Neoprávněné vymáhání poplatku ČKP

Od: Datum: 25.10.13 00:32 odpovědí: 7 změna: 01.11.13 15:41

Mám od začátku listopadu 2011 značky starého automobilu, který neprovozuji, v depozitu a po roce jsem se na dopravním odboru domluvil, že je tam ponechám a poplatek za uložení za další období zaplatím teprve až budu s vozidlem chtít nakládat. V červenci roku 2013 mi přišla od ČKP výzva, že jim dlužím od poloviny listopadu 2012 do dubna 2013 něco přes 7500,- Kč. Strávil jsem den a půl zbytečným telefonováním a obíháním dopravky, nakonec jsem jim na jejich web vložil kopii strany technického průkazu, kde je zapsáno uložení do depozitu ale už ne, že by byly značky vyzvednuty. Samozřejmě, že na uložené dokumenty již nemáte šanci se podívat, ale považoval jsem to za menší zlo, než jim něco zasílat na P.O. box, kde nemáte žádný doklad o odeslání. Kopodivu, možná na zásah z dopravního odboru po čase pčípad uzavřeli a dokonce mi zaslali o tom potvrzení. Koncem září 2013 jsem obdržel další výzvu, tentokrát již s počátečním datem na začátku listopadu 2012 a částka je pochopitelně vyšší, něco přes 8000,- Kč. Tentokrát jsem jim na web uložil kopii jejich předchozího dopisu o ukončení a bláhově se domníval, že tím je věc uzavřená. Když jsem se tam po týdnu podíval, přibyla tam pouze poznámka, že mi výzvu doručili a po nějakém dokumentu, byť nepřístupném, ani stopa. Zkusil jsem to zadat znovu, tentokrát to tvrdošíjně vyžadovalo kopii technického průkazu. Měl jsem ji už od minule, tak jsem ji zkusi připojit též, ale ani po několika pokusech mi to neumožnilo dokončit vkládání, pořád to hlásilo, že chybí požadovaný dokument. Zavolal jsem zase na tu jejich linku a pokusil se věc vysvětlit. Ačkoli operátorka viděla poslední dokument o ukončení, nebyla schopná ty dva případy spojit a jenom mě vnutila, ať jim to teda pošlu poštou na ten P.O. box. Na moji námitku, že nebudu mít nic v ruce a že už s tím trávím třetí den mi řekla, že oni mi dopis přece nezapřou a že ze zákona jim to musím prokázat. Nutit člověka prokazovat něco opakovaně, navíc pomocí dokumentů, které už stejně mají mi připadá jako nehoráznost nebo spíš vrchol arogance. Nicméně po ukončení hovoru, kdy už jsem byl dost namíchnutý a hrozil na ně podat trestní oznámení kvůli vymáhání neoprávněného prospěchu, se mi podařilo všechny dokumenty na jejich web uložit a zadávání dokončit. No a když jsem se tam po několika hodinách podíval, po nějaké mojí reakci není opět ani stopa. Umí mi někdo poradit, jak postupovat, aby mě z české kanceláře pojistitelů přestali neoprávněně obtěžovat? Začínají mi lézt pěkně na nervy a hlavně nemám tolik času se tím pořád zabývat. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dobrarada
Datum: 25.10.13 02:23
Vubec to neres. At to daji k soudu... Coz nedaji a kdyz ano, prohrajou. Pokud jsi v pravu, neobtezuj se a nenic si s nimi dny a zivot. At se staraji oni, pokud neco chteji. Az te daji k soudu, zavolej pravnikovi, oni ti ho zaplati.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.10.13 07:36

Jenže on není v právu, protože do 30dní neprokázal (on jim totiž vůbec nic neposlal). V tomto případě je povinnen zaplatit příspěvek. Přesně dle zákona.Takže případný soud bude mít jednoduchou práci.

doplněno 25.10.13 07:40:
Nedočetl jsem to předtím celé, že se mu to nakonec povedlo. Ale i tak to nemění nic na faktu, že stejně nemá v ruce žádný doklad, že do 30dní prokázal.
Takže zaslat na ten P.O. box doporučeně s dodejkou a dej si tam ještě službu" Nevracet, vhodit do schránky" A máš jasnej doklad, že jsi prokazoval.

Datum: 25.10.13 08:10

Zapomeňte na radu nechat to dojít až k soudu. Velice špatná rada.

Ze několikaleté zkušenosti se stovkami případů navrhuji se spojit večer on line, poradím postup jak vložit do případu jak kopii techničáku, tak i vysvětlení.

Vyberte si kontakt:

ICQ 55180641, skype milancukrar (toto je nejlepší

tel. 603902651

Přeji všem krásný dlouhý víkend.

Ohodnoceno: 2x

Od: nu*
Datum: 25.10.13 11:43

1.) Mám značky v depozitu znamená že malý TP a značky jsou v úřední úschově a tato skutečnost je zapsána ve velkém TP

2.) nevidím důvod k polbíhání po úřadech, velký TP vám zlstává, a to právě prpoto aby jste měl vše poruce a neprudil v čekárnách když to není nutné

3.) místo nesmyslnéhpo telefonování s hlupáky na linkách čkp recitujícícími naučené fráze jste si mohl zříditt datovou schránku a odeslat na adresu ČKP kopii zíuznam,u v TP s příslušnáým záznamem a větou že reagujete do 30 dnů dle zákona a teď je tah na ČKP, aby proikázala že to co je zapsáno v úřední listině není pravda

Od: jcn
Datum: 31.10.13 23:57

Děkuji všem za rady, momentálně mám v ruce alespoň nahrávku, kde mi operátorka potvrdila, že tam moji námitku mají a že věc předají právnímu oddělení k dořešení. Tak uvidím, co bude dál.

Datum: 01.11.13 10:54

to nestačí, co se píše na stránkách Vašeho případu. Bacha, ať to nespadne až k soudu...

Datum: 01.11.13 15:41
Přesně tak...jak není v ruce dodejka apod. Je to " nedostačující" poslechnete Milana C. a vyuzijte jeho nabídku online pomoci... A mimoto CKP ma sídlo na Praze 4 Pankrác,stačí mrknout do obchodního rejstříku a vše posílat tam doporučené a s dodejkou...to už na rozdíl od P.O boxu nezapřou...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.