Trvale manipulační znáčky a depozit

Od: Datum: 12.01.14 00:13 odpovědí: 6 změna: 16.01.14 18:03

Chtěl jsem se optat chytřejších a zkušenějších, jak je to zvláštní registrační značky trvale manipulační, v případě užití na autě, co již registrované je. Jde mi o situaci, kdy by auto mělo platnou STK, ale značky v depozitu. Jestli s tím lze jet.

S tím, že by se jednalo o jízdu dle §21 243/2001 odst.

(2) Tuto zvláštní registrační značku je zakázáno použít na vozidlo, které je již zapsáno v registru silničních vozidel a je na ně přidělen jiný druh registrační značky. Toto neplatí u zkušebních jízd v rámci oprav vozidel, kde se umísťuje tato zvláštní registrační značka na tabulku registrační značky vozidlu dříve přidělenou.

A ještě by mne zajímala i varianta, pokud by mělo auto normálně SPZ, ale mělo uzavřenou pouze sezonní pojistku a přes tyto značky se dala ta trvrale manipulační a vyjelo by se mimo pojištěnou sezónu. Smlouvu to má jinak při sezonní na dobu neurčitou, ale pojištěno jen po určitou část roku

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 12.01.14 12:26

odpověď je ve vyhlášce, kterou jste sem naskenoval

podmínkou vydání ZRZ je uzavření povinného ručení vztahuijícího se právě k této značce

doufám že to stačí a že to chápete

doplněno 12.01.14 12:28:

depozit znamená vyřazení z registru a dle mého názoru takové auto nelze provozovat, a ZRZ nelze umístit na původní značku protože jí nemáte a je v depozitu

Ohodnoceno: 0x

Od: tex®
Datum: 12.01.14 13:39
u deponovaného auta nesplníš podmínku že man.RZ se umísťuje NA tabulku dříve přidělenou, takže nelze.
Tex

Od: retro11
Datum: 15.01.14 20:30

No upřímně, jen nechápu, v čem je pro servisy tahle trvale manipulační značka přínosná. Chápu u autobazarů a dovozců, aut, ale když servis to nemůže dát na auto s propadlou STK, na autou bez SPZ, na auto bez povinnýho ručení, tak k čemu jim je..

Od: retro11
Datum: 15.01.14 20:36

Na ten můj dotaz, co lze s trvale manipulační značkou dělat, mne právě přivedla tato fotka. Nepředpokládám, že se jednalo o dovoz a přes značku, taky nebyla namontovaná

Od: nu*
Datum: 16.01.14 17:15

já bych autoservisu nenechal malý TP ani pojistku

tak si dají na mojí značku manipulační značku, místo malého TP si vyplní záznamník jízd a přiloží vlastní zelenou kartu, když budou chtít odjet na zkušební jízdu

že se ZRZ zneužívají víme všichni, stát je benevolentní

na nové auto co stojí v salonu se nacvakne ZRZ a manželka majitele s tím jezdí do školky nebo pro rohlíky

na auto s čistopisem TP co stojí v bazaru se nacvakne ZRZ a jezdí se s tím rok, než se to prodá

na protokou z poslední TP je nějaký stav atchometru, najede se navíc 20 tisíc, tacho ss stočí aby to odpovídalo stavu před rokem

tato tisícovka může být oficiálně vyřazena z registru jako kůlnička na dříví nebo jako vrtulník, a značka vůbec nemusí být platná

Datum: 16.01.14 18:03

řekl bych že je to foto z nějaké veteránské výstavy...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.