Dítě na předním sedadle

Od: Datum: 13.10.13 18:25 odpovědí: 12 změna: 14.10.13 08:02

ahoj mužu posadit syna kterej má 10 let na přední sedadlo? díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.10.13 18:35

Posadit ho tam zcela určitě můžete.

A pokud bude mít více než 36kg a 150cm, tak sním můžete i jet.

Nebo musí sedět na vhodné autosedačce, nebo podsedáku.

doplněno 13.10.13 18:36:

a samozřejmě musí být připoután.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: atak
Datum: 13.10.13 18:51

měří 155cm a váží 29kg takže když mu dám podsedák kterej má normálně v autě tak by nebyl problém?

Datum: 13.10.13 18:59

Pokud splňuje alespoň jednu hodnotu, tak sedačku mít nemusí. Stačí použít pás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: atak
Datum: 13.10.13 18:59

dobře děkuju

Od: xxxlutz
Datum: 13.10.13 20:17

Ne.Musí mít 12 let.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 20:51

nemusí, to už dávno neplatí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss®
Datum: 13.10.13 21:00

Řidič ví, nebo mrkne do z. č. 361/2000 § Vymezení základních pojmů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 13.10.13 21:09
avatar

Opravil bych.

Na prednim sedadle vedle ridice se smi prepravovat dite 150cm a vyssi.

Coz to vase je.

Zadna jina podminka se zde neuplatnuje.

-

Vsechny dalsi podminky se vztahuji k dalsim vecem.

A to pro Vas konkretne, ze dite do 36kg a zaroven do 150cm vysky za pouziti detske sedacky (jedno na kterem sedadle v celem aute).

-

Tedy Vase dite je vyssi 150cm = smi byt vpredu, vazi mene nez 36kg = musi byt v detske sedacce.

doplněno 13.10.13 21:11:

Required-ova odpoved, ze staci splnit jednu z podminek 150cm nebo 36kg, aby se nemusela pouzit detska sedacka je mylna. Musi byt splneny obe podminky zaroven.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 21:19
avatar

může sedět i na místě řidiče ... pokud vozidlo stojí .. v jedoucím provozu na pozemní komunikaci smí na předním sedadle spolujezdce sedět osoba těžší 36 Kg a zárověn víšší 150 cm. Dříve k tomuto patřilo i to že musí být osoba starší 12 let to už dnes ale neplatí.

doplněno 13.10.13 21:21:

Pokud je vaše dítě vyšší než 150 cm a má menší hmotnost než 36 kg tak tam teoreticky nesmí být ... ale myslíte že při zastavení pozná policista že dítě váží více či méně než 36 kg? Jen vidí že měří kolem 150 cm a hrotit nic nebude .. vážit ani měřít ho nebude .. Takže když tam bude ... problém se nekoná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.13 21:21
avatar

atak,

sám si přečtěte zákon 361/2000, §6, jen několik vět, abyste věděl(a) kdo píše pravdu a kdo nepřesnosti..

vedle řidiče...starší jak 3 roky a výška nad 150cm.

Takže klidně může jezdit vedle Vás..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.13 00:38
avatar

Zdravím sousede. Podmínka "starší jak 3 roky" platí pouze u sedadel, která nejsou vybavena pásy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.13 08:02
avatar

Zdravím i Vás, pane sousede. Samozřejmě že máte pravdu, sám prosazuji, že kolébka s miminem má být vedle řidičky, aby na něj viděla a neotáčela se dozadu...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.