Prednost na krizovatce

Od: Datum: 05.11.13 20:04 odpovědí: 29 změna: 07.11.13 21:56

dobry den,

vcera jsem resila situaci na krizovatce, kde byly 4 silnice vzajemne na sebe kolme, tj. silnice zprava doleva byla hlavni a na ni navazovaly kolmo dve vedlejsi. Ja jsem byla na te jedne vedlejsi a chtela jsem doleva. Auto proti mne na druhe kolme vedlejsi chtelo také doleva. Najednou jsem si nebyla jista kdo by z nas mel mit vlastne prednost. Nastesti na mne bliknul at jedu jako prvni.

Jak by to melo byt spravne a podle jakeho pravidla se resi takovahle krizovatka. tohle preci neni "prednost zprava".

dekuji za odoved a pouceni.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.11.13 20:09

oba odbočujete vlevo současně a míjíte se pravými boky...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.11.13 20:09

dobrý den, přednost měl ten který vás pustil, protože kdyby jste vy najela do křižovatky, tak by on byl po vaší pravé ruce a měl by přednost on, ale on si nebyl jistý, jestli by jste zastavila, tak vás raději pustil, předpokládám, že ten druhý chtěl do leva podle vašeho směru?

Od: hana78
Datum: 05.11.13 20:23

ten druhy chtel doleva ze svyho pohledu, z myho pohledu tedy doprava

Datum: 05.11.13 20:36

zaleží kolik tam je místa .. ale klasicky nemusite přednost řešit, jen si musite najet do křžovatky tak aby jste se nesrazili..

Datum: 05.11.13 20:34

oba jste odbočovali doleva a míjeli jste se vlevo. Ke srážce nemohlo dojít, pokud jedete dle předpisu.

Oba jedete současně.

Od: qqqqqqqq
Datum: 05.11.13 20:39

vy opravdu máte řidičák? vraťte ho, dokud je čas. dříve než někomu na silnici ublížíte...

Od: buss®
Datum: 05.11.13 20:40

Tady žádnáá přednost neplatí, není proč ji dávat. Vyhýbáte se vlevo. Vizte § Odbočování. Kdysik dávno tomu se objíždělo.

Od: nu*
Datum: 05.11.13 20:51

doplnění poučení

§ 21 - odbočování vlevo

"...Před odbočováním vlevo se musí řidička zařadit co nejdále vlevo v části vozovky určené pro její směr jízdy s ohledem na rozměry vozidla nebo nákladu a šířku vozovky. Odbočují-li řidičky protijedoucích vozidel vlevo, vyhýbají se vlevo..."

Denně "řeším" situace kdy řidička přede mnou odbočuje vlevo ale zařadí se ve svém pruhu pomalu až na pravou krajnici , prudce zabrzdí a tam zůstane nerozhodně stát, kdyby se chovala podle zákona tak jí, řidičku odbočující vlevo já, odbočující vpravo v pohodě objedu zprava a odbočím...

Na závěr - zákon ukládá povinnost řidičce VČAS dát znamení o změně směru jízdy !

Děkuji za pochopení

Datum: 05.11.13 21:37

To je základní křižovatka. Vy jste v autoškole neabsolvovala jízdy? Pokud ano, žádal bych na vašem místě peníze zpět. Pokud ne, kolik vás ten řidičák stál?

A o přednosti zprava toho také moc nevíte, že ne?

Od: olaf71*
Datum: 07.11.13 10:04

jedete současně, hlavně se nekřižovat. autoškola nebyla?

Od: asd*
Datum: 07.11.13 10:34

Pokud jsem to pochopil, tak jste měla přednost, jelikož jste byla vpravo. Míjení se vlevo platí pouze u protijedoucích vozidel, ale vy jste nebyli protijedoucí vozidla.

Zřejmě se jedná o takovouto křižovatku a vy jste byla na místě toho zeleného automobilu, ale jela jste doleva.

Datum: 07.11.13 12:14

Vy asi nemáte velkou schpnost představit si podle posané situace realitu, že ne? Jasně se tam píše, že po vedlejší silnici přijíždějí dvě auta proti sobě a obě odbočují doleva. Ten tvar křižovatky, který je na obrázku je jen vaše špatná interpretace popisu v otázce.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.13 12:20

úplně špatný obrázek.

Ohodnoceno: 1x

Od: mykos*
Datum: 07.11.13 15:30

Podled mě odpověděla správně a srozumitelně pouze minda-jedete současně a míjíte se pravými boky.

Pokud oba ze svého pohledu odbočujete v levo, jste protijedoucí z vedlejších silnic vjíždíte na hlavní-howgh

Datum: 07.11.13 17:04

mykos, asi jste nečetl další odpovědí, nebo si myslíte že toto není správná odpověď,

oba jste odbočovali doleva a míjeli jste se vlevo. Ke srážce nemohlo dojít, pokud jedete dle předpisu.

Oba jedete současně.

tady žádnáá přednost neplatí, není proč ji dávat. Vyhýbáte se vlevo

Odbočují-li řidičky protijedoucích vozidel vlevo, vyhýbají se vlevo

jedete současně, hlavně se nekřižovat

Máte pravdu v tom, že něketří vůbec nepochopili popsanou situaci.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 07.11.13 19:49

mykos, díky :) taky nevím, proč se rozvinula tak košatá diskuze, když je to jasné - oba odbočují vlevo, přednost si nedávají, jedou současně a míjejí se vlevo, čili pravými boky - howgh...

Datum: 07.11.13 19:54

kočičko, ta diskuse je právě a jen kvůli vám, bezohledným řidičkám

Datum: 07.11.13 19:59

to je na mě, kocourku?

Datum: 07.11.13 20:59

ano kočičko

Od: mykos*
Datum: 07.11.13 20:47

Nepostřehl jsem nějakou bezohlednost.Jezdím spoustu let a ženám se dá vyčíst jedině přehnaná opatrnost.Třikrát si rozmyslí než něco učiní a třeba tím zdržují...až to sice někdy štve, ale pořád lepší než agresivita.Rozhodně to není bezohlednost.Musím se jich prostě zastat...Mindo neberte ho vážně

Datum: 07.11.13 21:00

kočičky brzdící nerozhodností a přehnanou opatrnosdtí plynulost dopravy jsou také nebezpečné

Datum: 07.11.13 21:23

nu, nechápu, z čeho jste si odvodil, že zrovna já svou nerozhodností a přehnanou opatrností jsem nebezpečná?... když si vezmu původní dotaz a moji odpověď, že se míjejí vlevo - v čem vidíte chybu a důvod mě takhle napadat?

Datum: 07.11.13 21:43

napadat?

Datum: 07.11.13 21:56

přesně tak... tenhle dotaz byl ale o něčem jiném, než jestli ženy-řidičky mají právo vyjet na silnice...

Od: wenzel
Datum: 07.11.13 17:56

Datum: 07.11.13 18:36

wenzel, správně

Od: slon
Datum: 07.11.13 20:32

Hezká to diskuze, ale nikdo z vás nemusí mít pravdu, pokud se tazatelka ne zcela jasně vyjádřila.

Ja jsem byla na te jedne vedlejsi a chtela jsem doleva. Auto proti mne na druhe kolme vedlejsi chtelo také doleva.

To doleva mohlo znamenat, že oba chtěli jet na Prahu a ne na Brno. Vyjasnit to může jen jedna osoba.

Od: slon
Datum: 07.11.13 20:36

Omlouvám se, teď jsem si všiml, že to bylo ujasněno. *hi*

Od: buss®
Datum: 07.11.13 20:57

Jednoduché jak facka, takový dotaz neměl být vůbec, ale vůůbec položen. Základní neznalost držitele řp. Bát se jí v hustém provozu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.