Krajnice, odstavný pruh a značky

Od: Datum: 12.10.13 09:19 odpovědí: 5 změna: 12.10.13 23:44

Dobrý den, zajímalo by mne, zda-li se značky vztahují i k odstavnému pruhu či krajnici, nebo nikoliv. Případně odkaz na zákon týkající se tohoto. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 12.10.13 09:43

Ke komunikacím vizte zák. o pozemních komunikacích + vyhláška + z. č. 361/2000, povinnosti. Je-li v kapse řp proč ten dotaz?

Ohodnoceno: 1x

Od: dotazz
Datum: 12.10.13 15:04

Děkuji za odpověď, ale je toho hodně a i přes velký čas strávený na zákonem nejsem moudřejší. Naštěstí jsem se s tím nesetkal já osobně, ale překvapilo mě, když kolega odstavil vozidlo v odstavném pruhu (který je k tomu určen) na silnici, kde je značka zákaz stání pokutu. Pokud by značka se vztahovala i k odstavnému pruhu, tak nevidím význam odstavného pruhu.

Od: hm®
Datum: 12.10.13 16:04

Jémine, odstavný pruh je hlavně bepečnostní opatření. Aby se tam odklidilo třeba nepojízdné auto, než bude odtaženo. Nebo při výměně kola apod. Určitě odstavný pruh neslouží primárně k tomu, aby tam řidič nechal auto a šel třeba na houby.

Na dálnici jsou také odstavné pruhy a parkovat se na nich rozhodně nesmí. A ani zastavit se tam nesmí. Tam se může jen "zastavit vozidlo" (tak ten termín, myslím, zní a znamená zastavení z důvodu nezávislého na vůli řidiče, nebo tak nějak to popisují).

Ohodnoceno: 0x

Od: dotazz
Datum: 12.10.13 16:53

Samozrejme ze myslim z duvodu zavade na vozidlu.

Od: danecekdan*
Datum: 12.10.13 23:44

Odstavný pruh či krajnice jsou stále součástí komunikace.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.