Výměna baterie u auta s počítačem

Od: Datum: 04.12.13 05:52 odpovědí: 9 změna: 04.12.13 18:57

ahojky, omlouvám se za stupidní dotaz nových nezkušených majitelů ojeté Hondy Civic 5D - baterie je zřejmě už slabá a před zimou bude potřebovat výměnu - bojíme se ale, že když vypojíme baterii, PC se rozhodí, máte někdo zkušenosti? jde baterie u auta s počítačem vyměnit doma, popř. v nespec.servisu, nebo musíme do autorizovaného - co byste poradili? přiznám bez mučení, že jde i o peníze... díky moc :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.12.13 06:59
Zdar, na tohle téma je zde hodně příspěvků založených. Chce to napriklad druhou autobaterii, kterou připojíte startovacima kabelama na očka a poté můžete autobaterii vyměnit. Někde jsem četl ze na to stačí i 3x plochá baterie do série na výměnu by to melo stačit(s timto nemám zkušenosti).
Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.12.13 07:00

Nejsem žádné odborník autoservisák, ale pokud tu baterii nebudeš vyměňovat za jízdy se spuštěnbým motorem, tak s tím nebude problém

A teď vážně: Elektronika v autě je aktivní, pokud otočíš klíčkem do provoz auta (jednička). Pokud klíček vypneš, tak některé části elektroniky se odpojí od elektrických rozvodů a počítače (řídící jednotky) se po krátké prodlevě převedou do režimu spánku, aby měly co nejmenší spotřebu.

Pokud chceš mít jistotu a nenechat auto ani okamžik bez elektriky, tak prostě novou koupenou baterku připoj provizorně na svorky v autě (pozor na polaritu!). Potom starou baterku vymontuj a novou baterku vlož na místo. Připoj svorky na vývody z baterie a potom můžeš odpojit ty provizorní vodíče. Je to složitý, ale jde to.

A co na výměnu autobaterie říká návod? Máš to dát na výměnu odborníkům a nebo prostě vyměnit?

Datum: 04.12.13 09:15

jediné čeho bych se bál je reset hodin a pokud máš radio s kodem tak ho budeš potřebovat . Jezdit to bude i po odpojení a znovuzapojení

Datum: 04.12.13 10:56

díky všem za rady, nastartovali jsme na kabely, domů ujeli 95 km a baterie ráno naskočila, i když v noci bylo -3, tak snad bude ok...v uživ.příručce není o výměně baterie ani slovo, ale co zjišťuju, nemělo by to počítač rozhodit, max.hodiny a rádio...

Datum: 04.12.13 11:49

Přiznám se, že s tím, aby výměna baterie rozhodila PC jsem se ještě nesetkal a jsem si skoro jistý, že jinak tomu nebude ani u Hondy, takže klidně baterii vyměňte, nestane se vůbec nic kromě zmiňovaných hodin a rádia, ostatní věci se vyresetují případně si je auto pamatuje (třeba počítadlo km)

Ohodnoceno: 2x

Od: buss®
Datum: 04.12.13 12:18

Mám sice starší auto, ale aku vytahuji při nabíjení ven, zatím bez problémů, něco ukazovaného se resetuje a jinak jezdí furt stejně. A co na to říká manuál?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.12.13 16:54

..v uživ.příručce není o výměně baterie ani slovo,

Ohodnoceno: 1x

Od: 777
Datum: 04.12.13 17:25

To je normální,dneska by chtěli aby se jezdilo do servisu i na kontrolu oleje,samozřejmě za tučný poplatek...baterii bez obav vyměnit,nezažil jsem auto kterému by to rozhodilo jednotku,maximálně rádio nebo hodiny,ale u některých ani to ne

Datum: 04.12.13 18:57

díky všem, uklidnili jste mě, vyměníme si baterii sami...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.