Stáří pneumatik - chybí DOT

Od: Datum: 07.11.13 19:12 odpovědí: 8 změna: 08.11.13 08:00

Stáří pneumatik se dá údajně zjistit podle kódu DOT na boku pneumatiky. Mám gumy, určitě starší 6 let a na jejich boku jsem žádné DOT xxxxxx nenašel. Je tam několik skupin čísel: 02 (ve čtverečku); 03501-S; VU 659; 06-06-383-01; E2 (v kroužku) 0290567. Pak je tam samozřejmě rozměr, maximální rychlost a povolené zatížení. Jiné číslo tam není. Pozná se z toho stáří?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wenzel
Datum: 07.11.13 19:30

Díval ses na obě strany bočnice? Některé pneu mají DOT symbol z té strany, která není vidět (při nasazení pneu na voze), dá se to zjistit, až když je kolo s pneu sundáno.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.11.13 06:37

Je to Michelin. Na tu zadní stranu jsem nekoukal. Příležitostně tam juknu. Zatím dík za typ.

Od: luke237
Datum: 08.11.13 06:55

Jestlize ma i to americke oznaceni (DOT = Department of Transportation; Ministerstvo dopravy USA), tak ho musi mit na obou stranach penumatiky (i kdyz na jedne muze jen mit zkraceny zapis ve tvaru DOT + prvni pole (4 pismena).

Jestlize ho tedy na predni strane pneumatiky nevidis, tak neni ani na druhe strane a pravdepodobne se nepocitalo s prodejem daneho typu na americkem kontinentu.

Od: nu*
Datum: 07.11.13 20:03

O jakou značku pneumatik se jedná? nebylo by tam foto obou bočnic?

Od: pepr®
Datum: 07.11.13 20:03

Obvykle bývá značení DOT ve tvaru DOT XXXX XXXX XXXX přičemž poslední čtyři znaky(čísla) znamenají datum výroby. Starší mívají jen tři čísla nebo tři a trojúhelník. A taky bývají v oválu. např. nebo jiná variace.

Ovšem není to pravidlo. Někdy je datum výroby mimo značení DOT. Třeba před. tímto nápisem. např

Ovšem DOT a za ním min. 2 x 4 znaky by tam někde být mělo. Obsahuje to mezinárodní označení výrobce a závodu.

Co to máte za značku pneu?

doplněno 08.11.13 22:24:

I na českých stránkách to máme zde a to hlavní je pod odkazem Jak číst značení na pneumatikách

Datum: 08.11.13 07:11
Na americkych strankach Michelinu se da dohledat vysvetleni napisu na strane pneumatik. Na evropskych strankach jsem to ted v rychlosti nenasel.

Datum: 08.11.13 07:12
Oprava odkazu: Na americkych strankach Michelinu se da dohledat vysvetleni napisu na strane pneumatik. Na evropskych strankach jsem to ted v rychlosti nenasel.

Od: nu*
Datum: 08.11.13 08:00

značení pneu schválených v EU nebo ES odpovídá legislativě, která se v čase postupně mění, přesto se u jednotlivých značek lze setkat se specifickým přístupem ke značení a pak se musí odpoveď hledat na stránkiách výrobce

klidně by to mohl bát 35 týden 2001. nebo jen r 2002

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.