Pracovní doba řidiče autobusu

Od: Datum: 04.11.13 17:11 odpovědí: 8 změna: 23.02.15 17:56

Dobrý den, prosím Vás nevíte jak to je s pracovní dobou řidiče autobusu známý začíná ve 4.00 a končí v 18.30 a je mu započítaná pracovní doba jen 9hod. Čekání mezi spoji se mu nepočítá. Je to někde dané zákonem jak dlouho může být maximálně v zaměstnání . Přece se mu nemůže počítat jen doba jízdy pokud, ano před všemi autobusáky smekám

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xixi*
Datum: 04.11.13 17:59

Známý kvůli tomu s prací řidiče autobusu praštil. Celý den v háji, počítali mu jen čas jízdy, čekání mezi spoji se mu nepočítalo. Čekal třeba dvě hodiny v jednom městě, pak hodinu a půl v druhém, hodinu tam, půl tamhle, doma ho skoro neznali. Peněz za to taky až tolik nebylo. Skončil poté, co nabíral na zastávce děti co jeli do školy, a okolo projíždějícímu nákladáku upadlo kolo a do těch dětí vjelo. Ani se mu nedivím.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.11.13 00:37

V "zaměstnání " může být klidně až do důchodu. Zákonem je dána pouze doba, po kterou se počítá doba řízení.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.11.13 01:38

Tak to je docela síla takže, když bude denně v práci od 4.00 až 19.00 což je 15hodin a s toho bude řídit 9hodin tak za týden bude mít započítáno 45hodin a v zaměstnání při tom je 75hodin. To snad ani nemůže být pravda, tak se ani nedivím,že se dostanou někdy do maléru.

Od: kety®
Datum: 05.11.13 02:27

Na jeho mistě bych zkusil MHD,praxi má ,profes.průkaz také,není co řešit.

Datum: 05.11.13 08:18

Před pár dny jsem zahlédla v televizi reportáž na toto téma. Nevím, jestli na ČT, Nově, Primě... Pravděpodobně se jednalo o reportáž z východních Čech, tuším, že byly jmenovány Pardubice.

Základní problém byl, že řidiči jsou unavení, nevyspalí, jeden přiznal chvilkový mikrospánek. Bezpečnost cestujících je velmi ohrožena.

Do pracovní doby se opravdu počítá jen jízda, čekání je považováno za odpočinek nebo pohotovostní režim. Řidiči se brání, protože o odpočinku není řeč a při pohotovostním režimu a čekání na telefon má být každý doma a tam si dělat svou vlastní domácí práci.

Jako při každé podobné reportáži bylo na konci slyšet mnoho slov, že o problému se ví, že odpovědní budou řešit a bla, bla bla.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.02.15 17:24

a jak je to u bus-line,také je zaplaceno jen řízení nebo i stání na konečný?

Datum: 23.02.15 17:44

Jsou to tzv.trhané směny. I já jsem tak jezdil.Do řízení se počítal jen výkon za volantem ostatní doba byla honorována 12kč/hod.Začínal jsem ve 4.45 a končil jsem po 19hod,přičemž 2x týdně jsem jezdil ještě smluvní dopravu(rozvoz pracovníků z odpolední směny) a to jsem končil těsně před půlnocí.Za turnus bylo 500-600Kč vyděleno hodinami takto dělalo asi 42Kč/hod.Potom,co ještě snížili platy,jsem rok před důchodem odešel.

Datum: 23.02.15 17:56

řidič je placený tarifem za řízení a tarifem za čekání to je 5min čerstvá odpověd od firmy busline

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.