Felicie-poznání přidřeného motoru 1.6 55kw

Od: Datum: 27.10.13 16:18 odpovědí: 16 změna: 28.10.13 10:01

Zdravím,asi 4týdny mi ve feldě svítí kontrolka mazaní při nastartování,když sešlapnu plyn hned zhasne.Tento problém jsem bral jako že normální,ale včera jsem nastartoval a svítala zase i po přidání plynu.Motor jsem vypnul a znova nastartoval a furt,ujel jsem 5metru a hned chcípnul...už nešel nastartovat...olej filtr 1500km

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.10.13 16:25

špatné čidlo oleje ještě je možné že je v háji čerpadlo oleje , je třeba přeměřit tlak oleje.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 27.10.13 16:38

jen pro upřesnění, hladinu oleje jste kontroloval, žejo?

doplněno 27.10.13 16:41:

a po nastartování to chce zkontrolovat přes otvor na doplňování oleje, jestli opravdu uvnitř na vačkový hřídel stříká olej

Od: 0000567
Datum: 27.10.13 16:44

Nešel nastartovat jako že se neotáčel(startér s ním nemohl hnout)?...pokud ne tak je zadřený

Olejová kontrolka nikdy nesvítí jen tak,musí zhasnout maximálně do 2 sekund po nastartování i na volnoběh...jaký jste používal olej a jaký olejový filtr,jak časté byly výměny oleje?...u 1,6 motoru VW to má velký význam,páč jeho zmrvená mazací soustava má problémy i při používání kvalitních olejů,(žraní oleje,špatné mazání ventilů a vačkového hřídele)natožpak když se tam olej třeba v předepsaných intervalech nemění...

Myslím si olejové čerpadlo,prvně dávalo nízký tlak a potom jednoho dne,odešlo úplně,olej přestal téci a motor se zadřel,pro motor jistá smrt nebo úplně celková GO

Ohodnoceno: 0x

Od: kendy*
Datum: 27.10.13 17:05

Olej 10w/40 castrol,filtr original,výrobce si nepomatuji.Je nějaká pravděpodobnost zachrany motoru či hledat už jiný motor.Hladina oleje byla ok v normě ubytek jsem nezjistil,starter už s motorem nehnul 2x jsem to jenom zkoušel...

Datum: 27.10.13 17:08

vem golu a skus stim motorem otočit ručně jak to nepude je hotovo ještě pro jistotu sundej drážkovej řemen a koukni jestli se ti nekousl altík už sem to párkrát viděl a mám i vlastní skušenost kousne se altík a motorem neotočíš

Datum: 27.10.13 17:56

Když jsem viděl totálně zakouslý kompresor klimatizace,motor se hnul,ale ten řemen se upekl a přetrhl...každopádně zkusit se to může

Datum: 27.10.13 18:30

opel vectra 1,6 96ka asi ve 120 se mi kousl altík jak sem povolil nohu s plynu auto zdechlo a startér si ani naprd už sem myslel že se to kouslo po odtažení sme u známího schodili řemen a motor běžel jak švýcary :D

Datum: 27.10.13 20:15

Je to možný,ale co se mohlo v altíku tolik kousnout to teda nevím,dyť je to jenom rotor a stator...a i kdyby se to takhle kouslo tak by se měl spíš přetrhnout(no spíš obrovským třením přepálit)řemen než že by se motor neotočil

Datum: 27.10.13 17:54

Záchrana existuje,jedině nákladná celková GO,přebrus,pánve,pístní čepy,pístní kroužky,ventily,vodítka ventilů,vačková hřídel...protože nedostatek oleje všechny tyto díly nenávratně poškodí,pokud se motor ani nehne tak je to jasný...viděl bych to na nový nebo generálku(vzhledem k hodnotě auta celkem nerentabilní,ale zase by byla jistota že motor bude makat)

Datum: 27.10.13 17:33

Ted jsem byl rozdělat krycí víko motoru,nějak se mi nelíbí ventily...1-jsou oba nahoře 2-je lehce niž 3 a 4 je víš a niž normálně...Oleje je pod krytem dostatek.

Datum: 27.10.13 17:58

Ventily můžou zůstat v různých polohách,pokud není přetržený rozvoďák tak zadření nemůže způsobit špatnou polohu ventilů...ty ovládá vačková hřídel...můžete hodit foto?

Datum: 27.10.13 19:16

foto hodím zítra je tma na focení...našel jsem motor za 3500 z nechanic 1.6 55kw AEE

Datum: 27.10.13 19:25

www.autodily-nechanice.cz/motor-skoda-felicia-1-6-55-kw-r-v-95-01-1816.html bude to dobrá koupě?,kdo ví?km prý neudávají a 7dní záruku na vyzkoušení...

Datum: 27.10.13 20:12

Tak podle fotek nikdo nic nepozná...je to sázka do loterie...já kdybych měnil motor tak z auta které ještě jezdí,abych si mohl motor poslechnout,projet,zjistit jak táhne,jestli z výfuku nejde nějaký neobvyklý kouř,jestli motor nemá nadměrnou hlučnost atd atd...takhle může každý napsat na víko 160 tis přitom to může být motor po smrti...

Od: k2
Datum: 27.10.13 20:20

3,5 tis Kc za vymontovany odstrojeny motor s rezatym setrvakem a silikonem omatlanym vikem ventilu je dost. Treba na bazos.cz je jeden za 2tis a druhy za 3tis. Oba kompletni nastrojene.

Zalezi ale, odkud jste. Doprava pres pul republiky je pri dnesnich cenach PHM u techto motoru nerentabilni.

P.S.:Kupovat novy motor, dokud neurcite diagnozu stareho je blbost.

Datum: 28.10.13 10:01

Tak diagnnóza je i přes počítač docela jasná,pokud svítila kontrolka mazání,motor chcípnul a už s ním nejde otočit tak je to na 98% zadřené,a totálně...i když stejně jak tady někdo psal bych zkusil sundat řemen příslušenství,vytočit svíčky,zařadit 4 převodový stupeň,vyheverovat jedno přední kolo a zkusit s motorem otočit(s vypnutým zapalováním samozřejmě)...pokud s tím kolem ani nehne a motor se ani nepohne,tak je to jasné...

Jinak souhlas,kupovat za 3 500 nevyzkoušený motor je prostě blbost...pokud jiný motor tak jedině z auta které ještě jezdí a vyzkoušet si jej,nebo se poohlídnout po jiném autě...pokud felicii tak asi 1,3,sice to není taková raketa,ale ten motor je proti 1,6 nesmrtelný,sám tento motor mám,najeto přes 290 tis a není žádný problém,oleje nesežere vůbec nic a na odchod se rozhodně nechystá

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.