Rezerva benzínu u Octavia II

Od: Datum: 18.10.13 09:53 odpovědí: 6 změna: 18.10.13 14:23

Dobrý den,

jela jsem jela, nikde pumpa. Dojela jsem domů a na palubce mi svítí, že mám benzín jen na 5km dojezd. Je v těhle autech nějaká rezerva? K pumpě od domu to mám cca 8km.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.10.13 10:42

Tak si nech nejprve dovézt kanystr s benzínem. Ten si dej do auta, pak ještě hadici pro nalití benzínu do hrdla.

Takto vybavená můžeš vyrazit na cestu k benzince.

A jestli k benzince opravdu dojedeš, tak tam nějakou rezervu máš.

Já vím, že při nastartování auta je spotřeba paliva větší, takže ta dojezdová vzdálenost se po nastartování může vypočítat úplně jiná.

A píšu o benzínu ale pokud máš auto na naftu, tak samozřejmně nachystáš do kanystru naftu.

K tvojí otázce: je v těchhle autech nějaká rezerva? Moje odpověď: Na rezervu už jedeš od okamžiku, kdy se na tebe rozsvítila oranžová kontrolka se symbolem stojanu u benzinky. A od okamžiku kdy se kontrolka rozsvítí máš v nádrži rezervu na ujetí 50 až 80km což je bohatě na dojetí k benzince. To že si rezervu vědomě spotřebuješ je tvoje rozhodnutí a tvůj problém.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.10.13 11:06

A co si asi myslíte, že by si madampoezie s tou hadicí a kanystrem počala? Jako by nebylo na netu dost vtipných videí. :)

Nasávat to určitě nebude. Musí mít kanystr s nástavcem, jinak to tam ženská nedostane.

doplněno 18.10.13 11:13:

Na pumpě stojí stovku a příště se jí bude zase hodit. (Obrázek jsem chtěl menší, ale někde došlo k chybce.)

doplněno 18.10.13 11:18:

A mimochodem, pokud už ten kanystr s benzínem bude mít, tak je lepší to tam nalít rovnou, než riskovat, že jí to chcípne někde na křižovatce.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 18.10.13 10:47

tak tak mě se na oktě rozsvěcuje varovný nápis na palubáku už od 70km *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: asd*
Datum: 18.10.13 11:29

Pravděpodobně dojedete, ale možná ne ;) Jestli to risknout je na vás, jistota je dolít litr paliva.

Levné kanystry nebrat, víčka často mají z křehkého plastu a praskají. Nástavec na nalití jde udělat z pet flašky - něco mezi trychtýřem a žlabem.

Od: julek
Datum: 18.10.13 11:58

Zdravím. Osobně na stejném autě - nafta PD 77 kW na dojezd O km najedu tak 15 po městě. (kanystr vozím automaticky)

Ta 0 km se spočítá podle aktuální/průměrné spotřeby co ukazuje počítač. Takže stačilo např z kopce dát 5tku bez plynu a ukáže se dojezd 5 km, pak zase 0 atd.

Ale nemá smysl riskovat.

Datum: 18.10.13 14:23

též mam stejný vozidlo a na 0 km dojezd jsem najel 15 km na okresce a 8 po meste a 7 po dálnici, co vím od známejch co to maji jako služební tak s tim najely rozumnou jizdou až 44 km od doby co se ukazalo na maxidotu 0 km dojezd ale nesmiš jet jak prase :) víše zminovaný dojezd 5 km pokud pojedeš k te benzince 8 km "na spotřebu" jakože ne moc to točit a do tej 80 až řijedeš na pumpu tak tam budeš mit dojezd 10 :) neboj se ten výpočet je dle prumerne spotřeby a v tvém případě nemuže bbenzin dojit pokud nepojedeš v 6000 otáčkách :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.