Zrušení povinného ručení?

Od: Datum: 11.10.13 08:25 odpovědí: 7 změna: 11.10.13 10:11

Ahoj,

co když nezaplatím povinné ručení? Jde mi o to, že potřebuji zrušit smlouvu a to se musí prý měsíc před zaplacením než příde složenka. Tak nevím jestli to ted půjde když zajdu na pobočku. Jednou jsem to už řešil přímo na pobočce u jiné pojištovny, paní mi to taky říkala, že to tak má být, ale bez problému mi ukončila smlouvu.

Děkuji za případné odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 11.10.13 08:40

Nezaplatit neni zrovna nejlepsi reseni. Napiste kupni smlouvu treba na Jardu Novaka, na zaklade te Vam pojisteni zrusit musi.

Ohodnoceno: 0x

Od: nevim456
Datum: 11.10.13 08:48

Chápu to správně, jakože prodávám auto?

Datum: 11.10.13 09:12

Můžete vypovědět smlouvu ale minimálně 6 týdnů před výročím.

Pak se můžete dohodnout s pojištovnou a vypovědět dohodou, což asi pojištovna nebude chtít.

Pak můžete legálně dát značky na několik hodin do depozitu a tím opět máte zákonný důvod k výpovědi smlouvy.

Další možnost předložit kupní smlouvu o prodeji. V tomto případě někdy protizákoně chtějí zápis v techničáku, ale to není potřeba. Budete se muset v pojištovně hádat,

vyberte si, co se Vám hodí...

Přeji hezký víkend

Datum: 11.10.13 09:46
Depozit uz nejde v jeden den. Musite jeden dentro vlozit a druhy vyzvednout. Resil jsem to minuly tyden.

Datum: 11.10.13 10:11

Jardo, příklad, dneska ráno uložím značky do depozita. Při cestě z úřadu zjistím důležitou informaci a tak se vrátím a značky vyzvednu. Jaký předpis mne v tom zabrání, přesněji jak Vám bylo zabráněno odpoledne vyzvednou značky.

Děkuji

Přeji hezký víkend

Od: nu*
Datum: 11.10.13 09:25

řeší to zákon o povinném ručení, má číslo 168/1999, ukončit smlouvu lze i dohodou, pak např, dnem kdy nahlásíte prodej auta

doporučuji vám přečíst so zákon a s jeho znalostí zajít an pobočku, o ukončení smlouvy si nechte vystavit písemné potvrzení

Od: paw®
Datum: 11.10.13 09:31
Presne jak pise milancukrar. Jeste je moznost zajit na pojistovnu a chtit zmenit smlouvu. Oni ukonci starou a zalozi novou, tu zaplatite a hned vypovite. Penize vam nasledne vrati. Pouzil sem to, kdyz sem propinkal 6 tydenni lhutu na ukonceni.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.