Podložka pod karburátor - Favorit

Od: Datum: 01.11.13 19:07 odpovědí: 3 změna: 03.11.13 12:21

Koupil jsem trojdílnou podložku pod karburátor (originál) a součástí sady je papírová podložka, která jde na sání. Na papírové podložce je proužek červeného silikonu. Chci se zeptat jestli je lepší tuto podložku potřít olejem a pak na ni dát kovovou podložku a dotáhnout nebo ji nechat nasucho a dotáhnout? Možná spíš otázka pro Gumídka (v nějakém vlákně jsem četl, že tuto sadu dával taky na svého favorita). Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: moto®
Datum: 01.11.13 20:31
avatar

Je to prakticky jedno, olejem se nic nezkazí ani ničemu nepomůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.13 20:42

Já to mírně omastil, ale jen omastil a ne nanesl tenkou vrstvičku troškou silikonové vazelíny.

Přiložil na svody papírový díl, kde byly od červeného silikonu tenké housenky, dále kovový díl, na ten nasucho pertinaxový díl, který má po obou stranách papírové těsnění a pak karburátor.

Šrouby jsou pro trojdílnou podložku tuším M6x130mm dlouhé imbusy (blbě se mi sháněli...) a klasika na gumovou podložku jsou 110mm dlouhé imbusy.

Ono se to stejně utěsní samo. S ventilového víka proudí olejové výpary a karburátorem zase benzínová emulze. Papírové těsnění se tím časem nasaje a mělo by to těsnit více než čerstvě po montáži.

Vazelínku dávám na to omaštění jen, aby si to při montáži sedlo a ta silikonová čárka na tom papírovém dílu třeba nějak nesjelai když vím, že je to možná zbytečné, tak to vždy jako kompromis jen mastnými prsty ochytám (ten hliník - svody) a udělám mikro vrstvičku.

Když tedy olej, tak jen na to omaštění, aby tam skoro nebyl. Tak bych postupoval já.


doplněno 17.11.13 13:30:

podložky jsem nechal

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nikko007*
Datum: 03.11.13 12:21

Ok, díky. Ještě se tě zeptám, jestli jsi nechával u těch tří dlouhých šroubů podložky nebo ne? Sehnal jsem ty delší šrouby, ale když je dám přes podložky, tak se mi zdá, že na utažení zbývá málo závitů - bez podložek už je to lepší.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.