Autoškola - psychotesty vs epilepsie

Od: Datum: 09.11.13 13:25 odpovědí: 8 změna: 09.11.13 17:07
avatar

Ahoj lidi,

nejpozději v březnu bych si rád podal přihlášku do autoškoly (na doporučení kamaráda asi chebský Beetle). Potíž je v tom, že mám epilepsii. Poslední záchvat jsem sice měl už před více než 2 roky a podmínku tedy splňuji, ale nevím, jak je to s potvrzením o zdravotní způsobilosti. Údajně stačí papír od praktického lékaře, jenže ten mi ho nejspíš nebude chtít napsat bez předchozí konzultace s neurologem, který mě ale napřed chce poslat na nějaké psychotesty nebo co někde v Praze. To se mi moc nelíbí, protože za 1. bydlím ve Františkových Lázních (cca. 200 km daleko) a za 2. podle toho, co jsem našel na internetu, žádné psychotesty ani nic podobného před zahájením výuky nejsou třeba - je to tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: tr
Datum: 09.11.13 14:07

Zdarvím, no nevím, jestli byste se neměl řízení raději vzdát, protože se to může vrátit a bude malér, ale nevím jakého to bylo rozsahu. Určitě si pamatujete ze zpráv toho nešťastníka co při couvání v záchvatu přejel dvě děti a vůbec o tom nevěděl. Tak pozor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 16:22
avatar

Záchvaty jsem míval ráno, hned po probuzení. Teď na to beru Lamictal a zdá se, že vše je a i zůstane v pořádku.

Na zprávy se nedívám.

Datum: 09.11.13 14:21

Nevím, jak je to v případě takové nemoci. Normálně stačí jen potvrzení od praktického lékaře. Pokud ten nemůže bez problému potvrzení vydat, pošle vás ke specialistovi (i když pro vás to není plus, eliminují se tak ti, co nemohou znějakého důvodu řídit).

Jedinou přítěž při razítku co znám byl zrak. Takže někteří museli k očnímu a začít nosit brýle. (Pokud tohle máte v papíru, nenechají vás bez brýlí řídit)

Jinak k psychotestům - nemyslím si, že nejblíže by jste je mohl konat až v Praze, ale v krajském případně okresním městě také.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 16:24
avatar

Brýle nosím také, ale pořád, nemůžu si je jen tak sundat (moc bych toho neviděl).

Vypadá to tak, že asi napíšu dotaz přímo do té autoškoly...

Datum: 09.11.13 16:28
avatar

Chcete-li potvrzení o zdravotní (ne)způsobilosti k řízení silničních vozidel, musíte splnit a hlavně zaplatit veškerá vyšetření včetně psychotestů, které Vám lékař nařídí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 16:45
avatar

Ano, ale to vyšetření neexistuje. Mám prý jít sem - vidíš tam někde něco o psychotestech pro budoucí žáky AŠ?

doplněno 09.11.13 19:56:

No to není. Nejbližšího psychologa mám 8 km od domu.

Datum: 09.11.13 17:07
avatar

Uzná-li praktický lékař či specialista, že vydání osvědčení o zdravotní způsobilosti je podmíněno úspěšným absolvováním psychotestů nebo jiným úkonem, je třeba se tomuto podrobit. Můžete to samozřejmě i odmítnout, ale tím pádem se k řidičskému oprávnění nedostanete.(Ale zase ušetříte jak čas, tak i peníze).

doplněno 09.11.13 17:11:

Jediné, v čem můžete odporovat, je odkaz na konkrétního psychologa či specialistu, ale jen v případě, že není jediným ve svém oboru a specializaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 17:02
avatar

Jen takový postřeh ,spolupracovník dostal záchvat po 40 ! letech a hned mu berou noty (řidičák) je osvč obkladač takže je viřízený jak pracovně tak v osobním životě. : - (

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.