Dovoz auta z Německa-jak na to?

Od: Datum: 25.10.13 14:15 odpovědí: 13 změna: 25.10.13 19:29

Zdravim.
Našel jsem si auto v DE.

Potřebuji od vas poradit jak s dovozem. Přijedu tam - když se mi bude libit,koupim ho a potom musim na uřad aby ho prodejce odhlasil? Nebo stači si vzit velky techničak a mohu jet domu?

Potom další otazka - co převozní značky? Slyšel jsem, že je mohu koupit v jakemkoliv bazaru v DE? Nebo jak toto lepe udělat?

Diky za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.10.13 14:21

ted jsem ještě našel ,že ty převozni značky mužu koupit rovnou v Praze,ale budou platne tprve po registraci na Německem uřadě - což pro mě je problem... Nevim kde co a jak + němčina...

Takže jedině si je sehnat tam,ale to budu asi stejně muset na uřad nebo jak je to?

Datum: 25.10.13 14:54

Slušný bazariosta s tebou zajede na plicajty vyřídit převozní značky a zaplatit na ně povinné ručení na cestu. Bez toho se vypravit na německou silnici neopovaž, nebo tě chytěj policajti a budeš splácet pokutu ještě jako důchodce. Záleží jak daleko od hranic sis to aut vyhlídnul. Tam kde jsou na čechy zvyklí to je běžná praxe.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.13 15:24

a to povinny se plati jen na dobu cesty?

no a kdyz to nebude bazarista,ale soukromnik, tak co potom?
stejne s nim musim na urad? A to prevozni spz dostanu kde v tomto pripade?

Od: asd*
Datum: 25.10.13 15:38

Odhlášené být musí. Převezmeš malý a velký techničák, ověříš jestli je auto odhlášené a jestli sedí VIN, jestli je prodávající majitel atd.. Pak podepíšete kupní smlouvu a auto buď naložíš na plaťák a odvezeš, nebo koupíš převozky = nejdřív na úřadě koupíš pojištění a na jeho základě převozky. Cena podle toho jak dlouho chceš platnost (tušim minimálně je týden za cca 130 euro?), převozky nasadíš na auto a jedeš. Úřady v Německu pracujou opravdu dobře a jde to rychle, jen pozor na pracovní dobu.

Datum: 25.10.13 16:51

ok,diky za radu.

a neviš v jakych dnech maji otevřeno ty uřady?
jestli jak u nas pond. - středa - patek...?

Datum: 25.10.13 16:56

Hele a co myslite, našel jsem v DE mercedes w203 (c třida) cca za 140-150kc,ale je v kuži, s navigaci atd... Tady v ČR se potakovem divam a nikde nic už několik měsícu...

Určitě dostanu nějakou slevu si myslim...

Ale vahani je v tom, že kamarad najezdi cca 2000km - to musim zaplatit + až pojedu zpět tak se musim natankovat taky...

Ted si řikam, zda to ma cenu nebo ne?

Koupit v ČR E třidu ve stejne vybavě - přemyšlel jsem nad tim, ale je to podle mě takova lod-ne moc pohybliva atd... a k tomu maji nalitano v ČR jak pišo prodejci 300 000km ,ale většínou to byva vice...

Prosím o vaš nazor...

Od: nu*
Datum: 25.10.13 17:01

červenooranžové exportní značky včetně tištěného dokladu k autu na konkrétní osobu a auto vydává zulassungstelle, pokud má auto platnou HU-technickou prohlídku + pojistku která se kupuje v pobočkách pojišťoven zpravidla sídlícíh v budovách nebo poblíž budov úřadů, auto se odhlašuje, úředníci generují kombinaci znaků značek a tabulky pak lisují soujkromé subjekty které také zpravidlas sídlí někde poblíž pokud ne přímo v budově, posledně jsem byl cca 40 km severně od Hamburgu ve městě Stormarn a tam to bylo vše pohromadě, značky lisoval vietnamec který mluvil slovensky

žluté značky ketré prodávají překupníci v čr, a to i na trasách praha brno - plzeň dopravují na smluvené místo na objednávku slouží primárně v SRN k přepravě aut v německu z místa zakoupení do registračního místa, ale masivn se používají i k vývozu aut ze SRN do jiných zemí

kupují se spolu s pojistkou, jsou na jméno, identifikátory auta si lidíé zpravidla dopisují potíé co opdhlášené auto beze značek zakoupí

Kupující v SRN V8m určitě pomůže, personál německých bazarů na rozdíl od našich funguje a není problém předem se domluvit

Měmecký bazar se mýže jako domácí německá firma na registračním místě OBJEDNAT k odbavení předem, i na termín kdy je úřad pro veřejnost uzavřen

Datum: 25.10.13 17:40

problem je v tom, že Německy neumim a nikoho nemam kdo by tam zavolal za mě a aby toto vše vysvětlil soukromniku (aby mi pomohl s těma uřadama)

anglicky jsem se domluvil na prohlidce atd...ale abych vysvětlil toto soukromniku to bude asi problem

Datum: 25.10.13 18:30

právě proto dováží z německa auta od arabů lidé co německy umí sice jen málo, ale spočítahjísi zda se to vyplatí nebo ne

V německu se angličtina učí už na základce a angicky se ve větších bazarech domluvíte

Vyberete si 3 auta v SRN v okruhu do 50 km od sebe, objedete to a jedno si koupíte, žluté převozní značky budete mít s sebou, ty vám česlá firma ( překupník) i s pojistkou ke značce a platnopstí např. na 5 dní přiveze klidně na parkoviště u žebráku nebo jinam po ose podél D5 dle objednávky a domluvy, klidně večer, na noc vyjedete do německy a ráno jste tam, koupíte auto připevníte značky vyplníte nebo doplníte dokald ke značkám o identifikátory auta a jedete domů, nejlépe hned na STK ma technickou prohlídkum, technicu kobntrolu, pak auto doma pojistíte a se SRN doklady, protokoly z STK, zelenou kartou na úřad

doplněno 25.10.13 18:32:

http://www.kfz.net/kfz-zulassungsstelle/stadt/

doplněno 25.10.13 18:33:

http://www.mobile.de/cz/informace/pg:information

doplněno 25.10.13 18:33:

http://www.mobile.de/cz/informace/pg:information

doplněno 25.10.13 18:40:

když to prostudujete zjistíte že ty žluté značky si můžete koupit pokud budete mít v německu nějakou malou firmu, kdo si jí tam založí může se stát překupniíkem a jeho druhá česká firma bude tyto značky nabízet na násobem pořitovací cena ale i tzak se to někomu vyplatí

Také neumím tak dobře německy abych konverzoval, ale člověk se nesmí bát, jel jsme do hamburgu a když jsem se na tom zulassungstelle ztrácel v budově a nevěděl jsem jak zaplatit správní poplatky při odhlášení auta ( tam se neplatilo hotově ale dostal jsem elektronickou kartu a šel s ní k platebnímu terminálu) hezká úřenice se mnou šla až k automatu a pomohla mi, jeden z źředníků mluvil plynně anglicky tak to nebyl problém,)

NEBÁT se, jinak jste odkázán na překupniky a budete auto zbytečně přeplácet, navíc nevíte v jakém stavu a kde a od KOHO překupnik auto kupoval

Datum: 25.10.13 18:46

pravě, že v okoli 50km nic neni...
jedině 300km :)... :(

doplněno 25.10.13 18:50:

diky za rady a odkazy :)

ja se nebojim toho, že se nedomluvil, ve svych 22 letech jsem byl v několika zemich a nikde jsem se neztratil,takže to by snad nemusel byt problem .)

spiše mam obavy z toho, abych vše udělal spravně a aby potom nebyly nějake problemy po cestě domu...

Datum: 25.10.13 18:58

já nemyslel do 50 km od hranice ale aut od sebe, právě srn trh je velký, protože německo je velké...tak v neděli nočním vlaakem do hamburgu a v po odpoledne domů

doplněno 25.10.13 18:59:

odkaz na jednoho z českých překupníků

http://www.euprevozky.cz/?utm…&utm_campaign=prevozni_znacky

doplněno 25.10.13 19:01:

http://auto.idnes.cz/nakup-oj…20523_150122_auto_ojetiny_fdv

Datum: 25.10.13 19:02

což jsem taky nemyslel od hranic,ale vzdalenost aut mezi sebou...

jedine co se mi libilo na mobile .de tak je ve vzdalenosti 300km a od hranic 700

Datum: 25.10.13 19:29

klidně do brém 1000 km, když to auto bude stát za to, jsou tam i autosalony s kobercem a na něm naleštěné ojeté meďáky a bavoráky, co vypadají po několika letech jako z výrobní linky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.