Jak dlouho trvá výměna pružin?

Od: Datum: 25.10.13 20:11 odpovědí: 5 změna: 27.10.13 09:00

Mám vůz Audi A4 B7 r.v. 2007 a chtěl bych snížit podvozek a lidi mi říkají, že výměna pružin trvá 8 hodin a vůbec se mi to nezdá, že takovou dobu, co myslíte, je to možné?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 0000567
Datum: 25.10.13 20:13

Nevím,musel bych to vidět,ale dle mě je to blbost...oni si všechno pořádně natáhnou aby vydělali

Ohodnoceno: 0x

Od: olaf71*
Datum: 26.10.13 07:51

jestli víš, jak se to dělá, tak si to snad dokážeš představit. zvednout auto,sundat kolo, odšroubovat tlumič s pružinou v uložení nahoře, pak odšroubovat z těhlice. vyndat, je to v ní přirezlé. pokud budeš měnit komplet nižší pružinu i s tlumičem, tak to obráceným způsobem dáš zpět. pokud budeš sundavat pružinu, tak musíš mít stahovák, jinak Tě to přizabije. stahovák se dá docela lehce vyrobit (závit.tyč, kousky úhelníku, matky). Na zadku to bude snad snazší. těch osm hodin je podle mě reálných. popis výměny beru podle sebe,kdy jsem měnil tlumiče na Focusu komplet

doplněno 26.10.13 07:53:

v servisu to budou mít rychleji, protože už to určitě několikrát dělali

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.10.13 23:20

Možné to je ale je třeba vědět zda to půjde jednoduše nebo složitě ,pokud budou šroby zarezlé a nepůjdou povolit tak se doba prodlouží jinak to vidím tak 4-5 hod práce ze stahovákem a dobrým nářadím

Datum: 27.10.13 01:08

Opravdu to závisí na tom, jak jsou šrouby zarezlé. Dělám to tak, že den předem několikrát všechny šrouby prostříkám WDčkem. Stahovák pružin se nevyplatí dělat, nechá se sehnat od 240Kč. Když se nic nesere, tak na poprvé asi 5hodin předek. Je dobrý, aby při vytahování těhlic z náprav a vracení zpět, byl někdo na přidržení. Ušetří ce čas.

Datum: 27.10.13 09:00
Nema to tez viceprvek? Tam je ojeb se zarezlyma sroubama. Ale na vic jak 3 h bych to nevidel

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.