu reálné použil? A tím nemyslím jako že předsevzetí ze kdyby cokoli tak zrovna já bych "zachraňoval" v reálu tak max.každý desátý z nás...ale musí to prostě být pro stát je důležitější aby občan neměl náhodou o měsíc prošlé obinadlo než aby se postaral o osvětu a občan mohl účinné pomáhat i s třeba měsíc proslim obinadlem...Jsme v Čechách-zemi neomezených možnosti...

Datum: 13.11.13 18:10

Davide, zdravím Tě.

Není to pravda, že neporušený obal zajistí, že to "nevadí"

Můžeš udělat trik, že si na poči uděláš podobný lísteček s datumem a zavaříš lékarnu opět do igelitu. To by mohlo odradit při kontrole na silnici a při TK.

Hloubková specializovaná kontrola toto odhalí.

Nebo se stav v lékarně, aby za několik desetikorun vyměnili to prošlé..

Nebo neřešit a koupit novou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 13.11.13 18:44

O lékárničce jako takové bych řekl že je to nesmyslná buzerace.O obvazech neví sami lékaři zda je po projítí lhůty ok či ne-jeden tvrdí že i poté je obvaz Ok pokud je obal OK a další zase že obavaz je špatný.O věcech jako jodisol -tam je to jednoznačné.

Lékárnička je nejlepší vyměnit celá byť by prošel jen jeden jediný obvaz!Z jednoho obvazu stát nemá tměř nic,či spíše velmi málo,ale pokud se vezme celá lékárnička-tak z toho je už docela dobrý vývar na dani!

Datum: 13.11.13 20:00

Ahoj. Tak tu byla napsána spousta různých názorů a je už jen na tobě, co si z toho vybereš. Já to mám tak, že se z těch asi dvou stovek jednou za tři roky nijak nehroutím a tu starou neotevřenou a zavařenou lékárničku mám pořád v autě. Vlk má možnost se nažrat a v případě nějaké potřeby se nadbytečná koza dá využít k ofáčování více zranění. Vozím s sebou i hasičák, i když není povinný. Tak, jak se zařídíš?

Datum: 13.11.13 20:07

,,asi vlítnu doma do kuchyně a zařvu na fotra val sem prachy na lékárničky... ,, no asi pujdu do novejch protože bych to musel potom furt kontrolovat... :D

Datum: 13.11.13 20:18

"Co je na tom pravdy?"
Pravda je taková, že lékárničce to nevadí, policajtům ano. Já nic nepřebírám, kupuju kompletní novou. Starou věnuju dceři. Dělá u koní, o drobné úrazy tam není nouze a nikoho tam expirace obvazů nezajímá

Od: danecekdan*
Datum: 15.11.13 22:08

Vadí Vám prošlá paštika? Stačí Vám, pokud je v neporušeném obalu?

Od: asdf*
Datum: 16.11.13 01:12

Tady jde spíš o to, že ty Vaše prošlé paštiky bude jíst třeba někdo jiný.

Datum: 16.11.13 07:19
Až z tebe bude stříkat krev, budeš rád, že ti ránu zavážu třeba jen utrhnutým podolkem košile, byť ne zcela čistým. Případná infekce se dá vyléčit, vykrvácení už ne!
To samé platí o gáze, vatě, obinadle a pod. Co chybí obinadlu v nepoškozeném originálním zalepeném papírovém obalu?
Ovšem výrobce zaloboval u "zákonodárců", aby měl odbyt.
A policajti výrobce ochrání a sobě finančně pomohou...
Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 16.11.13 09:45

Doktor kdysik říkal, lepší otrava krve, než nic. Když se dcera pořezala na ruce, tak se divili, čím jsem to zavázal. Co bylo po ruce aby to bylo rychle.

Od: jyri®
Datum: 23.11.13 13:40

hele nevím jak tobě jo ale policejní kontrole to bude vadit a budou to brát jako když jí nemáš

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.