Výměna SPZ při převodu?

Od: Datum: 06.11.13 18:51 odpovědí: 8 změna: 07.11.13 11:15

Musí se při převádění vozidla na jiného majitele měnit SPZ? Nebo může zůstat SPZ po předchozím majiteli?

Díky za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.11.13 19:02
avatar

Nevím jak SPZ (dle někoho ano dle mne nemusí-osobně jsem několik let jezdil s SUI v autě přihlášeném v JH!) a pokud je již RZ (tzn značka v novém formátu 1B1 1234 např) tak se musí měnit jen při převodu z kraje!,V rámci jednoho okresu či kraje se může ,ale NEMUSÍ !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 06.11.13 20:29

spz se přidělují podle krajů, když se auto ze JČ přihlašuje ve SČ, odevzdají se značky s písmem "C" " kód JČ kraje " a vydávají se značky s "S" / kód SČ kraje"

doplněno 06.11.13 20:30:

řeší to zákon 56/2001 Sb. odkazující na vyhlášku 243/200 S. o registraci, takže výměna je POVINNÁ

doplněno 06.11.13 20:31:

vyhlášku 243/2001 Sb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 07.11.13 02:30
Konkretne §20, odst.1
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.13 10:58

moc děkuju za odpověď (SPZ je ze stejného kraje)

Datum: 06.11.13 20:57

Ahoj. Potvrzuji co píšou kolegové. Co napsal Diesel. Soused má Oktávku od Ml.Boleslavi a na ní si přivezl MBA a zdálo se mu to málo moderní a tak si to nechal přeznačkovat na 2L4 a je FRIKULIN. FREE, COOL a IN. Třeba já bych si tu původní nechal. Mě se líbila. Každej to máme ale jinak.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.11.13 22:30

Přesně tak jak píšou nademno pokud je to ve vašem kraji okrese tak by SPZ mohla zůstat pokud nechcete novou za novou nic neplatíte pokud je to mimo kraj musí být nová

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nu*
Datum: 07.11.13 07:25

ZA NOVOU NIC NEPLATÍTE v případě registrace, platí se jen 800,- Kč bez ohledu na to zda se značky mění nebo nemění

Ohodnoceno: 2x
 
Od: buss®
Datum: 07.11.13 11:15

Je třeba uvést zda vozidlo zůstává v kraji/mění kraj, viz zákon. Počkat a koupit si vlastní RZ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.