Felda zamrzani skel

Od: Datum: 11.10.13 19:35 odpovědí: 12 změna: 14.10.13 13:56

Dobrý den mam dotaz rano kdyz prijdu k vozidlu a jsou zmrzla skla je dobre nastartovat pustit ventilator na plno a skrabat? nekde jsme cetl ze je dobre oskrabat a pak teprve startovat a existuje nejaky pripravek aby mi okna nezamrzaly? a este jeden dotazek kdyz mam sklo zamlzene je dobre poustet teply nebo studeny vzduch na okna aby se co nejrycxhleji odmlzila? treba jedu z prace a nez se mi auto ohreje a stihnu odmlzit okno tak uz jsem doma je na toto nejaka rada? dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.10.13 19:40

Já používám glycerin.Malinko kápnu na hadřík a potřu námrazu.Ta téměř okamžitě taje a lehce se odškrábne.Je pak zorné pole nutno otřít suchým hadrem.Výhodou je,že i slabá vrstvička po setření příště podstatně pomáhá proti zamrznutí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Od: papousek11*
Datum: 11.10.13 19:45

Kde ten glycerin seženu? a co pomáhá na rychlé odmlžení skla? mam kupit nejake topeni na 12 V za 300 kc nebo je to zbytečné?

Datum: 12.10.13 12:33

Glycerin je ke koupi v každé drogerii i v lékárně.Je možné použít i protimrazovou kapalinu,ale je jedovatá.Glycerin ne.

JABRAKA

Datum: 11.10.13 21:15

Nevím jak kdo,ale již léta to dělám,že nastartím,a pak jdu ošlkrábat skla od námrazy.Pokud zamrzne uvnitřtak totéž,alnež zavře již dlouho se mi to nestalo.Při dojezdu VŽDY otevřu okna aby se vevnitř vozu vyvětralo,většinou vnější vzduch je sušší nežli vydýchaný vevnitř.Pkd místní tak cca 50m od parkovacího místa při dojezdu z dálky přestanu topit cca půl kiláků od a vetrat stejně jako při místních.Pkd jsou ofuky skle je to ideál-můžou být pootevřená okénka a větrat neustále-nezmrznou,

Na vnější existují přípravky typu Rain-off (říká se jim tekuté stěrače) a tyto sice nezabrání zamrznutí,ale námraza jde lehce dolů.Na vnitřní jsem jednu dobu používal nějaký clyn či jak se jmenoval na zrcadla koupelen-hooodně míň se potom také vnitřní rosilo!Jinak teplý vzduch z topení je lepší ale většinou to netopí tak brzy (ideál z mých předchozích byl F125P-cca200 m a šel téměř horký!).

doplněno 11.10.13 21:16:

PS Glycerín na sklo nevím ale je ideál na údržby těsnění dveří a oken(pryže a kůže).

Od: jm*
Datum: 11.10.13 21:17

Topeníza 300 Kč je zbytečné. Nastartuji, zapnu topení, oškrábu skla a vyrážím. Občas používám rozmrazovače skla.

Datum: 11.10.13 21:36

U svého auta mám vyhřívané přední sklo, to je vynikající věc, ale u služebního auta to nemám, takže když vidím, že jsou auta omrzlá, vezmu PETku, natočím do ní teplou vodu, tou pak přední okno a případně i boční okna poleju - a je odmraženo. Navic tím, že se sklo prohřeje, tak se pak nezamlžuje zevnitř, což je běžný jev po oškrabání námrazy všichni naskáčí do auta a za chvíli je zafuňené okno.

Datum: 11.10.13 22:13

Tohle ještě jde. Mám okno ložnice přímo nad parkovištěm, a nehorší je jedna ženská. Ta v pět ráno nastartuje...a dá si dlouhej kouř. Potom škrábe.., pak dlouho nic, a pak konečně odfrčí. Jsou to dlouhé minuty, kdy si říkám "už konečně sakra vodjeť". Mám svátek, když se jí zrovna nepodaří zaparkovat pod náma.

Jinak k otázce, kdysi v práci jsme proti zamlžení v zimě otevřeli okna dokořán. Teprve, když auto topilo tak...

To bylo pochopitelně v době absence klimatizace. Teď se proti zamlžení pouští prý klimoška. Tu nemám, tak nemohu sloužit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.10.13 22:56

Jak docílím aby se mia utov zimě rychleji ohřálo?

Datum: 12.10.13 23:01

Možná to zní divně, ale nepouštěj větrák topení. Pusť ho až po zahřátí motoru.

Větrák žene ledový vzduch na radiátor topení do kterého v tu chvíli teče chladící kapalina od motoru a odebírá z něj teplo. Pak se zase vrací ochlazená voda do motoru. Nedokáže to sice uchladit celý motor tak jako chladič, ale brzdí to motor v ohřívání, pokud se bavíme o ranim zimním startu.

doplněno 12.10.13 23:03:

Na volnoběh se moc neohřeje, takže hned jeď. Ohřeje se dříve.

Datum: 14.10.13 11:47

A jak docílím toho aby se felda ohřívala rychleji v zimě drív se mi ohrála po 5 km ted az skoro po 8 a jak zabranim orosení skel?vevnitr se mi strasne rosi

Od: k2
Datum: 14.10.13 11:52

Otazka je, jak moc je to "strasne". Pokud je to vice, nez je obvykle u jinych aut, tak Vam do auta zateka->mate uvnitr vlhko. Pokud neodstranite zdroj zatekani (vlhkosti), tak nepomuze nic.

Od: jinx*
Datum: 14.10.13 13:56

clona pred chladic a nanutit sanie tepleho vzduchu od vyfuku...overene 10 rocnou praxou..

inak ze ci nastartovat a potom skrabat alebo opacne? tak k tomu len tolko ze budes mat pekne oskrabane sklo ale bude ti to nanic ked zistis ze nastartovat sa neda ze

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.