Zabezpečení nákladu v kufru

Od: Datum: 30.10.13 19:58 odpovědí: 16 změna: 31.10.13 14:01

koukal jsem teď na TV zprávy, že můžete dostat pokutu za to, že nemáte zabezpečená kola (proti posunu), která vezete v kufru vozidla. např. na přezutí do pneuservisu. znamená to tedy, že se musí přikurtovat v kufru vše nestabilní? např. nákup z obchodu, čórka, běžně vložená rezerva u aut s LPG a toroidní nádrží, SW audiofilního automobilisty, rychlonohého sběrače polních plodin atd?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nu*
Datum: 30.10.13 20:08

už jsem viděl fotky kdy přepravka jablek z kufru po nárazu skončila opěrce hlavy spolujezdce a následně na čelním a bočním skle

i pes by měl být v nějké přepravce a ta upevněna k podlaze...ale pro čechy jsou to věci nepochopitelné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 30.10.13 20:16

já to chápu. chápu to na zadních sedačkách. pes létající po celém autě je pro mě megahloupost a vidím to dost často. kdyby lidé viděli, co a jak se vozí v návěsech kamionů po českých silnicích.

Datum: 30.10.13 22:00

Jak může přepravka z kufru skončit na čelním skle? Nebylo to auto tak trochu rozebrané?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 20:13
avatar

standartně platí že v autě nemá být nic volně položeného.
I obyčejná lékarnička za zadním sklem ti rozbije hlavu jak nic. Co se týše náklaďáku tak tam je to jasně definované a popsané.

Kdo znás má rád když mu v autě něco lítá?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 20:16
avatar

Nesmíte každému vše věřit.

doplněno 31.10.13 12:44:

nevěřím tomu, že by policie uložila pokutu za to, že máte v kufru něco a nemáte to připoutané. Nevěřím.

Podobné se tu řešilo i možné sankce na neuvázaného psa v autě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rnk*
Datum: 30.10.13 20:16

Nepletete si kufr (u sedanu) se zavazadlovým prostorem kombi či hatchbacku?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 20:17

Rezerva auta s LPG musí být přidělaná. Měla jsem problém s STK, kdy jsem měla kolo volně v kufru - nedali mi ji. Toť zkušenost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 30.10.13 20:27

já jí mám narvanou (dojezdovku) na milimetr s SW, tak proto nebyl na STK problém

Od: zabu
Datum: 30.10.13 20:36

Lidičky, všímáte si jak se zase objevil jeden buzerační předpis. Který dovoluje, pod záminkou Vaší bezpečnosti, vás kdykoliv zbuzerovat? Jak se pomalu svírá, a uzavírá ta Vaše svoboda rozhodování, o které se tolik mluvilo po listopadu? Jednou tady, jednou onde. Tak nenápadně postupně se utahují šrouby. Jak hodně bylo slibů, o tom, jak skončí státní paternalismus, ta spousta keců o svobodě a odpovědnosti jednotlivce. A ejhle. Ona to už zase není pravda. Další věc, za kterou Vás budou policajti buzerovat. Možná ještě víc než za komunistů. Řítíme se do totality, kde si ani neuprdnete beze strachu. Promiňte mi ten jeden expresivní výraz, ale myslím, že dostatečně zlidověl, a neuráží. Doufám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 20:45
avatar

zabu, o jakém předpisu píšete?

Neznám podobný nový předpis, o kterém se zmiňujete...

(prosím netahejte sem politiku, děkuji)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.10.13 21:01

Já vidím problém přesně z opačného pohledu. Sleduju programy z Německa a tam když policie zastaví vozidlo s nezajištěným nákladem, tak řidič dál nejede, dokud si náklad nezabezpečí.

Tady u nás sice víme, že je nebezpečné vozit v autě neupoutané předměty, ale zároveň hned vymyslíme proč toto pravidlo není potřeba dodržovat.

A úplný vrchol je odvolávat se na postupnou ztrátu svobody.

Když pojedeš po silnici sám a neupoutaným nákladem zabiješ pouze sebe, tak prosím. Tady je to tvoje svoboda. Ale pokud se zmrzačíš, hasiči tě budou muset vyprostit, lékaři tě musí "pospravovat" tak to už není o svobodě rozhodování. To je blbost řidiče.

A protože na silnicích se pohybuje mnoho aut, tak se musí zpřísnit i pravidla.

Tak jako když byla povinnost se připoutat. Každý měl plnou hubu výmluv, jak se mu nic nestane, jezdí bezpečně, a v případě nehody ho pásy nepustí při útěku z auta. Sice to trvalo, ale nakonec už se většina lidí v autě připoutá. Pořád to nejsou všichni, ale ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 30.10.13 21:28

Vaše argumentace vypadá logicky. Ale má jednu slabinu. Zbuzerujeme 2000 lidí, aby se náhodou jednomu z nich něco nestalo, aby se nepřizabil něčím, co má neupoutané. Účinnost buzeračního opatření se rovná 0,05promile. A kdoví jestli tolik. Není divu, že policie potom nemá čas na důležitější věci, když se zabývá takto neúčinnou prevencí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 30.10.13 22:08
avatar

proc by benga mela resit toto , kolik jezdi hazarderu v 50tce jezdi kilcem , na dalnici 180neni problem ... agresivni predjizdeni ... to neni hazard? To vam nemuze zabit rodinu? Nebo ridic co ma vypite? ... zameril bych se o dost na tento problem , jezdim kazdy den podle predpisu a predjizden jsem skoro porad.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.10.13 10:54
avatar

Myslím, že by prošlo pokud by nad koly (v kombíku) byla zatažena roleta. Ta něco málo udrží. V autě mám variabilní látkovou mříž, kterou v případě velkého nákladu vytáhnu - takto jsem vezl kola do servisu.

Nechtěl bych narazit do auta přede mnou a aby mi kolo zezadu "urazilo hlavu". Vidím často běhající psy po autu za jízdy, chvíli je na okně, chvíli na sedadle - to by taky byla dobrá rána - pro něj poslední.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 31.10.13 11:11

Pokud si chce někdo rozbít držku sobě, posádce, nic vně nepoškodí no budiž. Na případné léčení mu přispějeme. Takže pokud sobě, nelíbí se mi to. Ale cokoli je v autě volně, při dupnutí na brzdu, nárazu to letí původní rychlostí dopředu. Ale, postačí, když si počtete v zákonu, který máme ovládat a je zbytečné diskutovat! Jinak neznalost povinností ..., jiná věc k diskusi je prohlídka vozidla. Takže Policie vás chránííí. aby svým jednáním jste neohrožovali život, zdraví nebo majetek jiných osob ani svůj vlastní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nu*
Datum: 31.10.13 14:01

pokud jde o rezervu kufru u aut s LPG, vyhláška přímo stanovuje jakým způsobem musí být kolo upevněno včetně přesných hodnot zařízení nebo prvku kterým se upevní, musí vydržet stanovené zatížení

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.