Jak zvýšit výkon(výměna motoru)?

Od: Datum: 19.10.13 19:30 odpovědí: 16 změna: 20.10.13 19:19

Ahoj lidi, mám feldu a teď prošla celkovou renovací za 50 tisíc. Mám jí rád ale chtěl bych jí navýšit výkon. Teď tam jsou zesílený napravy a větší brzdy ale potřebuju zvýšit výkon. Mám teď klasickou 1.3 a stím asi nepůjde nic udělat co lidi? Tak mě napdala výěna motoru za silnější a vždycky na STK tam hodit seriový. Mám zatím zamluvený motor z golfu gti 1.8 a ten jede opravdu dobře ale co taková výměna obnáší? Děkuju

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.10.13 19:45

Pokud chceš každé dva roky měnit motor kvůli technické, tak potěš pánbůh :-D Jsem zvědavej, jak dlouho to vydržíš ty a jak dlouho tvoje auto a ten motor :-D

doplněno 19.10.13 19:45:

Teď vážně. Hoď tam chip od Cimbu a nech si ho zapsat do TP a jsi za vodou. Prostě to čipni...

Ohodnoceno: 0x

Od: repsolrr
Datum: 19.10.13 19:49

Ale já mám klasickou 1.3 ta se dá taky čipnout? Teď se pracuje na dejchání motoru,výfuk atd. Dal jsem tam sporotvní filtr,svody a komplet čistej výfuk. Pokud to půjde čipnout tak to udělám. Ale jak se dá zvýšit výkon u 1.3? Kromě čipu , myslím uvnitř.

Datum: 19.10.13 20:02

To si chce promluvit s nějakým skutečným ladičem který třeba dělá Škodovky na soutěže. Chce to zvětšit / vyleštit kanály sání a výfuku, nasadit ostřejší vačku, zvýšit kompresi, novou ŘJ. Taky zástavbu výfukového turba jsem už u tohoto motoru viděl. Je ovšem otázka, jestli se to vyplatí a kolik potom motor vydrží . Možná by bylo lepší rovnou začít s nějakou feldou, která je 1.6 OHC, tam asi bude možností víc. Nebo se úplně na Felicii vykašlat a koupit za pár kaček něco už v základu skutečně schopného za podobné peníze. Třeba Fiat Punto Abarth 1.4 turbo.

Od: laik
Datum: 19.10.13 21:55
Tak me napada, kdyz uz delas vsechny ty upravy, jestli rovnou neni mozne prevrtat blok na 1,6 nebo kolik to snese.

Od: k2
Datum: 19.10.13 22:32

A co rovnou dvoulitr? Dokazete si predstavit, jaka by musela byt tloustka vlozky valce, aby sel motor pri stejnem zdvihu prevrtat na objem 1.6?

Od: laik
Datum: 19.10.13 23:49

Jediny, kdo tady zminuje vrtani vlozek valcu, jste vy. Ja psal o prevrtani bloku motoru.

Skoda TechWeb: Jak na tuning? II.

Od: 0000567
Datum: 19.10.13 23:51

1,3 má normálně řídící jednotku jako většina ostatních aut která se dá bez problémů načipovat...nejlépe motor excel...

Uvnitř motoru vačkovou hřídel,dobrý úpravce je rovněž motor excel a sníženou hlavu s většími ventily,motor excel ji taky dělá...výkon motoru se zvýší dost podstatně,ale dost to stojí...jezdím denně sériovou 1,3 a když jsem jednou sednul do 1,3 komplet upravené,nevěřil jsem svým očím jak to může jet

Jiný motor to rovnou rozchlastej,to je dneska nereálný...nejde jen o STK...jde i o to,že když se stane nějaká nehoda,máš auto nezpůsobilé provozu a rovněž zaděláno na fakt mega problém...krom toho miliony problémů s předěláním,motor z golfa máš úplně jiné uchycení,komplet jinou elektroinstalaci,nic tam nepasuje,vše se musí upravit,když tě chytnou benga a zjistí to máš další mega problém...prostě samá negativa za pár koní navíc...To bych nechtěl vidět jak by jsi to každý dva roky komplet předělával,to by nebylo jen vyhodit a nandat,ale pokaždé totální přestavba na spousty desítek hodin

Datum: 19.10.13 20:00

proč chceš čipovat feldu nebo měnit motor, to mi připadá jako do trabanta montovat motor z ferarri, to si kup raději lepší auto než cpát prachy do staré šumky

Od: repsolrr
Datum: 19.10.13 20:03

Já tu šunko mám rád ;) Teď jsem našel chip a bude to dobrý. Já to mám pro potěšení. Jinak v garáži mám ješte Corsu B a tam jsem dal během 2 let přes 80 tisíc. Mám to jako koníček ale dost to žere peníze. :D

Datum: 19.10.13 23:56

To nejde takhle říct,někdo nemá starší auto jako vrak na doježdění,ale má k němu určitý vztah...já si taky držím na letní výlety 25 let starýho rapida a nikdy bych jej nedal z ruky,strávil jsem na něm spoustu desítek hodin renovace a má pro mě větší cenu než nové auto

Ale souhlas že jiný motor je naprosto nereálná věc...ale třeba takový čip proč ne

Datum: 19.10.13 20:49

chip na benzín nemá moc význam

Datum: 19.10.13 21:15

Z jakého důvodu? Měl jsem a většina vozidel nestíhala. Cca 400HP 4x4.

Datum: 19.10.13 21:10

Dám jednu radu ,pokud nechceš koupit nové-výkonnější,Koukni sem : http://www.bxclub.com/forum.p…iszpravu&tema=18&dotazid=2539

Osoba jež založila ono vlákno (doufám že mu toto nevadí,má jich tam více,i s odkazy!) Jirka Seč dostal z citroen BX s motorem 1,9i16V původně značené (nevím zda-li napíšu přesně) soupapes,z pův. výkonem něco kolem 114 kW ,jestli se nepletu 2OOkW.Někde má i částečné vlákno úprav,ale jen letošní rok.Zkoukni ,vyhodnoť,popř se tam registruj a vnitřní poštou s ním můžeš komunikovat,myslím že je ochoten s radami!

Datum: 19.10.13 22:45

kamarád má na 1.3 MPi 50kW chip, tuším od Cimbu, na brzdě naměřeno 58kW. Když jsem s tím jel, jelo to víceméně srovnatelně s naší 1.6, ta má sice maximální výkon nižší (55kW), ale krouťák skoro o 30 Nm vyšší.

Datum: 20.10.13 00:02

Když uděláš komplet úpravu motoru...trojice úprav HLAVA+VAČKA+ČIP...tak se výkon zvýší o tolik,že se nějaká 1,6 vůbec nechytne a člověk nevěří svým očím jak může to auto jet...osobně vyzkoušeno...felda 1,3 v komplet úpravě od motor excel...výkon po úpravě co to měřil tak 78kw a 170 Nm

Od: nu*
Datum: 20.10.13 19:19

dej tam ostrou vačku z fabie

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.