Řízení auta se sádrou na ruce?

Od: Datum: 03.11.13 16:59 odpovědí: 6 změna: 04.11.13 09:13

Zdravím všechy rádce.

Jak z předmětu mého dotazu vyplývá, mám sádru na pravé ruce - zlomená kost za malíčkem. Jsem pravák. Řízení vozu mě nijak extra se sádrou neomezuje, řadit zasádrovanou rukou mohu.

Chci se zeptat - pamatuje i na toto zákon? Porušuji něco, když řídím? Co mi hrozí?

Díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: judrjezevec
Datum: 03.11.13 17:03

Zákon č.361/2001 Sb., o provozu na pozemních komunikacích v § 5 odstavce 2 písmene c říká: Řidič nesmí řídit vozidlo nebo jet na zvířeti, jestliže je jeho schopnost k řízení vozidla nebo jízdě na zvířeti snížena v důsledku jeho zdravotního stavu.

Otázkou je, jestli zdravotní stav snižuje schopnost řízení. Se sádrou můžu třeba vesele drandit v automatu. Takže spíš záleží na tom, jestli tě zastaví normální člověk nebo idiot...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.11.13 18:16

Zákon to bude řešit jedině tehdy,když dojde k nehodě.Důležité je,jak se k tomu postaví pojišovna.

JB

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.11.13 18:26

A už je to tu znova. Zase ta pojišovna...

Můžeš mi napsat, na základě čeho nebude pojišovna plnit a nebo bude požadovat náhradu plnění?

Nebo je ten tvůj příspěvek pouhý výkřik do tmy?

doplněno 04.11.13 08:51:

@danecekdan Takže znova.

Kdy pojišovna nemusí plnit či požadovat náhradu plnění je přesně stanoveno zákonem o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla.

Toto tam není, takže na plnění to nemá vliv.

Chceš mi tvrdit, když např. poruším jiný § zákona o provozu ... , tak také nemusí plnit.

Třeba nedám přednost a způsobím nehodu.

Už chápeš?

Od: danecekdan*
Datum: 03.11.13 22:23

Nebude plnit, nebo bude spíše plnit jen částečně, protože bude mít v relaci od policie nadělen § 5/2c...

Ohodnoceno: 1x

Od: tymrazor
Datum: 04.11.13 06:51

Je to jednoduché, když se stane dopravní nehoda a bude tam někdo chytrý, tak si najme svého právnika, který tě roznese na tom, že js řídil s rukou v sádře. A věř že právnici po takových maličkostech jdou dost. Na tobě pak bude dokázat, že jsi nebyl nijak omezen sádrou atd...

Co se týče pojišovny, tam záleží jak by dopadl případný soud a nebo jak to zhodnotí policie. Pokud pojedeš po hlavní přiměřenou rychlostí a někdo to do tebe napálí tak bych se nebál.

Od: radil*
Datum: 04.11.13 09:13

Nebudu rozebírat, co hrozí v případě, že zaviníš nehodu. Ptᚠse, co hrozí, když řídíš. Nehrozí ti nic. Jen pokud bys ji měl fixovanou nazhoře, tak se nevejdeš do auta a z okýnka by ti umrzla.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.