Prasklé čelní sklo - kamínek od kamionu

Od: Datum: 12.11.13 07:24 odpovědí: 4 změna: 12.11.13 22:15

Dobrý den,

jel jsem po dálníci a od kola kamionu odlétl kámen a odštípl mi přední sklo. Mám poznávací značku, ale zastavit se mi ho nepodařilo. Stačí ta SPZ a víte prosím někdo, jak mám postupovat? Lze uplatnit z povinného pojištění onoho kamionu?

Děkuji, Jan Turek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.11.13 07:31
jistě. Můžete se obrátit na PČR. Pokud ale řidič vypoví, že o ničem neví, máte smůlu... Mezitím, pokud chcete jezdit, musíte sklo nechat opravit nebo vyměnit. Nějaký měsíc to trvat může. Připojištění čelního skla nemáte?
Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.11.13 09:56

bohužel nemám

Od: asdd
Datum: 12.11.13 12:22

Důkazní břemeno je na vás = pokud řidič kamionu vypoví že kámen neodletěl od něj tak bez důkazů máte smůlu. Pomůžou svědci a ideální je záznam z kamery. Nebo najít řidiče který přizná že kámen odlétl od něj (i když oficálně to je pojistný podvod, tak ve vašem případě to podvod vlastně není)

Ohodnoceno: 0x

Od: danecekdan*
Datum: 12.11.13 22:15

Záleží na "lidskosti" majitele vozidla. Bohužel, u nás i za škodu způsobenou odlétlým kamenem od kola (řidičem nezaviněná událost) pojišťovny v případě plnění poškozenému seberou pojištěnci bonus... Takže majitelé, resp. řidiči na pokyn majitele, dělají mrtvé brouky...

doplněno 12.11.13 22:17:

PS: je to ale dáno tím, a nedivím se řidičům a majitelům kamionů, že každý český vychcánek s prasklým sklem bez svého pojištění se napojí na kamion a pak na něj troubí a bliká, že mu rozbil sklo - jsme hold češi...

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.