Prodej skútru na ND, který je v depositu

Od: Datum: 02.11.13 21:28 odpovědí: 5 změna: 09.11.13 21:22

Prodávám skútr na ND, který je v depositu. Je rozebraný na jednotlivé části.
Chtěl jsem se zeptat jak je to potom s přepisem na nového majitele? Zda to musím znova přihlásit a potom přepsat?

A jak je to s kupní smlouvou? Stačí napsat, že motorka je na ND a kupující je seznámen se stavem (rozebraná na části)?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 07.11.13 22:37

Normáálně prodat. Co si s tím šrotem pak kupec udělá je jeho problém. Kupní smlouva nemusí být písemná, ale musí předložit při registraci i ostatní doklady osvědčující změnu zapisovaných údajů.. + zelenou kartu + EK.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.11.13 09:15
avatar

Prodáváte věc, skůtr, a nemůžete novému kupci ve smlouvě nařizovat omezovat, že prodáváte jen na náhradní díly.

Prodejte mu normálně skůtr, třeba s poznámkou rozebraný a a kupec se rozhodne sám co s tím udělá.

Pak dojdete na evidenci vozidel a tam požádáte (zdarma) o změnu vlastníka. Poté mu předáte velký techničák, ať si s tím udělá co chce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.11.13 19:59

Děkuji za Odpověď.

Takhle jsem to chtěl udělat. Že to je jen na ND mám jen v inzerátu, ale ve smlouvě bych napsal, že skůtr je rozebraný a něco, jako, že kupující ho viděl a je seznámen v jakém je stavu. Jenom se trochu obávám, aby mě neuháněl kvůli tomu, že mu tam chybí nějaký drobný díl, a že mu ho mám dodat. Když ho ani nebudu mít.

Od: moto®
Datum: 09.11.13 21:05
avatar

Z dotazu není zjevné, zda kupující chce vůbec přihlašovat, či jen opravdu koupit na náhradní díly. V tom případě by bylo jednodužší, aby jste jen nechal v evidenci zrušit přímo vy.

Jinak tak jak napsal Milancukrar. A samozřejmě v kupní smlouvě napsat, že se jedná o skútr nepojízdný a nekomletní a kupující byl plně seznámen s jeho stavem a tento stav akceptuje. Potom nemůže mít dodatečně nějaké nároky.

doplněno 09.11.13 21:37:

No jasně, já tomu rozumím. Jde o to, že to někdo může potřebovat jen na díly a případné zrušení papíru, pokud na sebe již nemá zájem přihlásit, již nebude možné tak jednoduše, jako když zrušíte přímo vy. Musel by na sebe přihlásit, což znamená poplatek za evidenční prohlídku v vzetí do evidence.

Můj skromný názor je, že při každém obchodu se mají kupojící i prodávající domlouvat tak, aby bylo oboustranně výhodně a případně nebyla druhá strana zatěžována zbytečnými problémy kterým se dalo pohodlně předejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.11.13 21:22

celé to leží rozebrané v garáži a překáží mi to tam. Chtěl jsem si to dát dohromady ale nemám na to čas. Je mi jedno, jestli si to dá někdo dohromady, nebo si to nechá na nahr. díli. Já se toho potřebuji zbavit takže i včetně papírů.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.