Jak správně parkovat při couvání?

Od: Datum: 08.11.13 20:35 odpovědí: 11 změna: 09.11.13 19:06

Jak správně parkovat podélně při couvání?

Jeden instruktor mě učí :volant úplně na doraz na jednu stranu,couvnout,volant na opačnou stranu,covnout

a druhý instuktor mě zase učí: volant na doraz na jednu stranu,couvnout,srovnat kola,covnout,otočit na doraz volant na druhou stranu,covnout.

Mám v tom zmatek.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.11.13 20:41

Mě ten základ učili takto. Zajet vedle auta zadky stejně, zrcátka vedle sebe moje i jeho (budu parkovat za něj). Směrovka do leva, volant doprava popojíždět až svýma očima uvidím skrz svůj B sloupek roh jeho auta, srovnat kola popojet až bude míjet moje zrcátko jeho roh auta a pak plný rejd doleva a zajíždět a koukat i dozadu, abych někomu nenajel na SPZ.

Praxí už nad tím nepřemýšlím. Vše je o zrcátkách a koukání kolem rohů auta. I výběr místa před parkováním. Na Fabii mi stačí na první zajetí asi 5 kroků a na SUV 7-8 (tedy vzdálenost mezi auty do které parkuji)

doplněno 08.11.13 20:42:

oprava: směrovka doprava kam chci zajíždět

doplněno 08.11.13 20:47:

Platí to pro stejná auta (zrcátka), jinak musí být ty zadky stejně před započetím parkování.

Dost záleží i na tom, jaký rejd auto udělá a zda má kulatý nárzník (Fabie). Favoritem by jsi určitě vystrčeným rohem nabral. Proto koukej do zrcátek a kolem.

Klidně v průběhu parkování zatáhni ručku, dej neutrál a vystup a zvenku se koukej. Lépe to pochytíš. Kdyš to neuděláš a každého štrejchneš, tak se to rozhodně nikdy pořádně nenaučíš, takže sleduj to chování auta i z venku.

I takto nás to instruktor učil

doplněno 08.11.13 20:51:

Akorát bez plynu to u motorů s karbem nejde. Motor se zbytečně dusí a klepe (i ten s MPi). Zbytečně to namáhá silentbloky motoru. Časem se nauč dávat i plyn.

doplněno 08.11.13 20:54:

A ještě vsuvka. Když budeš tlačit do krajní polohy volant (volant se dál nedá otočit), tak zničíš posilovač řízení. Ne hned, ale když to budeš opakovat dlouhodobě. Elektrický posilovač na to tuším netrpí, ale to jen tak vážně okrajově, až to budeš umět.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.11.13 09:16

by mě teda těžce zajímalo, co by se stalo kdyby podle tvého postupu parkoval se smartem a vedle by stál třeba transportér :D...a nebo se superbem točit plný když vidim přes sloupek jeho světlo... taky bych měl asi trošku obavy.. je to nesmysl a je to jen otazka cviku s daným autem.. já nevím jak ostatní ale já si hlídám prdel auta.. ne jestli mam zrcatka vedle zrcátek.. důležité pro mě je abych v zrcátku dobře viděl patník..ale pokud člověk parkuje na místo kde se vlezou dvě auta tak se tam musi trefit i kdyby nechtěl...a nemyslím si že po vás v autoškole budou chtít se někde sardinkovat.. mě u zkoušky řekli jen at zaparkuju.. výběr místa byl na mě..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 09.11.13 09:40

Jo, hezké video. Jenže do místa, kam by se při dobré vůli vešla ta auta 2, zajedu i popředu. Navíc kolikrát nebývá ani ta silnice tak široká, abych si mohl dovolit při manévru strčit čumák tak daleko do protisměru.

Datum: 09.11.13 13:04

dobrý, už jsem poslal dětem, zejména dceři se to líbí, dávám bodíček

Datum: 08.11.13 20:59

auta se dají vedle sebe, ale nemoc blízko. že bych hned natočil volant to myslím nejde. Pomalu se rozjíždím dozadu a začnu točit volantem, auto se nasměruje šikmo do mezery a jak je předek auta na úrovni zadku druhýho tak točím zpátky resp na druhou stranu a pořád pomalu popojíždím dozadu. Kdysi jsem měl k dispozici fanouše z roku cca 91 a opravdu to takhle šlo krásně na poprvé, protože byl krátkej.

Datum: 08.11.13 22:39

Tyhle teoretický kecy pusť k ledu. Udělej si někde z kuželů nebo čehokoli simulaci parkovacího místa a zkoušej. Buďto máš na to buňky na naučíš se to za odpoledne anebo buňky nemáš a nepomůže ti ani pánbůh. Do řady za sebou stojících vozidel se dá bezpečně zaparkovat, pokud délka parkovacího místa = délka auta+1 metr.

Od: buss®
Datum: 08.11.13 22:48

Je třeba si to po teorii nazkoušet, každé auto ma jíný rejd. Pak se jen popojíždí tam a zpět. Umět odhadnout mezeru. Každý také říká jiný odstup od předchozího auta a to pokaždé stojí jinak od kraje.. Říká se, že stačí 30 cm vpředu/vzadu. Na vyjetí ano.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 09.11.13 12:29

Tohle se nedá naučit popisem, to se musí s konkrétním vozidlem naučit. Záleží na tom, o kolik je místo k zaparkování větší, než parkující vozidlo, Záleží na konstrukci vozidla, konkrétně jak velké má převisy nad nápravami. Jinak se bude parkovat s kombíkem, jinak se smartem, na rejdu vozidla. Největší důraz bych kladl na to, aby řidič věděl, kde má zadek vozidla, kde má předek vozidla, aby měl v oku šířku svého vozidla, věděl, kde má kola. Zkrátka, aby sedl do auta a zkoušel a zkoušel. To s těmi kužely je dobrý nápad, ale v praxi hraje jednu z hlavních roli obrubník.

Datum: 09.11.13 13:44

Případně na tomhle blogu je to taky pěkně a jednoduše popsáno, zbytek je, jak mnozí píšou, otázkou cviku...
http://pavelkobersky.blogspot…podln-parkovn-pro-pemliv.html

Od: iskiii*
Datum: 09.11.13 18:59

máte to v hlavě o tom to je to vás nikdo nenaučí

Datum: 09.11.13 19:06
Ideálně po tréninku nanecisto( kužely,Kart.krabice apod.) je nejlepší na naučení se navštívit nějaké sídliště většího města a tam se zkisit " cpat" do chlivku atd...praxe je nejlepší školou života ( a tedy i naučení se parkování) samozřejmě s max.opatrnosti.ideálně si co chvíli zastav vylez z auta a bez se podivat kolik mas kde místa zkonfrontuj si to s tím jak to vnimas zevnitř zpoza volantu...takhle jsem se učil parkovat já v Praze...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.